Obľúbený stredoškolský učiteľ Will Gerard (Nicolas Cage) je šťastne ženatý muž a jeho život je pokojný ako stojatá voda. Všetko sa ale razom zmení, keď jeho krásnu ženu, hudobníčku Lauru (January Jonesová), na ceste z práce brutálne prepadnú. Kým Will čaká v nemocnici na správy o stave svojej ženy, osloví ho neznámy muž Simon (Guy Pearce) s veľmi zaujímavou ponukou. Simon zariadi, aby útočník dostal, čo si zaslúži a za to mu Will v blízkej budúcnosti preukáže láskavosť. Will, rozrušený a trpiaci žiaľom, súhlasí s dohodou, netuší však, že sa nechal vtiahnuť do nebezpečnej hry civilnej stráže z podsvetia. Kým sa snaží uchrániť svoju manželku od pravdy, rýchlo si uvedomuje, že jeho usilovanie o spravodlivosť by mohlo mať desivé a možno aj smrtiace následky. (TV JOJ)

teutates

Kde sou ty časy, když Nicolas co by drsňák kosil holím pohledem? (a tím nemyslím časy hořící lebky) Jakási požadovaná spravedlnost, která si najde p. učitele sama. V různých situacích, kde nestačí zákon má Amerika konspirační jednotku, která v rámci vyššího dobra zbavuje zlosyni volnosti pohybu, ehm. Slušně bych to nazval, "dobrý" nápad s kurevsky slabým převedením na čele s Nicolasem, který už neví kam by skočil. 2/10 ()

mzss1

Jasně, chybí tu akce. Nějaká se tu najde, ale v tomto filmu jde spíš o poutavý příběh a jedinečnou napínavost. Nápad, kde existuje určitá organizace, která pozdějc lidi vydírá je skvělý. Nicolas Cage mě opět přesvědčil jak umí hrát. Tím zachraňuje nejvíc film. Výhodou je i nepředvídatelnost. Takže nakonec hodnotím slušných 80% = **** ()

prezdivaka

Ten příběh s motivem Doktora Fausta je už od počátku taková konstrukce, že to nezachrání ani paranoidní konec. Od začátku jednají postavy nesmyslně a vrší jednu nevěrohodnost na druhou. Will uvěřil, že recidivista dostane za brutální napadení a znásilnění jen 11 měsíců, když několik set mil odtud letos dostala učitelka za sex se svými žáky 15 let? Jak věděl vrah toho, co znásilnil Lauru vědět, že má z bytu vzít náhrdelník? Proč ho Will, když ho nechtěl Lauře vrátit s nějakou pohádkou např. že ho našla policie, vozil půl roku v autě a nezbavil se ho? Ve své šatní skříňce ve škole má připravené mobily jako zkušený mafián a ne učitel. Ukradené auto má vestavěný počítač, pracovní stůl zabitého novináře nikdo z policie neprohledal a neodvezl materiály. Americké filmy jsou nabité obyčejnými lidmi, kteří najednou začnou chladnokrevně likvidovat zkušené zabiáky. Stalo se z toho odporné klišé. Přitom je to tak, jak řekl farmář v Sedmi statečných: "My jsme jen venkovani, neumíme zabíjet". To že Laura nakonec Simona trefí na dvacet metrů poté, co si byla párkrát zastřílet, mě už ani nepřekvapilo. Spíš mě překvapuje, že to lidi žerou a na normální filmy hází špínu ve smyslu: Byla to děsná nuda. No jo, lidé se tam asi chovali uvěřitelně. ()

angel74

Ústřední myšlenka filmu mě zaujala natolik, že jsem se naprosto ponořila do děje a s napětím vyčkávala, jestli z těch sraček, do kterých Nicolas Cage zabředl, nějakým zázrakem vybruslí. Jako na potvoru se mu to opravdu podaří a skoro všechno dobře dopadne, ještěže ta zatracená „líná ryba skáče”... Dabingové studio se v překladu zase jednou vycajchlovalo. (70%) ()

JADIM

Pán Gerard urobil chybu vďaka ktorej sa dostal do problémov. Začiatok som moc nechápal, po zápletke to bolo už o čosi zaujímavejšie, hlavne to, ako si musel kupovať žuvačky aby bol nenápadný, ale asi celá druhá polovica bolo už iba naťahovanie s nejakými akčnými scénami, ktoré však film nezachraňovali. Existuje viac takýchto filmov a tento bol jeden z tých nudnejších. 3,5/10 ()

• Natáčení probíhalo ve městě New Orleans v ulici Superdome - 1500 Poydras Street a ve francouzské čtvrti. (willy1)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (viac)