V čarokrásné zemi zvané Dřímkov, kde se plní i ty nejtajnější sny, vládne moudrý přívětivý Král. V nádherném paláci s ním žije jeho dcera, krásná princezna Kamílie, která touží po opravdovém příteli…
Jedné nezapomenutelné noci je malý chlapeček Nemo ve spánku přenesen létající veverkou Icarem a profesorem Géniem do zázračného Dřímkova. V zemi krásných snů chlapce srdečně přivítají a Král ho učiní dědicem svého trůnu. Svěří mu do opatrování magický klíč, který otevírá všechny brány. Naneštěstí – jedna vede také do země hrůzy… (oficiálny text distribútora)

Scraffy

Jedna z mojich prvých rozprávok. Pamätám si, ako som ju mal ako ORIGINÁLKU na kazete a púšťal som si ju stále dookola. Išla u nás v jednom kuse. Mal som ju veľmi rád a vďačím jej za svoje filmové detstvo. Teraz po rokoch mi už tak skvelo nepríde, ale je to pre najmenších a preto dávam 4 hviezdy. Trocha aj z nostalgie a trocha z úcty. ()

Illuminare

Po shlédnutí jsem byl mile překvapen, čekal jsem infantilní slátaninu pro ty nejmenší mrňata, ale vyklubala se z toho velmi příjemná pohádka se zajímavými postavami, v celku dobrým příběhem( i když dnes je příběh založený na záchranně blízkých opravdu klišé) a hlavně lehkým hororovým nádechem. Za to velký palec nahoru. Létající rejnok či hlavní zaporák by svým vzhledem obstáli i v temném fantasy/hororu. Celkové pojetí pohádkový snový svět vs. noční můry zobrazené jako čiré zlo by si určitě zasloužilo moderní pojetí, nebo nějaký ten remake. P.S. Trochu šok, že to má tak málo hodnocení. ()

TomX2 odpad!

Nebyť neznesiteľného Nema a českého dabingu, ktorý je otrasný, išiel by som s hodnotením vyššie. Ani bez neho by to nebol bohvieako dobre prepracovaný film (po vizuálnej, obsahovej a ani auditívnej stránke nič moc), avšak Nemo vo mne zanechal len nepríjemné pocity a nenapomáhal tomu ani český dabing. Takto som však nútený filmu udeliť odpad a to aj napriek tomu, že je určený pre najmladšie publikum a má mnoho milých a úsmevných chvíľ. ()

spawnxp

Ne úplně povedenej pokus o převod vynikajícího comicsu McCay Winsora z let 1905-1013. Hlavní deviza předlohy, nespoutaná (místy až "nekorektní") fantazie, ve filmu ustoupila do pozadí a nahradil jí důraz na "dětskost" a snaha o "hollywoodskej look" včetně jakoby muzikálovejch písniček. Ale na druhou stranu přiznávám, že cílová skupina je jasná a kdybych to poprvé viděl ve správným věku, tak bych z toho asi byl víc hotovej. ()

majo25

Celkom pekná, taká typická 80-tková, animácia s dobrodružným príbehom, ktorý je určený skôr pre menšíe deti. Na môj vkus to bolo príliš uspievané a príliš ukričané, plné jednoduchých situačných gagov ako pády či údery na hlavu. Prvá polovica deja - poznávanie Ríše snov - sa síce vlečie, od druhej polky sa konečne príbeh rozpumpuje a prichádza na rad dobrodružstvo. ()