Cesta smrti

• Česko Cesta smrti (viac)
všetky plagáty

Agent Interpolu Samuel Axel je vyslán do východní Evropy, aby odhalil obchod se zbraněmi a získal informace o různých mafiánských organizacích. Přímo během akce je však jeho tým napaden a jeden z členů umírá Samuelovi před očima. Navzdory všem příkazům se s tím nehodlá smířit a vydá se na vlastní cestu za odplatou! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ssfan

Jediný film s hlavní rolí Stevena Seagala z roku 2010 - Born To Raise Hell. Je poměrně těžké zhodnotit tento film. Co se týká akčních scén - myslím tím tři přetřelky, 4 souboje a nějaké výbuchy, jsou poměrně dost pěkně udělané. Přestřelky mají některé skutečně "cool" momenty, v soubojích má Steven sice dubléra, ale hodně toho dělá sám a moc mě mrzí, že kamera je zase často příliš blízko a střih je někdy opravdu zbytečný. Kvalita soubojů sice nedosahuje na ty ze Smrtící zbraně, či filmů z let 1988 až 2002, ale je zase lepší než u většiny seagalovek z posledních let (Na úrovni Ruslana a A Dangerous Man). Dalším pozitivním překvapením je kamera na rumunských exteriérech - dělá z Bukurešti skutečně velmi zajímavou lokaci. Nevypadá to vizuálně tedy často tak špatně, jak jsem čekal. I herci v záporných rolích Darren Shahlavi a Dan Badarau se snaží. ALE Vadilo mi předabováni Seagala v momentech, kdy není zepředu zabírán. Celkově film působí strašně béčkově - zejména kvůli špatnému ději, scénaři a chybějící atmosféře. Hudba také nic moc. ...Sice se jednoznačně jedná o jeden z nejlepších akčňáků natočených ve východní Evropě, ale víc než 50% si to tady fakt asi nezaslouží. Hodnotím to jako podprůměr v rámci Seagalovy filmografie. Po solidních filmech z tří minulých let je tento snímek asi třetí nejslabší. Pro za 4 hvězdy, což značí u Stevenových filmů nespokojenost. ZÁVĚR: SNAD UŽ SE STEVEN DO VÝCHODNÍ EVROPY NIKDY NATÁČET NEVYDÁ. JINAK NA TO STÁLE MÁ. TEĎ PO MACHETE UŽ SNAD NĚJAKÝ FILM S VYŠŠÍM ROZPOČTEM VYJDE. ()

LuciusWlk

Starý dobrý Steven Seagal býval dokonalý. On tedy nebyl nikdy bůh ví jaký herec, ale vše jsme mu rádi odpouštěly za skvělé bojové umění, drsnost raných snímků, nekompromisnost. Tady je tlouštík, který by rád nezůstal v zapomnění, ale vše je špatně. Seagala jsem měl rád a jeho ranné filmy pořád rád zkouknu. A možná, že toho měl nechat na vrcholu, protože jeden film za druhým, které na nás chrlí jen snižují jeho, již tak pošramocenou hodnotu. Stále doufám, že přijde něco extra, že mu dá ještě někdo šanci. I když chápu, že tak legendární bijec už z něj nebude. Toto je snad, až na pár "facek", neuvěřitelná blbost. Ach Stevene Stevene, tohle si tví fanoušci nezaslouží!!! ()

hrona

Pokaždé, když vyjde nový film se Štefkou Segalem,. vždy si dávám naději, že když onehdá vypadl z Boeningu 747 tak si úplně nepoškodil hlavu a něco změní a vrátí se, alespoň z části k filmům, se kterými začínal. Ovšem ani tento pokus se nezdařil. Příběh zase tak úplně špatný není, ale jakmile se objeví Mistr stává se z toho fraška nad frašky počínaje jeho úvodním slovem, dialogy a gesty po kterých máte pocit, že jste chovancem pomocného ústavu, konče kamerou, jak ze sérií CSI. Pravda boje jsou přehlednější,než v předešlých filmech a hlavu a patu s přimhouřeným okem to také má. ()

Matli

Nebojím se říct, že Steven chytnul druhej dech, jeho bojovej styl je zase zpátky a nikdo ho nezaskakuje, jen by těch bitek mohlo být víc, ale když už jsou, tak jsou povedený. Film sám o sobě je lehce podprůměrný, kterých už Steven natočil mraky, prostě nic extra. Půl hvězdičky za ty ruský kočky. 48% ()

Yancl

Stokrát jinak, ale pořád ta stejná 'seagolovka', která nemá čím překvapit a která se stále nese v totožných akčních vlnách, jako v minulosti. Steven zde dokazuje, že se stále umí pěkně rozmáchnout, že jeho Aikido je pořád tak sympatické jako dřív. Vše okolo je pouhá omáčka s chudým příběhem, což řádí tento film do jasného průměru. Plusové body za četnost akcí, Seagalovo umění a modelky v roli drsných holek :) [47%] ()

• Po tom, ako Bobby (Steven Seagal) zatkne na začiatku filmu Sorina (Claudiu Bleont) a vypočúva ho, má Sorin ruku na voľno, lenže za moment je policajt vyzvaný, aby mu odstránil putá aké držali ruky za chrbtom. (johnsnow)
  • Steven Seagal se na filmu, jehož natáčení trvalo čtyři týdny, podílel coby scenárista, producent a hlavní herecká hvězda. (Conspi)
  • Pri útoku na policajtov prechádza auto cez policajné pásky bez toho, aby ich pretrhlo. (johnsnow)