Velkolepá pěvecká show Duety ...když hvězdy zpívají má stejná pravidla, jako s úspěchem vysílaná taneční show StarDance ...když hvězdy tančí.

Do soutěže vstupuje osm profesionálních zpěváků, kteří utvoří dvojice s osmi celebritami. Všech osm párů musí nastudovat klasické duety z předem známých žánrů, kterými jsou: rock, pop, muzikál, soul, balada, rock 'n' roll, country/folk, swing/big band.

Všech osm párů se utká ve vyřazovací pěvecké soutěži a vítězný pár bude korunován jako Král a Královna duetů a získá vítěznou trofej.

Jednotlivé páry začaly své pěvecké zkoušky a korepetice již dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v nich po celou dobu soutěže. Tyto zkoušky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřihy ze zkoušek dokumentují pěvecké pokroky jednotlivých párů a zároveň přibližují jejich vzájemné vztahy, píli a odhodlání.

Soutěžní páry předvedou každý týden jeden duet z předem daných žánrů a od šestého pokračování soutěže zpívají po dvou duetech. V sedmém díle je jako druhý duet předvedena píseň/hit profesionálního zpěváka z dané dvojice. Všechny písně jsou zpívány živě za doprovodu kapely. Hodnocení párů je rozděleno mezi porotu a diváky u televizorů.

Všemi osmi večery vás provedou moderátoři Tereza Kostková a Aleš Háma. (oficiálny text distribútora)

Hunt

Chtelo by to nejak ozivit a casto se prerikavajici-na jazyk slapajici (alespon tedy v prvnim dile) Ales Hama, urputne se zubici (zajisté v každém díle) Tereza Kostková tomu rozhodne nepomuzou. Profesionalni zpevaci si z toho delaji svoji exhibici, vybiraji pisne, ve kterých se cítí dobře a že jejich partner to nedokáže ani zdaleka uzpívat, to jim je jedno (viz. Kotvald, Březinová, Střihavka) a porota nechce sve kamarady ci zname hanet, ci ostatnim jakoby nadrzovat, tak se vsichni chvali a chvali, jak jsou uzasni, bajecne zpivajici, takze o souteži pěvecké nemuze byt rec. Spise je to takova ukazka popularity, zasle slavy, promo hercum-zpevakum a vy divaci poslete par sms, at si nekdo z tech 9Kč/sms vydělá. ()

becki_tu odpad!

Nová pěvecká variace na Stardance je tak neuvěřitelně trapná, až je jednomu líto některých účinkujících. Amatérismus ve všech směrech, porota, která neumí kritizovat a pomyslným vrcholem je výčet pěveckých "celebrit" - Petra Janů, Jitka Zelenková nebo Marcela Březinová. WTF? A to mi někdo kdysi říkal, že Nova neumí dělat Superstar... ()

igi B. odpad!

Parazitní čudláci a všelijaké >genrové< kreatury z TÉ naší Stolice v kombinaci se žvaněním ubožáka Hámy a tlemící se Kostkové, ryzí to tunel na peníze takzvané "televize veřejné služby" (sic!), dokonalá prasečina >šašského šoupissnisu< o ničem a pronic zanic... Ano, vychutnejte si tu načančanou verbež z řad normalizačních celebřití a v českotelevizáckých análech etablovaných hvizdiček současné >pisskultury< , ryzí doklad sraček, do kterých dospěla v roce dvacátého výročí pádu bolševizmu tuzemská >veřejnoprávní< televizní >zábava< ! . . . To je panstvo ten pravej socializhnus!... Svině! . . . A víc už škoda slov... .-/ - - - P.S. A proč tam na pozadí tak často smrdí logo jisté automobilky, jejíž nepojmenovatelný růžovoučký produkt byl v jisté časy synonymem pro buzerantství? - - - P.P.S. A kdyby mi tu zase nějaký trouba chtěl vnucovat něco, jak jsem to nemyslel, tak vězte, že v mých slovech není nějaká zavilá netolerance či nenávist! Jen obrovské hluboké pohrdání... - - - P.P.P.S. Nu, úplně na konečník ještě jedna (pro aktéry nechtěná) žertovinka - druhým >sponzorem< pořadu je "......... (ne, další reklamu jim tady určitě dělat nebudu), přípravek na pravidelné zažívání"... No, líp bych to teda ani já nevymyslel, že... ;o))) - - - - - (Parkrát jen tak nahlédnuto v nedělní noci na >zblitém prostoru< , komentář zde znechucený jednokolikátý - 23.11.2009) ()

Handle odpad!

Vím, že je to pro jinou věkovou kategorii, každopádně smysl pořadu mi stejně uniká. Lidi hlasujou, dávají za to peníze - ale na co ? Dejme tomu, že v soutěžích typu SuperStar nebo X-Factor se hledá nová tvář, ale tady jsou přece známé osobnosti a stejně hlasování k ničemu nevede. Ale i tak myslím, že to nenavázalo na úspěch StarDancu, který se mi sice taky nelíbil, ale bylo to něco nového. Za to tento nápad mě nenadchl vůbec, krom toho Háma není moderátor a porota ? Radši ani nemluvím. Oni vážně nejsou objektivní, nejprve dvojici skritizujou a pak jim dají nadprůměrné hodnocení. Tohle je vážně blbost, něčemu se musím smát.. // Po druhém shlédnutí snižuji na odpad. ()

for-com

Stejný fomát jako u Stardance, ale tady to vůbec nefunguje... porota nesympatická, výkony povětšinou nemastné neslané, moderátorská dvojice to taky nezachraňuje (a to proti ani jednomu nic nemám)... viděla jsem jeden díl a nemám potřebu to sledovat dál, to radši využiji svůj čas mnohem smysluplněji... ()