The Call of the Wild

(TV film)
všetky plagáty

Volání divočiny je dokument z roku 2007 nezávislého filmaře Rona Laotha, popisující odyseu Christophera McCandlesse, který je znám jako hrdina jeho novely a pozdějšího filmu INTO THE WILD.
McCandless se sám popisuje jako ateistický cestovatel, jehož domovem je cesta. Jeho smrti předcházelo dvouleté putování, kterého ho zaneslo od Atlanty k Arizoně, do Mexika, z Kalifornie do Las Vegas. V létě toho roku se dvaceti čtyřletý McCandless vydal na sever na Aljašku, kde žil v lesích severně od hory Mt. McKinley 113 dní, než zemřel hlady. (sator)

JuniorSrky

Říkal jsem si, co více by tak mohlo být ještě napsáno a natočeno o Chrisu McCandlessovi? Odpověď mi vložil do úst Ron Lamothe dokumentárním filmem Call of the Wild... Inspirován McCandlessovým příběhem si jednoho krásného dne sbalí kameru, nasedne do auta a jede po místech v USA, kde Chris pobýval a vše natáčí a dělá rozhovory s lidmi, kteří ho znali. Na konci své cesty se vydává stopem na Aljašku až ke kouzelnému autobusu 142, kde zjišťuje doposud neznámé informace. [90%] ()