Cross game je příběhem Kitamury Kou a čtyř Tsukishima sester: Ichiyou, Wakaba, Aoba, a Momiji. Rodina Tsukishima vede odpalové centrum s připojenou kavárnou, otec Koua vlastní blízký obchod se sportovním zbožím. Wakaba a Kou se narodili ve stejný den ve stejné nemocnici a jsou blízcí přátelé už od dětství - tak blízcí, že Wakabe s Kouem jedná jako by spolu chodili, i když tomu tak oficiálně není. Aobe, o rok mladší sestře Wakabe, se nelíbí, jak se jí sestra vzdaluje a prohlašuje, že Koua nenávidí. (Secretus)

Subjektiv

Cross Game je x-té baseballové anime, které však více hledí také na nebaseballový život postav. Zdá se, že obyčejný život postihuje věrně, avšak pro mě osobně na úkor zábavnosti. Navíc o onom životě v podstatě nic nevypovídá, netvrdí, nešťourá se v něm... jen ho den za dnem reprodukuje a používá k vyloudění nepatrných úsměvů i slz dojetí. Není to věc, na kterou bych letěl. Fanouškům "slice of life" žánru však mohu spíše doporučit. Viděno 9 dílů. ()

SonGokussj

Opravdu Silné 4*. Cross Game mne chytlo a ... Opravdu chytlo :-) Upřímně, nevím co moc napsat, protože je to už rok co jsem to viděl, ale vím, že jsem se těšil na každou novou episodu, hltal jsem jejich zápasy a jeho "rychlé nadhozy". Nemám co tomu vytknout. Resp: Nevybavuji si jedinou věc, která by se mi tam nelíbila. Ale.... Něco tomu scházelo. Nemohu říci co, ale něco ano. 85% ()

mandelbrot

Krásná baseballová pohádka, která dokáže z jednotlivé zápasy podat natolik dramaticky, že se jedná o atraktivní podívanou i pro člověka, který pořádně ani nezná pravidla. Mimo hřiště pak sledujeme převážně Aobu a Kóa, jejichž vztah je zatížen pocity viny a odpovědnosti a proto lze celkem chápat jejich vzájemnou zdrženlivost. Tihle dva mají skvělou dynamiku a je radost sledovat jejich popichování a dialogy - ať už vtipné nebo vážné. Jediné, co mi přijde diskutabilní je oddanost, s jakou se hlavní postavy snaží naplnit jeden dětský sen, často bez ohledu na sebe sama. ()

WildevilCZ

99% Mohlo být i 100 ale ta animace.... V některých scénach měl hlavní hradina uši přes půl hlavy, že jsem si ho až spletl se slonem :D Jinak se nedá tomuhle anime nic vytknout a je top v anidb.net lepší zaručení kvality až snad nenajdete. ()

seipy

Cross Game je velice povedený příběh Kitamury Ko a jeho spolužáků během střední školy, jejich jednom společném snu a touze naplnit ho. Ani nemusíte být fanda baseballu, protože jde mnohem více o vztahy mezi hlavními hrdiny. Je to akční, romantické, napínavé, najde se i pár zajímavých zvratů a to vše podkresleno nádhernou hudbou s líbivou animací. Jak psal WildevilCZ, tomuto anime lze vytknout pouze ty velké uši. ()