Asaruto gâruzu

• Japonsko アサルトガールズ (viac)
všetky plagáty

Tři mladé a krásné lovkyně s úctyhodným zbraňovým arzenálem vedou válku proti obrovským mutantním tvorům, kteří jsou známí jako píseční červi. Tito tvorové učinili z většiny země neobyvatelnou pustinu. Skupina lovců se pokouší pomocí nejmodernějších zbraní nezávisle na sobě zničit tyto tvory. Jejich situace se však začne čím dál víc komplikovat. (Vavča)

Fingon

Mamoru Oshii trolluje všechny, kdo ho zbožňují kvůli anime a víceméně i ty, komu se líbil (Smrtící) Avalon. Assault Girls jsou něco jako sequel či spíše spirituální následník právě Avalonu, ovšem zbavené všeho, co činilo Avalon působivým filmovým zážitkem. Ano, stále je tu hudba Kenji Kawaie, z virtuální reality tentokrát postavy (tři) nevylezou, místo tanků polské armády je tu nějaká strojní puška, futuristické vznášedlo a jakási loďka operující z orbitálního prostoru a baseta jsem nějak minul. A postavy nemluví polsky, ale anglicky s japonským přízvukem a nakonec už jen japonsky, i když game master nadává. Pasáž se šneky jak vystřižená z Extase/Máje, kdyby to byly včely. Kolem a kolem je to šílená komorní zběsilost s parádním vizuálem a vzpomínkou na úžasnou hudbu z původního filmu. ()

Kolssteyn

Miss Postapo vs. Olgoj Chorchoj... Fighter girls bych za kamarádky chtěl mít, ale scénáristu asi ne, protože i 65 min. bylo delší, než lze, bez jiné doprovodné činnosti, vydržet. ()

jack_scott

Geniálně šílená záležitost. Za vidění stojí, jakkoliv to neni film ani nic podobného. Spíš takové vizuální demo...ale super. Za originalitu však plnej počet bodů a hvězdiček. ()

ledzepfan

tvl pakárna..asi mi uniká nějáká souvislost s něčím co neznám protože jak japka a jejich šílenostní stylizace miluju, tak u tohodle jsem se nudil. Esteticky je to takové "ani ryby ani rak" kdy to chvilku vypadá hezky a chviku jak z řadové a zapomenutelné videogamesky. Dějově by to taky mohlo být slušné herní intro, kdyby se ale nějáký chytrák nerozhodnul natáááhnout to na hodinu, která díky zabité dynamice pocitově působí jako věčnost... Sorry ale tohle mi nesedo. ()

Five By Five

Takže tu máme akýchsi pár postáv v akomsi virtuálnom svete hrajúcich akési futuristické MMORPG, kde zabíjajú akýsi druh prerastených červov (podobných z filmu Duna)... Tri krásne lovkyne, z ktorých dve očividne na vysokej úrovni a jedna, no, tiež má isté dovednosti... požiadajú jedného týpka o pomoc,pretože i keď je to totálny pako, má poriadny kanón (alebo sa to len niekto zo všetkých síl snažil natiahnuť aspoň na minimálnu dĺžku filmu?)... Aby som to zhrnul, po vizuálnej stránke pôsobivé, ale po dejovej, škoda reči (možno ešte tak pre fanúšikov tohoto typu hier..)... Sklamaný som bol hlavne z postavy, ktorú hrala Rinko Kikuchi a aj napriek sľubnému menu, Lucifer, tam toho okrem pár tančekov veľa nepredviedla... ()