Karlos80

Na žádný jiný film se tak přesně nehodí přívlastek či označení "Cinema de Bizzare", tak jako na tuto neuvěřitelně podivnou "psycho" podivnost. Je to opravdu nekonvenční záležitost (snad takový malý pokus o house/art s malými prvky gore) v rámci celého hororového žánru se všemi tradičními normami i samotné země vzniku tedy USA, nic podobného jsem skutečně ještě neviděl. Jinak je to ale film téměř ideální stopáže (cca 60 až 70 minut by bylo optimálních, pár minutek navíc už pomalu ani nevnímáte), být to delší tak už to nemá podle mě ten správný účinek (asi by mne to už trochu nudilo, protože celý film opravdu není moc dobrý (přesto že se na to příjemně kouká), ono to vlastně nedává vůbec smysl, celé je to strašně nepředvídatelné a matoucí, po technické stránce, například kamera má velký problém udržet krok s akcí, vypadá to jako by kameraman byl nalitej), většina scén z filmu je natočena v noci, kde se v průběhu celého karnevalu a za pomoci nejrůznějších bizarních a excentrických postav (je tu čaroděj jménem Malatesta, psychotický manažer příhodně pojmenovaný Mr.Blood, dále pak trpaslík jménem Bobo, se svým otravným francouzským přízvukem, transvestitivní kartářka atd) odehrává taková malá trippy noční honička, kde smrt a krveprolití číhá na náhodné návštěvníky karnevalu na každém rohu. Celkově je to pak dost snové (tajemné) a surrealistické, to vše tady (včetně poněkud výstřední a strašidelné hudby) značně pomáhá samotné atmosféře (jejímu vytváření) a přidává navíc pěkný strašidelný a tísnivý pocit. Film má dokonce svojí webovku (http://www.malatestascarnival.com/index.html) a přesně do roku 2003 byl považován za ztracený, tedy prakticky 30 let než se někde na půdě našla kopie a ta pak byla převedena na dvd! Původně byl film hrán někde v jižních drive-in kinech v roce '73, a pak zmizel neznámo kam - v zapomnění. O všem se dočtete právě na těch stránkách. Doporučeno především fanouškům (zvědavcům) a sběratelům obskurních nízkorozpočtových hororových rarit a podobně laděných snímků jako "Carnival Of Souls" (62), "Night of the Living Dead" (68), "Lemora: A Child's Tale of the Supernatural" (73) nebo "Messiah of Evil" (73). Je to zábavná bláznivost, kterou buď budete milovat a nebo nenávidět, nic mezitím! Zajímavost; Němé filmy které tu jsou k vidění jsem tu poznal tři a myslím si že byly jen tři, "Cabinet of Dr. Caligari (20)", "Hunchback of Notre Dame" (23) a "Phantom of the Opera" (25). ()

Flipnic

Malatesta's Carnival of Blood je rozhodně podivný film s hroznými hereckými výkony, ale rozhodně bych netvrdil, že nedrží pohromadě. Děj je úplně jednoduchý, prostě mladá holka vleze v noci na pouti do nějakýho toho domu hrůzy či co a tam ji čeká nemilé překvapení v podobě šéfa upíra, kanibalské rodiny, liliputa a další havěti ... No a když se dlouho nevrací, táta s magnumkou a mámou se ji vydají hledat, a nakonec i její milenec ... Jak kdo skončí je docela úsměvné, stejně jako celý tenhle film. Prostředí je fakt bizardní, podivné a člověk vůbec netuší, co má v dalším záběru čekat ... :-) Ale příběhově je to po sobě držící celek. Krátká stopáž potěší, na rok vzniku typická ujetost ... Každopádně líbilo, ale obecně jde o trash pro publikum libujícím si v raritních podivnostech. ()

gumli

Veľmi netradičný horror, totálne bizarný s nízkym rozpočtom. Ten kto si kúpy vstupenku na tento karneval, sa už nikdy živý nevráti. Veľmi výstredné postavy a celý húf strašidiel túžiacich po čerstvom ľudskom mäse. Takéto morbídne zariadenie, ktoré ma slúžiť na zábavu som nikdy v živote nevidel. A vlastníkom tohoto morbídneho zariadenia je tajomný pán Malatesta. Štruktúra príbehu takmer žiadna, nepreberné množstvo rôznych morbídnych podivnosti. Je to miš-maš diabolskej vynaliezavosti, zviazanej dohromady, ktorý vyvoláva určitý obdiv. Nájdeme tu aj podivného veštca ktorý veští z ruky, mongoloidneho smetiara ktorý rád zabíja, veľmi podivného trpaslíka ktorý prednáša verše, množstvo kanibalov, na veľkej obrazovke idú v jednom kuse nemé horrorové filmy. Jedným slovom, je to film poskladaný z kúskov a bohvie čo ho vlastne drží dokopy. Film si ide svojou vlastnou cestou, mimo vychodené chodníčky, nič podobné som nikdy nevidel, aj keď som už videl hodne divných filmov. ()