Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (36)

Walking Dead (2010)

DONT DEAD, OPEN INSIDE! aneb moje nejoblíbenější zombie telenovela. Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o tomhle seriálu nekonečný debatní kroužky. Dnes už jde o takový polomrtvý fenomén, který ztratil svůj čpavek popularity a zajímavosti, a který svůj koncept s každou novou řadou recykluje neustále dokola. Komiksová předloha je o několik levelů kvalitnější. ()

Season 1 (2010) (S01)

Tuhle strhující zombie podívanou už jen kvůli nostalgii nelze hodnotit jinak. Staré dobré časy, kdy TWD bylo vrcholem svýho žánru pod precizní režijní taktovkou Franka Darabonta, a ne generickou telenovelou.... ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

DONT DEAD OPEN INSIDE aneb probuzení do noční můry plné oživlých mrtvol. Jeden z nejpoutavějšich seriálových úvodů v dějinách televizní tvorby. Fakt prvotřídní záležitost, která i po 12 letech naprosto bere dech a nahání husí kůži. ()

Season 2 (2011) (S02)

Asi nejzábavnější řada Farmář hledá ženu. ()

Stodola (2011) (S02E07)

Sophiina volba looool ()

Season 3 (2012) (S03)

"Fight the dead. Fear the living." ___________ Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o téhle sérii nekonečný debatní kroužky. Třetí řada je takový pomyslný level up, který celou koncepci seriálu transformoval z béčkové zombie show na nervydrásající thriller s prvky hororu, který nezapomíná na osobité momenty, adrenalinovou akci, a pohlcující atmosféru, z který tuhne krev v žilách. Za mě jeden z vrcholů celého seriálu. ()

Season 4 (2013) (S04)

Taková pomyslná jízda na sinusoidě - jednou nahoře, jednou dole. Hodně nekonzistentní série, která se neustále motá v kruzích. ()

Season 5 (2014) (S05)

Hodně depresivní až terapeutická řada, která se taky motá v kruzích, ale motá se v kruzích tak zábavně, že to tvůrcům žerete aj s navijákem. ()

Bez útočiska (2014) (S05E01)

"You're the butcher, or you're the cattle." aneb nejnapívanějších 40 minut co jsem kdy u seriálu zažil. ()

Season 6 (2015) (S06)

6. série je takový pomyslný návrat do starých dobrých kolejí, který je dechberoucí adrenalinovou jízdou na emocionální horský dráze. Tvůrci se absolutně utrhli ze řetězu, ani jednou nesundají nohu z pedálu a divákům naservírovali nefalšovanou žánrovou lahůdku, která mi neskutečně šmakovala. ()

Bez východiska (2015) (S06E09)

Dechberoucí adrenalinová jízda na emocionální horský dráze. Bezpochyby jedna z top epizod seriálu. ()

Nasledujúci svet (2015) (S06E10)

Jesus man! Jedna z mých nejoblíbenějších epizod už jen kvůli tomu, že jde o tak báječnej feel-good koktejl. ()

Season 7 (2016) (S07)

highlightem série je démonický Jeffrey Dean Morgan jako Negan - toť vše. Slabší nadprůměr. ()

Jedného dňa už nebudete (2016) (S07E01)

"Y'know, we've just fucking started." ___________ Fenomenální herecký koncert Andrew Lincolna a Jeffrey D. Morgana, a zároveň pořádná rána do palice, kterou tenhle seriál už dlouho potřeboval. To vše se posléze pojí do jedné z nejintenzivnějších seriálových epizod téhle generace, která fakt nemá sebemenší obdoby, a která vás pokaždé emočně rozdrtí na padrť jak Lucille lebku svého amanta.... Robert Kirkman musí být pyšnej. ()

Season 8 (2017) (S08)

Bum bum bum, prásk prásk prásk.... Z dramatickýho seriálu se stala akční chujovina, kde kvantita převyšuje kvalitu. Tahle show byla vždy zábavný béčko, ale nikdy ne tak tristní béčko. Hořký zklamání, který už ani Jeffrey Dean Morgan nezachrání. ()

Season 9 (2018) (S09)

"When it finally goes to shit, and it will, make sure you come back and you tell me all about that day, too." ________ Aneb nejpřekvapivější comeback/soft-reboot v seriálových dějinách. Plnohodnotnej návrat do starejch dobrejch kolejí, totální zmrtvýchvstání, kulervoucí jízda která své napětí šponuje do takových extrémů až z toho bere dech, nefalšovaná hororová podívaná, a v neposlední řadě emoční výpal do stratosféry, který mě v mnoha ohledech poslal do kolen. Je fakt obdivuhodný, že i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle) tenhle seriál dokáže i po takové době neustále překvapovat, bavit, šokovat a dojímat. TWD ještě nikdy nebylo v tak výtečný kondici. Společně s 1., 3. a 6. řadou vrchol celého seriálu. ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

Nejlepší seriálový soft-reboot v rámci televizní tvorby. Respekt tvůrcům za to, že si po tristní 8. sérii konečně uvědomili, v čem tkví hlavní deviza TWD – v příběhu. ()

Čo príde potom (2018) (S09E05)

"Come on Rick, it's time to wake up." ___________ Dojemná a slzy nahánějící rozlučka s Andrew Lincolnem, která vás skrze záblesky z minulosti a napínavou zápletku pohltí, a na konci sprostě vyflusne. Emocionální ždímačka, která vás vydojí do poslední slzy. Nemám slov. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021