Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (23)

Season 1 (2010) (S01)

Tak mám za sebou první sérii a myslím si, že pod tenhle seriál se může Frank Darabont hrdě podškrábnout. Leč seriál celkem smrdí béčkem, a to snad po všech stránkách, tak ukrývá i mnoho světlých momentů a napínavých situací. Jen pevně věřím, že se tvůrci nebudou snažit vařit z vody a po 2-3 sériích to prostě ukončí. Vybrané téma se už více roztahovat nedá a byl bych nerad kdyby byl solidní nápad a lehce pofidérní příběh pohřben a zahalen debilismem, jako tomu bylo třeba v nejmenovaném LOST. Herecky lehce nadprůměrné. Efekty v rámci seriálových možností pěkné. Příběh sice fádní, ale dokázal mě do sebe i vtáhnout, a to je v seriálu to nejdůležitější. Prostě stačí u toho moc nepřemýšlet a nechat se bavit postapokaliptickém putováním skupinky přeživších. Rozhodně bych to však neřadil mezi horory, protože strach je to poslední co tady pocítíte, napětí však místy ano. Mně se to líbilo. Určitě budu sledovat další sérii. Zatím * * *. ()

Season 2 (2011) (S02)

Spoilery! Tak mám za sebou i první polovinu druhé sérii. Musím konstatovat, že se celá točí kolem hlednání jedné malé holky. Což bylo skutečně velmi nudné. Trošičku se nám tu vyhrotili vztahy mezi jednotlivými přeživší a také nám nějací noví přibyli. Celá druhá série se nesla v naprosto stereotypním nudném duchu a byl jsem takřka rozhodnut svoje prvotní hodnocení snížit a seriál již nadále nesledovat. Ovšem samotné finále bylo velmi překvapivé a několik sekund jsem jen nevěřícně s překvapením na tváři kroutil hlavou. Takže seriálu ještě šanci rozhodně dám. Po zhlédnutí druhé poloviny druhé série jsem velmi mile překvapen. Po nudné první polovině druhé série jsem byl takřka přesvědčen, že druhá série bude tou poslední, na kterou najdu chuť se podívat, ale po několika poslabších prvních dílech druhé poloviny druhé sére přišly díly o poznání lepší a konečně se kromě šukání začalo dít něco ze soudku toho koukatelnějšího. Chcíplo pár nepříjemných postav a KONEČNĚ HRDINOVÉ OPUSTILI TU DEBILNÍ FARMU. Tudíž hodnocení zanechám stále na 3* a jsem odhodlaný podstoupit to riziko a troufnout si na sérii třetí. ()

Season 3 (2012) (S03)

Po zhlédnutí 8 dílů 3. série, jsem brutálně natěšen na pokračování. Konečně se opět seriál dostal do kolejí, kde bych ho rád vídal. Nevím, zda mám to co jsem viděl nazývat ,,třetí série", či pouze ,,první polovina 3. série", protože netuším, jak budou pojmenované nové epizody, které začnou přicházet, v případě že se neodehraje konec světa, v únoru roku 2012. Nazývejme je tedy díly 3. série. Takže díly 3. série byly vskutku úžasné. Přinesly nám mnoho nových postav, velmi nečekaná úmrtí starých postav a především mnoho akčního děje. Už se nejednalo o takové to pohodové soužití a sousmilnění na farmě uprostřed ničeho. Tak razantní zvýšení indexu koukatelnosti jsem opravdu nečekal. Většina seriálů má graf koukatelnosti velmi jednoduchý. První série nastaví laťku a více či méně strmě se poté klesá. U Walking Dead se však pohybujeme po klasické sinusovce. Podle definice funkce sinus, by tedy v dalších dílech měl přijít opět propastný pokles kvality. Doufejme, že tomu tak nebude. V této chvíli by bylo ideální, kdyby se naše milá sinusovka přetransformovala na funkci lineární a dlouho jí zůstala. Hodnocení stanovuji na 4*. Po zhlédnutí druhé poloviny třetí série zde 4* ponechám. Jistý pokles kvality jsem zaznamenal, ale nejednalo se o nic dramatického a těšíval jsem se na každý další díl. Po další sérii zatím neprahnu, ale s nejvyšší pravděpodobností ji rozhodně nevynechám. ()

Season 4 (2013) (S04)

Spoilery! Tak první polovina 4. série je naprostý nářez. Připadala mi napsaná rukou nějakého mnohem lepšího autora, než kteří psávali do té doby. Snad v každém dílu na nás čeká půl tuny napětí. Za každým rohem číhá senzační zápletka a samotné finále předčilo veškeré předešlé díly a naprosto moje očekávání. Takovou třešničkou na dortu je to, že dokonce chcípne několik hlavních postav, což se v seriálech neděje zrovna často a já to mám tedy moc rád. Časy, kdy si hlavní postavy půl série povídaly na zasrané farmě jsou doufám nenávratně pryč. Seriál se dostal do takových obrátek, které od něj očekávám a které bych si za žádnou cenu nepřál snížit. Přesně o tomhle to má celé být. Jen tak dál. Na zbytek 4. série se už teď moc těším. Seriál v mých očích vzrostl ve všech směrech. Druhá polovina 4. série laťku rozhodně nepodlezla. Skupinka se nám roztrousí na malé podskupinky, které se tak nějak snaží opět sjednotit. Přibyde hromada nových a dost výrazně zajímavých postav. Pár z nich nakonec opět ubyde, aby se to nějak pěkně sjednotilo. Když zkusím zapomenout asi na dva až tři díly, které se točí vždy kolem dvou lidí a jsou prakticky o ničem a hrubě nekoukatelné, tak bych hodnocení mohl ponechat na plném počtu. Tyhle omyly hravě kompenzuje naprosto vynikající zbytek. Seriál nabídne mnoho naprosto nečekaných zvratů a hromady pěkných zápletek. No, nezbývá než se těšit, že těch 195 dní velmi rychle uteče a my si užijeme život v zajetí Terminu. Kdo by to byl řekl, že v Terminu nebudou přátelští...??!! ()

Season 5 (2014) (S05)

Spoilery! První polovina 5. série není rozhodně zlá, ale člověk byl z vynikajícího závěru sezóny předchozí brutálně navnaděn. Prvních pár dílů si drží vynikající tempo a obrovskou zajímavost. Dokonce dojde i na takové jedení živých lidí živými lidmi. To byla opravdu chuťovka. Bohužel poslední 2 až 3 díly za mnoho nestály. Trapná vatová vycpávka v podobě další nedobytné tvrze, kterou obývalo pár dobrosrdečných psychoušů, kteří si hráli na pány a paní policistky, což bylo dost trapné a hlavně už tu něco takového bylo opravdu mockrát. Doufám, že v únoru kvalita opět razantně poskočí. Jinak budou hvězdičky zběsile ubývat. Druhá půlka 5. série rozhodně nebyla nijak zahanbující. Začala poměrně svižně a úmrtí nových postav na sebe nenechala dlouho čekat. Na oplátku se objevila hromada postav nových a v závěru jeden staronový. Přeživší pochopitelně našli nové obydlené městečko, respektive městečko si našlo je. Seznámili se tak s hromadou retardů. Pro diváky jistě zůstane nezodpovězenou otázko, jak mohli přežít tak dlouho?! Člověk pozná náznak budování nové civilizace s problémy s tím spojené. V závěru série slušně graduje. Napětí houstne a houstne, dochází k rozporu názorů a finální díl byl jednoduše super vyústěním. Budu se moc těšit na sérii následující a psychopatické "wéčkaře". Stejně tak doufám, že se brzy roztočí spin-off. Jen tak dál. Kvalita se stále drží na vrcholku. ()

Season 6 (2015) (S06)

6. série nám toho nabídla opravdu hodně. Začala pozvolna takovou poloartovou černobílou šíleností. Pokračovala několikadílnou taškařicí s "wéčkaři". Jeden díl byl věnován čistě jen černouškovi Morganovi. Glenovi se podařilo obtěžkat Maggie, která z toho později totálně zmagořila a ostříhala si háro. Poté přišlo konečně na bandu, která si říká The Saviors (či tak nějak). Díl S06E09 byl snad nejlepší, který se zatím tvůrcům podařilo vytvořit. Naše milá skupinka si poté hrála na pány Vesmíru a Vesmír je nakopal do sedinky. A taky se nám psychicky rozložila Carrol. Závěr z první osoby byl bezvadný. Podle mého osobního názoru to schytá Daryl, ale závěrečnou situaci jsem pečlivě analyzoval a provedl spoustu nákresů. Dle pořadí hlavních hrdinů a rozpočívadla a her stínů to vyšlo na Aarona. Trošku to nabořuje fakt, že by Aaron zřejmě ječel jako malá holka, protože tak trochu je... Pevně doufám, že to nebyl výše zmíněný Daryl, protože Daryla má každý rád. Na druhou stranu, vzpomeňme si, jaký osud potkal Sněha... ()

Season 7 (2016) (S07)

Spoilery! Sedmá série nasadila prvním dílem laťku tak kurevsky vysoko, že si seriál sám sobě znemožnil, se v nadcházejících dílech této laťce přiblížit. Jeffrey Dean Morgan rozehrál s našima miláčky opravdu hodně vysokou hru. Divím se, že se členové různých menšin ihned po první epizodě nezačali bouřit. Jako první ochutnal Lucile zrzoun a hned po něm nedopatřením i rákosník. Zde seriál vystřílel celý svůj zásobník a se zármutkem v srdci musím napsat, že následující díly za moc opravdu nestály. Seriál se rozdělil na více dějových linek, z nichž některé byly bohužel krajně nezajímavé. Osobně mě třeba nezajímal osud Meggie, a to nejen proto, že se ostříhala a vypadá nyní jako 3.14ča. Největší podpásovkou byl však díl číslo 6. Musel bych zapátrat opravdu hodně v paměti, kdybych chtěl vylovit díl, který byl srovnatelně debilní. Zřejmě bych se dostal někam do druhé série na Herschelovu konverzační farmu. Naštěstí, hned po tomto omylu, který už doufám nebude nikdy zopakován, následovaly dva luxusní závěrečné díly první poloviny série. Na věčnost se odebraly další krajně otravné postavičky, což mě vždy potěší. Začínám mít Negena velmi rád. Seriál byl poté zakončen očekávaným vzbouřením se, které mělo nalákat na druhou půlku. Zatím nechám hodnocení na 4 hvězdách, protože v seriálu bylo více debilních dílů než bývá zvykem a než by bylo zdrávo. Druhá polovina série odstartovala velkým lákadlem - povstáním. Povstání se bohužel pouze chystalo, a tak na diváky čekalo několik brutálně nudných a nekonečně ukecaných dílů. Zombíci se ze seriálu takřka vytratili a následovala jeden vypomínkově-melancholický díl za druhým, až mi to celé nápadně připomínalo nevydařený a všemi nenáviděný spin-off. Smutné na tom je, že se divák z konverzačních dílů nedozvěděl nic více, než že je seriálový Ježíš buznatrix. Těch příprav na závěrečný hodinový díl bylo tolik, že jsem očekával brutální nářez alespoň ve finále. Ten naštěstí přišel a dokonce připravil pro diváky velmi překvapivý zvrat. Jen mě zarmoutilo, že boj proti přesile nepřinesl více obětí - to bylo malinko trapné. Celkově ovšem nemohu pozapomenout na brutálně kolísavou kvalitu dílů napříč sérií, a proto ji jako celek hodnotím pouze 3 * a pevně věřím a doufám, že následující série naváže hodně vysoko. Seriál žalostně postrádal více překvapivých úmrtí. Obsahuje milion postav, které nikoho nezajímají a na jejich dějové linky se soustředil namísto toho, aby jednu postavu za druhou posílal na věčnost. To bych si žádal do příště zlepšit. ()

Milosrdenstvo (2017) (S08E01)

Spoilery! Dost mě zaskočil takhle rychlý start série. Obvykle série začíná dvěma až třemi melancholickými díly o hovně. Tentokrát byl o hovně snad jen ten divný úvodní proslůvek. Odbočka s Neganem, jakkoli je úžasný, trvá nepřiměřeně dlouho. Jindy neomylný ostrostřelec Rick poslal dávku nábojů ze dvou metrů všude kolem něj a lehce mě nadzvedl z pohovky. Když už tuhle linku chtějí tvůrci tahat tak dlouho, tak bych poprosil o trošku serióznosti a smysluplnosti v ději. Netuším, komu chtějí hrát útrapami negřího kněze tvůrci na nervičky. Jeho postava je mi nejenom těžce lhostejná, ale ocenil bych i její rychlý a co nejbolestivější skon. Snad nebudou v dalších dílech následovat salvy jeho moralistických žvástů. Jsem si jistý, že nikdo na ně není zvědavý. I když se v tomto dílu akce sešlo skutečně hodně, tak celá vyzněla tak nějak do luftu, stejně jako hromady výstřelů. Snad se druhý díl ponese v atraktivnějším duchu. Velmi slabé a nadhodnocené 4 kousky. Přeci jenom jsem se na osmou sérii velmi těšil. ()

Prekliati (2017) (S08E02)

Tato osmá série zdá se mi poněkud nešťastnou. Děj stojí na místě a divák sleduje nekonečné pseudoumělecké záběry ničeho. Střílí se výhradně do vzduchu a ke všemu je to celé prošpikované obrovským množstvím motivační keců a hloupých žvástů. Ke všemu jsou tento a předchozí díl neskutečně debilně sestříhány. Celé tu působí dojmem, jako by tuto sérii dostali za úkol úplně noví lidé. Absolutně seriál postrádá to kouzlo, co měl dříve. Pokud už tvůrcům schází nápady, bylo by záhodno seriál ukončit a neprznit si jméno díly o hovně. Připadá mi to, že vše začalo být uměle natahováno a vaří se z hoven. Extrémně slabé tři kousky a trošku se bojím, že půjdu níž a níž. Nelíbí se mi směr, kterým se seriál vydal. ()

Monštrá (2017) (S08E03)

Je neskutečným utrpěním sledovat vynikající hrdiny, se kterými jsem v některých případech již osmou sérii, jak se mění v bandu debilních kreténů. Všem začíná hrabat a každá postava se díl od dílu chová úplně jinak. Jak kdyby byly napsané na papírkách jednotlivé dialogy a postavy si náhodně losovaly, kdo co bude říkat. Přestože je tento díl z osmé řády prozatím asi tím nejlepším, tak se mi stále nelíbí směr, kterým se seriál vydal. Nejvíce moji diváckou spokojenost nalomuje fakt, že mě začala drtivá většina postav neskutečně srát. Bohužel se úroveň sraní stále více stupňuje. ()

Len nejaký chlap (2017) (S08E04)

Spoilery! A cenu za nejdebilnější a nejotravnější postavu série získává negr s dredy. Jako odměnu mu věnujeme celý díl. Na diváky sereme, ať u toho třeba chcípnout nudou. Ezekiel v průběhu času vykrystalizoval v ultimátní píču. Neskutečně mi rve uši to jeho neustálé opakování úžasných mouder a motivačních sraček, které zřejmě čerpá z Facebooku. Je v tomto ohledu dokonce otravnější než facebook, tam se to totiž dá velmi účinně blokovat. Strašně jsem doufal, že v tomto dílu konečně chcípne. Bohužel dle očekávání opakovaně za 5 minut dvanáct utekl hrobníkovi z lopaty. Děj se tedy opět nehnul z místa. Tvůrci mě okradli o dalších 40 minut bytí, abych sledoval jak zdechne zcela nepodstatný digitální tygr. Alespoň, že té akce neubývá. Ačkoli začíná býti poněkud otravné, jak již 4. díl v řadě sleduji střelbu slepými náboji do vzduchu. Slabé tři kusy. ()

Veľké hrozivé N (2017) (S08E05)

Tak jestlipak víte, která postava je otravnější než negr s dredy? Správně, negr plešárd. Z těch píčovin, které si troufá vypouštět z úst se mi chce permanentně zvracet. Naštěstí se ten černý píčus v tomto díle celkem krotil. Ačkoli se děj nepohl ani o milimetr, namísto toho prezentoval divákům jen a pouze vatu, se mi tento díl líbil snad asi nejvíce. Pořád to není, co to bývalo, ale alespoň u toho člověk už netrpí. Slabé 4 hvězdy. ()

Kráľ, vdova a Rick (2017) (S08E06) odpad!

Tak tohle ti čuráci řádně posrali. Tvůrci zřejmě hodlají v této sérii otestovat, kam až sahá divácká trpělivost. Mimořádně otravná melancholická jízda odnikud nikam. Kdo tento díl při sledování nechtěně přeskočí, tomu mohu zaručit, že si toho nevšimne. Ono se jaksi totiž během těch 45 minut pozapomnělo cokoli udát. Naprostý vrchol seriálové demence. Korunu tomu všemu nasadil ten superefekt při zásahu raketometem. Něco takového by na koleně zvládli ukuchtit i bratři Lumièrové v počátcích filmové éry. Jestli to takhle půjde dál, tak půjdu o seriál dál i já. Otřesná epizoda dotahující se svojí nudností osudům na farmě z, tuším, druhé série. ()

Čas na neskôr (2017) (S08E07)

Spoilery! Začátek dílu navázal přesně tam, kde předchozí skončil. Tedy v nejhlubším zákoutí prdele. Zhruba polovinu stopáže se z prdele nedostal a vážně jsem zvažoval, že budu poprvé v historii zrychlovat tento "skvostný" seriál. Od prvního výstřelu se na to naštěstí začalo dát koukat. Moc nechápu, proč se v této sérii rozhodli ti retardi věnovat tolik času vedlejším postavám, které absolutně nikoho nezajímají, ba dokonce si na ně většina diváctva vypěstovala alergii. Například by mi nic neudělalo větší radost, než smrt toho zasraného kněze plešárda. Nechápu tedy, komu se tu pánové pokouší brnkat na city. Lepší dvě hvězdy. ()

Ako to musí byť (2017) (S08E08)

Spoilery! Po další 5minutové sérii detailních záběrů na ksichty všech zúčastněných za zvuků odporné melancholické hudby, ke které jsem si díky tomuto seriálu vypěstoval averzi, jsem tušil ve vzduchu obrovský průser. Zhruba 15 minut jsem jej tušil správně. Opět mi nervózně poletoval prst nad tlačítkem pro zrychlení. Poté se ovšem stalo něco, v této kreténské sérii, nevídaného. Měl jsem pocit, že se dívám na Walking Dead. Mám na mysli pravé Walking Dead, nikoli to, co je plné zasraných černých knězů, kteří mají plnou dršku debilních mouder, retardovaných negrů z cirkusu a otravných buzerantů, kteří chtějí spasit svět na úkor zdravého rozumu. Opravdu poprvé v této sérii byla k vidění první 40minutová nepřerušovaná pasáž, která byla prostě dobrá. Která měla všechno, co by mít měla. A podle hodnocení je evidentní, že i zbytek diváctva dostal přesně to, co chtěl. Už jsem byl téměř rozhodnutý po tomto dílu se seriálem skoncovat, ale závěr byl skutečnou třešničkou na dortu. Konečně to vypadá, že ten kreténský Carl chcípne a bude o otravnou postavu méně. A to je rozhodně důvod dát dalším dílům šanci. ()

Česť (2018) (S08E09)

Další debilní ubrečená epizoda táhnoucí se ve smrdutém melancholickém duchu. Konečně chcípla jedna z nejotravnějších postav a tvůrci bohužel obětovali celý díl k uctění její památky. Neskutečně mě iritovaly všechny ty probliky budoucnosti, kterými nás bohužel tvůrci začali bombardovat. Jediné, na co se dalo koukat je to, že nám negřík Morgan pomalu polehoučku opět zlidštěl a nezůstal tím starým esotropickým humanistickým kokotem, pro kterého v tamějším světě není místo. Velmi slabý díl, jako ostatně všechny rozlučkové. Už by konečně mohli tvůrci pochopit, že na takové díly jim většina příčetných diváků sere. Silně zvažuji, že se jim vyseru i na celý seriál. Ztratilo to šmrnc. ()

Pocit viny (2018) (S08E10)

Spoilery! Klasický melancholický úvod dával na tušenou, že budeme mít co do činěné s další debilní epizodou. Naštěstí se to v průběhu času více a více rozbíhalo, až se na to nakonec dalo dívat. Vždycky mi srdce zaplesá, když se někdo odebere na věčnost a děj se někam pohne.Tentokrát to odnesla skládka plná nesympatických dementů. Co mohlo být krásnějšího?! Trošku mě sere, že tvrďák Negan začíná nekontrolovatelně měknout. Nejsem fanouškem současného hitu, že se krajně výstředním bytostem postupně začnou přidělovat lidské vlastnosti. Takové postavy se poté stávají krajně nezajímavými. Tímto způsobem již bylo zprzněno šílené množství seriálů a je více než pravděpodobné, že tento bude další v řadě. Jako by tuhle sérii dostala na starost úplně jiná skupina tvůrců. Neskutečně strmě si to seriál žene do hlubokých sraček. Věčná škoda. ()

Tvoja viera ťa zachránila (2018) (S08E11)

Spoilery! Tvůrci zřejmě nabrali dojmu, že se toho v předchozím dílu stalo požehnaně, tak že by se teď pro změnu pár dílů nemuselo dít vůbec nic. A tak divák 45 minut sleduje procházky. Ať už se prochází tlustá lesba s blonďákem s půlkou ksichtu nebo přemoudřelý slepý negr s doktorem, v obou případech je to neskonale nudné. Je trošku smutné, že mě z celého seriálu baví poslední postava - Negan. A i ten se postupně začíná stávat máčkou s lidskou tváří. Když už nemám nápady, tak snad seriál soudně a důstojně ukončím a netestuji, kam až sahá divácká trpělivost. Nuda, šeď. ()

Kľúč (2018) (S08E12)

Spoilery! Tomuto dílu sice nelze upřít, že by se standardně nic nedělo. Neskutečně mě ovšem nasralo maximálně odporně umělé budování napětí. Anton Špelec, ostrostřelec Rick, který obvyklé sází zombíkům z revolveru na 15 metrů neomylné headshoty má v tomto dílu poněkud vychýlenou mušku a asi 40x mine Negana ze všech možných pozic na průměrnou vzdálenost asi 3 metrů. To jsou vážně cílovou skupinou tohoto seriálu už jen dementi, kterým něco takového nevadí? Tomuto seriálu žalostně schází koule sejmout jakoukoli důležitou postavu v nečekaný okamžik. Smrt každého kreténa je dlouho předesílána a následně se o mrtvé postavě mluví a vyznává se její kult dalších 5 dílů. Přitom ten nudný homosexuál Carl naprosto nikoho příčetného nezajímá a nikdy nezajímal. Byl pouze maximálně otravnou postavou. Kampak se nám zatoulalo napětí? Celé se to nehezky přetransformovalo v ubrečenou melancholickou píčovinu, kde se zajímavé postavy přetransformovaly v nudné kokoty, kterým přejete bolestivou smrt. ()

Cesta do zatratenia (2018) (S08E13)

Pomalu jsem si začínal myslet, že je větší šance, že se nechám svést gerontofilním homosexuálem, než že tvůrci ještě někdy natočí díl, na který se bude dát dívat. Melancholické sračky pustili z větší části úplně k ledu. Místo debilních ubrečených prostřihů tak dostal po delší době šanci děj. Ani tentokrát se nevyvarovali dalšího dílu z cyklu "Střílet na terče umí z metru každý debil, střílet vedle je umění!", čím si opět nasrali pod nohy a diváctvu přímo do ksichtu. Ke konci jsem byl šokován rozhodnutím tvůrců překvapit diváky zombíky. Kdo by to byl býval čekal, že se ještě někdy objeví?! S vydatným přimhouřením oka dávám hned 4 kusy a přál bych si více dílů jako je tento a méně dílů připomínajících současně běžící nesledovatelný spin-off. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021