Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Pilda17 k tomuto seriálu (27)

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

Jeden z nejlepších dílů celé série. Konečně dostal Rick na prdel a nemohl s tím absolutně nic dělat. Závěrečné hvízdání a hraní na nervy už nemělo chybu. Poslední vteřiny nebo-li "hra Negana" neměla chybu a on vypadá na slušného psychopata. Konečně jsem se dočkal kvalitního dílu, s kterým nemám nejmenším problém. ()

Season 7 (2016) (S07)

Tato série je jak na houpačce. Objeví se Negan, máme záruku kvalitního dílu, jinak jde o tu samou písničku už nějakou chvíli. ()

Jedného dňa už nebudete (2016) (S07E01)

Neganova dokonalá hra mění pravidla a pokud tento psychopat neroztočí seriál, tak už nic. Díl, který řadím do nejlepšího celého seriálu, (dále už menší SPOILER) protože odrovnat bez sebemenších problémů dvě hlavní postavy, to už chce koule. Jsem nerad, že to dopadlo takhle, ale na druhou stranu jsem po dlouhé době seděl nevěřícně a jen civěl. Negan je psychopat a jeho hra nezná meze a doufám, že nám neřekl poslední slovo a ještě předvede něco velkého. Přesně tohle potřebuje TWD jako sůl. ()

Studňa (2016) (S07E02)

Tři kroky zpět, aneb jak zpackat povedený rozjezd. Rozhodně zajímavé místo, trošku šílené, ale jinak nic extra. Posun dál nás nečeká, jedná se o zbytečný díl. ()

Zásadná otázka (2017) (S07E11)

Negan je sice Negan, ale Eugen je Eugen a ten nedokáže utáhnout celý díl. ()

Milosrdenstvo (2017) (S08E01)

Vstup do nové řady nám prakticky nic nového neukáže. Rick a spol začínají válku s Neganem. Velký proslov Ricka nepřekvapí, ale promyšlený plán funguje docela dobře. Uvidíme dále, jak se to bude vyvíjet, ale zatím jen průměrný díl. ()

Monštrá (2017) (S08E03)

Akce, střelba, nepřehlednou, děj o ničem a pořád dokola. Pak trošku emocí v oplakání buzíčka a jedeme dál. Kam seriál směřuje se mi nelíbí. ()

Česť (2018) (S08E09)

Smutný to příběh, ale z Carlovo smrti mohlo být vytěženo daleko více. Jako vážně nějaký podělaný zombie? Úplně zbytečná smrt a o ničem. ()

Cesta do zatratenia (2018) (S08E13) odpad!

Útok dobrý, odvrácení dobrý, ale proměny? To si děláte srandu? To jsou tam den? Nedokáží zraněný nějak zajistit? Když pominu tenhle kiks, tak se dostáváme do fáze "kluk". On si s kulometem nakráčí přímo do klece? Bylo jasné, jak to dopadne, ta předvídatelnost je úchylná a demence postav neuvěřitelná. To je nemohl strašit mimo klec? Ne! Tohle už se vážně sledovat nedá, každý divák musí trpět jako pes. ()

Ja nezomriem (2018) (S08E14)

Koukat na Morgana a Carol je asi největší trest posledních dílů, což ukázal i tento. Ufňukánci, kteří hledají "dementního" chlapce, který nepřinesl absolutně nic dobrého. Modlil jsem se, aby ho našli mrtvého, bohužel se tak nestalo a tak budu věřit v dalších dílech. Rick mimo, všichni stále mimo, jediný kdo vám v tomto díle udělá radost je Negan. I když je svázaný, pořád jeho charizma drží tuto sérii i tento seriál nad vodou. ()

Hnev (2018) (S08E16)

Závěr mohl dopadnout daleko hůř, ale tuhle sérii nezachránil. Čekat celý díl na pětiminutový souboj? To jako vážně? Zvrat sice slušný, ale to je tak vše. ()

Season 9 (2018) (S09)

Nadšením netleskám, ale klobouk dolů dávám, protože po zpackané 8.sérii jsem nečekal nic. 9 řada přišla s nápady, očistou herců, napětím i třeba s pár slušnými zvraty. Téměř každý díl bavil, jsou slabší místa, pár dílů je trochu zbytečných, ale v této řadě i díl, kde převládala diskuze, měl smysl a to se dříve nedělo. Poprvé si další řadu pustím s nadšením, ale jestli půjde kvalitou ve stopách této, je zatím ve hvězdách. ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

Po pauze a znechucen předchozí sérií se po dlouhém odhodlávání vracím. Nečekal jsem nic, ale dostal příjemný díl, který má smysl. Maggie, kterou jsem v posledních sérií nemohl už ani vidět, tak nečekaně překvapila. Uvidíme v dalších dílech, ale kvalitu tohoto dílu dokážu ocenit. ()

Most (2018) (S09E02)

Druhý díl a já nezývám nudou, co se děje? TWD v deváté sérii má tempo, šmrnc a i když se něco řeší, není to o ničem. Ve všech směrech šla upadající kvalita nahoru, takže snad to není jen přepálený start. ()

Hladovka (2018) (S09E04)

Že ještě někdy dám epizodě v TWD plný počet, to jsem si nemyslel. Prakticky celý díl se něco děje, skvělý Negan a jeho pálka, konflikt, propast a na závěr Rick. Díl měl vše, co od seriálu očekávám a napětí, které jsem naposledy zažil maximálně s Neganovo pálkou. ()

Čo príde potom (2018) (S09E05)

Jako rozlučka s Rickem naprosto skvělý díl. Střípky minulosti, emoční pecka při odpálení mostu a tak dále. Ač mě Rick svou extrémně naivní povahou už celkem nebavil, tak jsem ho měl rád jako každý, kdo došel v seriálu takhle daleko. Mohu říct, že si tento díl zasloužil plný počet, ale ukončit ho výbuchem mostu. Přežití Ricka a následný odlet vrtulníkem beru jako tah tvůrců udržet postavu ve hře, což je špatně, protože pokud už se neukáže, drží v divákovi zbytečnou naději. Rick není člověk, který by svou rodinu nehledal, takže uvidíme co dál, ale pokud je tohle konec Ricka, není to dobře. Navíc pokud se děj v dalším díle posouvá o 6 let. No bůh ví co nás čeká, ale za prvních šest dílů klobouk dolů. ()

Kto ste? (2018) (S09E06)

Děj se nám posunul o 6 let a zatím nebudu soudit, ale prozatím bylo co sledovat a o špatný díl se nejedná. Překvapením je Carol, která už i v předchozích dílech nepůsobila tak tragicky jako v osmé sérii. Změnu seriál potřeboval, tak uvidíme jestli bude mít smysl. ()

Omega (2019) (S09E10)

Nejspíš se nemůže pořád něco dít a být vše akční nálož plná zvratů a překvapení. Tento díl je hodně ukecaný, ale má význam a to je důležité. Seznámíme se s Alfou, která do seriálu může pustit novou krev. Nechci se snad ani zamyslet nad tím, kdyby se k ní přidal Negan, panečku to by byla dvojka. ()

Ticho pred búrkou (2019) (S09E15)

Skvělý závěr a poprava hlavních postav. Slušný zvrat, ale postav které mi od začátku k srdci nepřirostly. Ba naopak třeba smrt Henryho jsem uvítal s otevřenou náručí. Přesto oceňuji snahu v této sérii něco změnit a zatím se jim to daří, protože mě dokáží udržet u obrazovky. Už dlouhých několik sérií mi byla TWD u zadku a měl jsem problém celou sérii vůbec dojet. Trápil jsem se i měsíce, než jsem vše zvládl. ()

Season 10 (2019) (S10)

Desátá řada pokračuje v krůčcích deváté a rozhodně nenudí. Změna některých charakterů prospěla, například kněz začíná být jedna z těch oblíbenějších postav. Naopak Carol šla o dva kroky zpátky, místo toho aby slavila smrt otravného Henryho jako většina fanoušků, tak začala být fňukna a nedalo se na ni koukat. Alfa byla zajímavá postava, ale za její smrt jsem byl rád. Nejsilnější postava této série je Beta a s ním Negan, oba desátou řadu táhnou o jeden level výš. Uvidíme co přinese poslední série celého seriálu, ale s Neganem nemám strach, že by nebyla zábava. (Názor do 16 dílu, kde jsem myslel, že je konec série) Tak a teď mi řekněte co mělo být to po 16 dílu? To tvůrci myslí vážně? Průšvih jak prase a pokud 11 řada půjde v těchto kolejích, tak se máme na co těšit. Tato série měla zaděláno na 4*, ale bohužel ta vata od 17-20 díl byla na odpad. Ani Neganovo 21 díl nemůže tuhle blamáž zachránit. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021