Walking Dead - Série 9

(séria)
USA, (2018–2019), 12 h 22 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohan, Melissa McBride, Danai Gurira, Alanna Masterson, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam (viac)

Minulá série Živých mrtvých skončila dramatickým soubojem Ricka (Andrew Lincoln) a Negana (Jeffrey Dean Morgan). Charismatičtí vůdci dvou znepřátelených stran se střetli muž proti muži, a málem to nepřežil ani jeden z nich. Těžce zraněný Rick držel Neganův život ve svých rukou. Na tom, jak se rozhodne, záviselo, jestli se mu podaří udržet si vlastní charakter. Rick nakonec vyslyšel poslední přání zesnulého syna, že nekonečné zabíjení musí přestat, a nechal Negana žít. Tím si ale zadělal na mnoho budoucích problémů a konfliktů, dokonce i mezi svými nejbližšími přáteli. Devátá série začíná rok a půl po konci otevřené války s nebezpečnými Spasiteli. Spojené komunity se pod Rickovým vedením snaží společnými silami vydobýt aspoň trochu ze ztracené civilizace a zajistit si lepší budoucnost. Jenže svět, který znali, se rychle mění. Všechno, co předtím člověk postavil, se nezadržitelně drolí a rozpadá, příroda přebírá vládu nad okolím, svět se mění a přeživší musejí čelit novým problémům. Jak plyne čas, hrdinové bojují s nečekanými překážkami, novými nebezpečími a samozřejmě i všudypřítomnými nemrtvými chodci. Ale nic z toho je nemůže připravit na setkání s novým smrtícím protivníkem, který ohrožuje samotnou myšlenku vybudovat civilizaci, o niž tolik usilují. (TV Prima)

_DAVE_

Do páté epizody fajn, pak nadstavujeme kaši jak to jen jde... Co to je proboha za záporáky? Jako "mamina" je docela charizmatická, ale ono to dává někomu smysl???  Už minimálně sezónu přesluhujeme, a to zdaleka není konec :-/ ()

BROKEN_

Tohle je zpráva pro všechny co přestali sledovat seriál. PŘIŠLI JSTE O JEDNU Z NEJLEPŠÍCH SÉRIÍ! Ano je to tak, po nejslabších 7 a 8, přichází skvělá série. Může za to taky hlavně navrácení showrunner Angela Kang. Ta dělala na 4,5 a 6 sérii, pokud se mýlím omlouvám se. Byly to série které měly nejlepší sledovanost, a kvalitu. Na téhle sérii to jde hodně cítit. Díl co díl perfektní tempo. Což jsme už dlouho neměly. Hororová atmosféra! Nové postavy, které jsou moc super. Výborně fungující emoce! Zvraty! A hudba! Skladatel Bear McCreary sloužil výborný soundtrack! Všechny dějové linky na jedničku! Řemeslně výborná práce od filmařů. Masky atd. skvělý. Nový záporáci. NEJLEPŠÍ ZÁPORÁCI UPŘÍMNĚ!! RICK GRIMES! Teď budou následovat......... SPOILERY............. Nejspíš všichni věděli, že se jedná o poslední sérii s velkým Grimesem. A musim říct, že ta závěrečná epizoda s ním byla NEJLEPŠÍ Z CELÉHO SERIÁLU, TEN DÍL MĚL VŠECHNO!!! Ale přežil, a chystá se filmová trilogie s Rickem. MEGA MOC SE TĚŠÍM! Jediná věc co bych vytkl na 9 sérii, je Lucille. Negan se oni ani nezajímal, neptal se kde je, a když byl venku z vězení, tak si pro ni nešel. Největší chyba 9 série, jinak všechno skvělý. .....KONEC SPOILERŮ..... Na závěr chci říct, že jsem rád že jsme se už dočkaly zimy. 10 série už aby byla! Jsem hrdý fanoušek TWD. ❤👌 ()

ZeroCZ1233

Když se řekne devátá řada The Walking Dead, tak jako bych pouze slyšel slovo "renesance". Protože tato série je vskutku renesancí pro tento seriál. Po konci 8. řady jsem byl rozpačitý, smutný a celkově divácky nenaplněný. Protože ta série stála jen na třech charakterech a to Carl, Negan a Rick. A to, nezlobte se na mě, prostě dostačující není. Takže na řadu devátou jsem čekal s menším strachem a otázkou, jestli to půjde k vrcholu či ještě víc dolů. Nakonec se vydařila první možnost, šlo to k vrcholu a onoho pomysleného vrcholu bylo dosaženo (jak u mě nadšením, tak u této řady kvalitou). Nikde jsem neviděl, že by se událo něco takového. Takový nárůst kvality je prostě a jasně ojedinělý a za těch 16 epizod to z lehkého nadprůměru rázem stouplo do řady hlavních tahounů dramatické tvorby, které můžeme na obrazovkách či internetových službách dostat. Jak bylo všude proklamováno před i během vysílaní, tak je to jednoznačně "A New Beginning", kde nás v tuto skutečnost utvrzuje už změna úvodních titulků, které si mě svým grafickým stylem naprosto omotaly kolem čehokoliv dle vašich přestav. Ale zároveň bych tuto sérii přirovnal k "A Way Back". A to hlavně ohledně práce s postavami, šokujícími scénami a scénářem celkově. Scénáristé vzali koule do jedné hrsti, jakoukoliv psací potřebu do druhé a napsali nám tak neskutečnou bombu, jejíž zničitelnost je mnohem větší než nějaké trapné atomovky. Tam kde se postavy v minulé sérii vůbec nevyvinuly, tak tady se vyvinuly dvakrát a s drivem, který by člověk dokonce v minulých dvou řadách pohledal. Asi nejlepším příkladem jest již mnou znovu milovaný Daryl. Ten v minulé sérii řekl asi tolik slov, kolik má Homer Simpson vlasů. V podstatě nic, jeho slovní zásoba stagnovala na chrčení a mručení, které bohužel u něj nefunguje jako u Toma Hardyho v Taboo. Ale tady byla řeč navrácena a to stejné platí pro jeho charakter a já byl štěstím na kolenou a znovu jsem prozřel, proč já ho měl tak rád. Do kolen mě dostal i příběh samotný, dva časové skoky mu jen prospěly a objevování, co je nového bylo v tomto případě nepopsatelně nádherné. Nějaké postavy odešly, nějaké v podstatě bez rozloučení, některé s fantastickým koncertem, kde každá tónina hrála s co nejhlasitější frekvencí na mé emoce. To samé je s počtem šokujících scén, jejichž načasování bylo neočekávané a o to víc zdrcující. I řada dalších postav dostali charakterový vývoj a pokaždé, když jsem viděl Negana, můj úsměv se rozšířil radostí, ale i vroucností jak jeho činů, tak jeho dialogů/monologů. Dostalo se nám i pocty poznat i postavy nové a žádná z nich nebyla zklamáním. A také přišla nová hrozba a nový záporák, který je stejně skvělý jako Negan, ale z úplně jiného pohledu a já byl už po několikáté v kolenou. Protože tohle je hrozba, které je radno se opravdu bát a naprosto pohřbila nějakého trapného Guvernéra. Ale to není z novinek všechno, řada skvělých věcí je minimální, ale přesto gurmánovi lahodící. Hodně se dostalo prostoru na detaily, takže třeba problém, který byl jen tak mimochodem zobrazen v polovině série byl poté zdrcující o řadu epizod později. Mezi novinky například patří i důraz na počasí, takže za bouře se na scénu dostala skvělá hororová atmosféra, která takhle silná nikdy nebyla, nu a když padly první sněhové vločky, tak nástup melancholie byl okamžitý a zase, ta atmosféra! Prostě, jasně, bez skrupulí, po skončení této série jsem už dávno nebyl na kolenou, válel jsme se po zemi blahem s opravdu vybraným mixem emocí, který mi vířil hlavou. Série desátá je v plném očekávání a do té doby, budu stále řvát blahem z toho, jak skvělý kus práce jak ze strany scénáristů, tak ze strany režiséru a hlavně i herců (pro ty všechna čest), to vlastně je. Posílám přes Atlantik jeden velký dík. () (menej) (viac)

VanTom

Rickova umanutá snaha o spolupráci komunit již opravdu netáhne a série zpočátku (resp. celý seriál už dlouho) působí velice unaveně. Posun o víc jak půl dekády dopředu a nová "zombie" hrozba se ukážou jako správný krok, jenže Šeptači jsou okamžitě zbaveni tajemství a degradováni na další (zvrácenou) skupinu přeživších, jejíž znepřátelení zapříčiní pubertální zamilovanost; a nejvíc se stejně řeší výroční slavnosti s promítáním filmu. ()

vyfuk

Já ani nevím, jestli má cenu to nějak komentovat. Jedná se stálicovou záležitost, která přežije asi nás všechny. Už dávno se z toho začala v podstatě stávat telenovela. S tím, že už jde o tak starou záležitost a tak roztáhlou, že vlastně už ani člověk neví, co hodnotí. Přes silnější momenty až po neuvěřitelné kraviny, nad kterými zůstává rozum stát. Ale to už je Walking Dead, ať se vám to líbí nebo ne. Uvidíme jak dlouho to budou chtít ždímat. Na zachování důstojnosti už je pozdě. Na všechno už je pozdě. ()

kenkaku

Seriál se snaží odrazit ode dna a částecně mu to i jde. Tedy alespoň chvilku. Série jako celek je obrovsky nevyvážená. Navíc samotným představením šeptačů si seriál podzrhul vlastní nohy. Kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata. To už dnes neplatí. Máme tu novou rasu super-lidí co jsou extra odolní vůči počasí. Ovládají hordy zombie jak se jim zachce a navíc jsou pro ně “neviditelní” prostě tím, že si nasadí na hlavu jejich kůži :D. ()

HonzysKISS

Musím přiznat, že asi po pěti sériích, přišla konečně nějaká povedenější. Je tady asi o pět let časový posun dopředu, což seriálu velmi pomohlo. Teď už je to takový středověk, kde se občas objeví nějaká ta motorka nebo bouchačka. Jinak jsou tu jenom kameny a šípy. Dává to hodně dobrý dojem a pořádnou změnu. Objevila se tady i nová partička postav, která mi přišla kupodivu sympatická. Hlavně z Judith se stává docela dobrá drsňačka. A Negan je zase skvělý strýček. Ten, když se na scéně objeví, tak to má grády. Nejlepší ale na téhle sérii jsou stoprocentně noví nepřátelé. Zombíci, kteří tak úplně nejsou mrtví, dávají luxusně originální dojem. Úplně první scénka s nimi byla naprosto super, hlavně po hororové stránce. Musím pochválit i soundtrack. Je hrozně velká škoda, že od poloviny série je to zase stereotypní jako dřív. Díly začínají být vyprávěny míchaninou něčeho nezajímavého a něčeho důležitého. Nebyl by to takový průser, kdyby udělali nejdřív to, co je nuda a potom to hlavní. A ne to míchat najednou mezi scény. Pak mě tady úplně štve zbytečný odchod několika postav, které ani nejsou vůbec zmíněny. Kromě teda jedné, který měl naprosto parádní díl. Potom hrozně pokazili finále. Tu poslední kapitolu měli nechat až na příští sezonu. Naprosto zbytečná a divná. Kdyby tu druhou polovinu fakt takhle nenatahovali, bylo by to už super. ()

Garch

Viděl jsem pouze 9. sérii a celou asi nedám. Bere se to hrozně vážně, včetně školometských dialogů, Líbí se mi ale propracovanost klasických pomalých zombíků a klidná rutina se kterou živí ty "mrtváky" likvidují - ona každá dobře dělaná práce dostane po letech jistou krásu lehkosti. Příběh zřejmě nekonečný, vztahový, poučný s morálním přesahem a tak...trochu moc mouder a poučení (až nastane tohle nebo něco jiného, učme se a spolupracujme). Vše také velmi pečlivě genderově, rasově i věkově korektní. Jen ti nemrtví jsou diskriminováni, udělejme s tím něco. ()

Renfield

Série plná překvapení, alespoň co se mnohokrát udávaného návratu ke kořenům týče. Totiž, takový návrat ke kořenům si představuji jako nekompromisní zombie řežbu, samozřejmě občas okořeněnou nějakou tou vážnější scénou, jenže to se jaksi opět nekoná. Naopak se pokračuje ve velmi nepovedeném vztahovém a ke všemu silně moralistickém dramatu, s občasnou akcí, díky které se série drží těsně u hladiny, ale stále pod vodou. Onou akcí mám na mysli především hřbitov a první vážnější setkání se Šeptači. V této scéně je dokonce i solidní kamera, takže alespoň takto lehký odraz starých časů. Jenže na jednu povedenou akční scénu, je tu deset "dramatických" plných klasicky příšerně napsaných dialogů. A například táta Negan, ano, takový skoro táta holčičky, která zvládne opravdu vše... velmi pobavilo, více snad ani nerozebírat. Negan je trestuhodně nevyužit, hold pryč jsou časy Útočiště. Podobně je na tom i to, co mělo být pro sérii zásadní, Šeptači. Po jejich příchodu má děj velmi dobrou hororovou atmosféru, jenže ta opadne až příliš rychle, možná to chtělo více epizod bez sundaných skalpů, nebo alespoň trochu přemýšlet. Právě v těch diskutovaných starých časech se nedalo mezi chodci jen tak pochodovat, živý se musel velmi důkladně pomazat vnitřnostmi, krví a tak podobně. Tohle už snad neplatí? Nevšiml jsem si, že by Šeptači něco podobného praktikovali, či snad jejich skalpy stačí? Reálnou hrozbu pro hlavní hrdiny snad ani neřešit, vůbec když je tu dost nespokojenců s vedením a když ono vedení, tedy Alfu, prakticky stráží jeden jediný, i když samozřejmě Terminátor. Závěrečná epizoda konečně přinesla zimu, což bylo samozřejmě zajímavé, ale výsledný pohled ani mráz příliš nezmění.40% ()

Ten_Geek

Devátá série TWD zachránila seriál před úmrtím. V předešlích sériích 7 a 8 se nic zajímavého nedělo a byla zdlouhavá a o ničem, naštěstí se tu ukázal tento skvost. Prvních 5 ep je o Rickovi co chce zlepšit svět k lepšímu, pro svojí rodinu, nepřátele, prostě pro všechny. Tato část je udělaná perfektně a jako rozloučení s Rickem slouží úžasně. Zbytek série se zaměřuje na Šeptače, novou partu záporáků a to se protáhne až do desáté řady kde to trochu podělaj, ale na úvod a ukázka characteru to bohatě stačí. Série zachránila pro mě tento seriál kde už jsem v 7 a 8 sérii musel několik epizod přeskakovat, proto i myslím že si tato série zaslouží 5 Hvězd. ()

Davidkkk

Nenechte se přehajpovat nadšenými názory. The Walking Dead už pravděpodobně nikdy nebude tím seriálem, jakým býval kdysi. Počet úmrtí se možná lehce navýšil, většinou však jde o absolutně zbytečné postavy, kterým smrt uvnitř sebe stejně přejete. Z celých zbytečně natahovaných (a většinu času vskutku nudných) 16 dílů, reálně vybočuje jen pátá, šestá a patnáctá epizoda. ()

Najt

Série která začala skvěle, ale pak přišla o vše odchodem Ricka Grimese a následným odchodem dalších postav. Objevil se nový nepřítel, přišla na chvíli i zima a efekty, scénář a příběh se po 8s zlepšily. První půlka série byla lepší. Rozhodně se jedná o posun oproti předchozí sérii, ale už to není ono. ()

VojtechAllen

9. série toho přinesla určitě hodně, a nebylo by těžké aby se z toho stal bordel který nic pořádně nezúročí. Tato série ale udělala vše nad očekávaní, a to i odchod Ricka Grimese ze seriálu, který dopadl ještě lépe než jsem si představoval. ale největší strach jsem měl co bude se seriálem po odchodu Ricka, protože byl hlavní postava a většina věcí se točila kolem něj, a mít seriál bez něj  ve mně vyvolávalo obavy, ale hned po pár epizodách mě tenhle strach opustil. Samotná nová záporná síla funguje dobře, ale když to dáme do porovnání s například Neganem nebo i se slabším Guvernérem, tak prostě tahali za slabší konec, což je prostě škoda. Ve finále je 9. série působí spíš jako menší restart, který ale má novou energii, kterou tenhle seriál po 2 slabších sériích opravdu potřeboval. 7,5/10 ()

jackalsc

Jak jsem v minulé sezóně psal, že jsem tak velké zpackání prvně dobrého seriálu ještě neviděl, tak tady zase říkám, že takové z mrtvých vstání jsem ještě taky neviděl. Otočení o 180° a opravdu návrat ke kořenům, díky kterým jsem tento seriál začal sledovat. Nemáme tu už terminátory, umřít může každý a, že to padá jak švestky. Minulou sezónu jsem ze znechucení po pár epizodách konstantního střílení do vzduchu skipnul a dal seriálu poslední šanci v 9 a že se sakra zase chytnul! Upřímně mi nezhlédnutá minulá sezóna informačně vůbec nevadila. Pro diváky doporučuji jít z 7 sezóny rovnou na 9, mě nic nechybělo a ani vám nebude. A to taky svědčí o kvalitě 8 sezóny, toto by se opravdu nikdy stávat nemělo. Chválím snahu tvůrců se tak nějak zase stočit k nemrtvým, a že to udělali velmi originálním způsobem. I 9 sezóna má své mochy a někdy i přepálené charaktery, ale co už. Když přivřu oko tak si troufnu kvalitu sezóny zařadit mezi začáteční sezóny. Atmosféra, vývoj postav, vztahy a starý dobrý survival je opět tady. Pomohl odchod několika důležitých postav? Toto si každý musí odpovědět sám. Já ale říkám ano, ztuchlý těžký vzduch byl odnesen svěžím vánkem. 90% ()