V šesté epizodě svádí Glenn těžký vnitřní boj, zná už dvě velká tajemství a vůbec z toho nemá radost. Rád by se někomu svěřil, ale jak to udělat a nezradit důvěru těch, kdo mu věří? Naštěstí je tu Dale, který má spoustu životních zkušeností. Dale se Hershelovi svěří s tím, co zjistil, když se na procházce dostal do blízkosti stodoly, čímž ho nepotěší a Hershel později sdělí Lori, že věří v brzký odjezd skupiny do Fort Benningu. Další rozhovor vede Dale s Lori a zřejmě na ni udělá dojem, protože vzápětí odjíždí Glenn s Maggie do lékárny pro potratové pilulky. Při této akci se ukáže, že je dobré být neustále ve střehu a že se Glenn v ženách příliš nevyzná. Shane a Andrea se vracejí z pátrání po Sophii plni intenzivních dojmů. Dale se rozhodne absolvovat třetí důležitý rozhovor právě se Shanem, ale z výsledku má dosti mrazivý pocit. Rick zjišťuje pravdu o Loriině stavu a po vášnivé debatě se dozvídá i to, co dosud jen tušil. (Necrotongue)

molcan2

Táto epizóda mi celkovo prišla dosť napínavá, keď Glenn vysypal svoje dve "tajomstvá" a Dale sa postavil Shaneovi tak, ako to urobil. Andrea bola zvyčajne otravná, ale medzi ňou a Shaneom bola skutočná chémia! Keď sa natiahla a zobrala mu veci a on potom zastavil auto a povedal "no tak poď sem", to bolo HOT!!! Zdá sa, že Andrea vždy vie, čo chce. Veľmi asertívna. A teraz ten scenár s Lori po ranných tabletkách. Nevedel som, ako tento liek vlastne funguje, tak som si to vyhľadal. Ukázalo sa, že tieto tabletky sa NEPOUŽÍVAJÚ, keď už ste tehotná!!! No tak, spisovatelia! To ste sa o tom s niekým neporadili??? Tieto tabletky musíte užívať 1-5 dní PO pohlavnom styku bez ochrany!! Takže ak ste mali pohlavný styk a nepoužili ste kondóm, alebo ste vynechali antikoncepčnú tabletku, alebo ste boli sexuálne napadnutá, potom a len potom budú tieto tabletky fungovať. NIE po tom, ako sa potvrdí, že ste tehotná. Veľmi ma sklamalo, že to uvidia diváci a budú si myslieť, že je to "alternatíva" k pozitívnemu testu. Tak to teda nie je. ()

Najt

Hodnotit po epizodách je prostě nesmysl. Seriál funguje jako celek a jednotlivé epizody jsou jen dílky skládačky. Nemůže se jen bojovat, jde i o mezilidský vztahy. Přesně tak by to bylo i v realitě. Každý čin má svůj důsledek a důsledky posouvají příběh dál. Takže když to shrnu, tak téměř všechny epizody TWD jsou skvělý. A každá ta epizoda má svůj směr. Jednou se bojuje, jednou se řeší vztahy, jednou zase survival a jako celek to dává smysl. Když to zjednoduším, tak jsou dobré epizody a skvělé epizody. Nic jiného zde nenajdete. A tato je jedna z těch dobrých. ()

Necrotongue

Po velkém váhání jsem dal této epizodě i čtvrtou hvězdičku, ne že by se mi příliš líbila, ale přece jen byla o chloupek lepší než předchozí díl. Jinak musím uznat, že se děj ze seriálu postupně vytrácí a místo něj zůstává stagnace a stereotyp.4*- ()