Výprava se hlučně vrací do tábora, kde dojde k Rickovu setkání s rodinou, ne všem se ovšem zdá být toto setkání šťastné. Merlův bratr Daryl Dixon (Norman Reedus) se vrací z lovu do tábora, kde se dozvídá, co se stalo s jeho bratrem. Po krátké výměně názorů je rozhodnuto o vyslání malé záchranné mise do Atlanty. V průběhu emotivního rozhovoru mezi Lori a Shanem se dozvídáme, kdo Lori informoval o smrti manžela. V táboře dojde k rozmíšce mezi Edem a skupinou žen, které se ohradí proti tomu, jak zachází se svou manželkou. Ed manželku napadne a do sporu se vloží Shane, jenž si na Edovi vybije svou frustraci. Mezitím záchranná skupina v Atlantě dorazí na střechu, na které byl opuštěn Merl Dixon... (Necrotongue)

MM_Ramone

Tretia epizóda z prvej série amerického televízneho seriálu "Walking Dead" (Živí mrtví) sa volá "Tell It to the Frogs" (Krátke stretnutie). Rickovi Grimesovi a ostatným preživším sa podarilo dostať z obchodného domu obklopeného hordami zombie. Zamierili do tábora v horách za mestom. Tam sa Rick stretne so svojou ženou Lori a synom Carlom. Je tam i jeho kolega Shane Walsh. Padne rozhodnutie, že sa štyria z nich vrátia späť do Atlantic City pre Marle Dixona, problémového člena ich skupiny, ktorého tam pri odchode museli zanechať. **** ()

molcan2

Rick sa stretáva so svojou rodinou a ostatnými preživšími. Ide o epizódu so silným zameraním na postavy, ktorá vytvára zaujímavú dynamiku. Príbeh sa posúva pomerne pomaly, ale sústreďuje sa na množstvo dobrých interakcií medzi postavami, ako je rodina Grimesovcov, Shane, Daryl a ďalší. Vytvára solídnu drámu so vzťahmi nadviazanými od chvíle, keď bol Rick považovaný za mŕtveho, a s nepríjemným pocitom viny spojeným s ponechaním Merla pripútaného k streche. Osobitne sa mi páčili sociálne témy zobrazené vo viacerých scénach zobrazujúcich návrat ľudstva do prvotného stavu. Vizuál ženských postáv, ktoré sa venujú praniu a zháňaniu potravy, zatiaľ čo muži buď lovia, zbierajú, chránia alebo všeobecne leňošia, je dobrý. Výmena dialógov medzi ženami, ktoré diskutujú o rôznych technológiách, ktoré im chýbajú, je skvelá. So všetkými spoločenskými konštrukciami v troskách bude zaujímavé sledovať, aká spoločnosť v priebehu seriálu vyrastie. Seriál sa končí ochutnávkou toho, čo príde v ďalšej epizóde, čo dobre funguje a núti vás pokračovať v sledovaní. Vizuálna stránka je silná, s niekoľkými dobrými zábermi ľudí žijúcich v tábore pre preživších. Páčia sa mi zábery, v ktorých sú niektoré postavy v centre zvláštneho diania, ale vidíte aj iných, ktorí sú zaneprázdnení v pozadí, buď sa pozerajú, alebo robia iné veci. Hororové efekty sú brutálne ako vždy, ale v tejto epizóde je väčší dôraz na živých s menším množstvom akcie a mlátenia zombie. Andrew Lincoln opäť dobre vedie seriál s dobrou podporou ostatných hercov, ako sú Norman Reedus, Michael Rooker, Jon Bernthal a Sarah Wayne Callies. ()

Bossi123

Za mě zatím nejsilnější epizoda. Zaprvé, je to podle mě díl hodně založený na emocech (návrat Ricka k rodině, hádka mezi Lori a Shanem, kdy se dozvídáme o Shaneově lži o smrti svého přítele a samozřejmě výbušný Daryl), to mi velmi vyhovuje, ukazují se tím totiž psychologické rysy jednotlivých osob a divák se pomalu dostává do fáze, kdy začíná přemýšlet nad tím, která postava je mu sympatická a která nikoli (viz Lori vs Shane, naštvaný Daryl, litující Merle, násilnický Ed vs ženy vs Shane). Ovšem záchranná mise se dala poměrně snadno předpovědět již v momentě, kdy jsme se dozvěděli o nátuře Daryla. To, že budou problémy, bylo jasné, ovšem že Merle unikne tím způsobem, kterým unikl, mě překvapil. Dále oceňuji pěkné intro a hudbu obecně. ()

Najt

Tady hvězdičku ubírám ne proto, že by to byl nejak horší díl. Ale protože polevila atmosféra prvních dvou dílů a to je logické. Nejde držet maximální tempo v jednom kuse. Na scénu se dostávají první náznaky mezilidských vztahů a taky jedna z nejdůležitějších a nejzajímavějších postav z celého seriálu Daryl Dixon. Hodnotí se mi to velice těžko, protože jsem viděl vícekrát a teď už na jednotlivé epizody nahlížím jinak. Věděl jsem, jak epizoda dopadne, důležité momenty si pamatuju a snažím se to hodnotit, jako bych viděl poprvé. K tomu chci psát i takové komentáře. Takže výborný moment této epizody? Závěrečný cliffhanger s rukou. To i po čtvrté je prostě paráda. ()

Loki_Six

"I didn't behave, I know. I know I'm being punished. I know. I - Oh, I deserve it. I deserve it. I've been bad. Help me now. Show me the way. Go on, tell me what to do. Tell me. Tell me. God! That's okay. Never you mind, silly Christ boy. I ain't begged you before. I ain't gonna start begging now. I ain't gonna beg you now! Don't you worry about me begging you ever! I'll never beg you! I ain't gonna beg you! I never begged you before." ()

• Konzultujúci producent/výtvarník špeciálnych efektov Greg Nicotero hrá chodca, ktorý zje jeleňa. (molcan2)
  • Lokalita kameňolomu použitá pre tieto epizódy je kameňolom Bellwood v Atlante v štáte Georgia. Vidíme ho aj v nasledujúcej epizóde. Rovnaké prostredie je možné vidieť aj v seriáli Stranger Things (od r. 2016). (molcan2)
  • Při scéně v kempu lze u červeného auta zahlédnout kameramana. (Duoscop)