Walking Dead - Season 11 (2021) (séria)

Odpočívajte v pokoji (S11E24)

(epizóda)
  • Česko Odpočívej v pokoji (viac)
USA, 2022, 1 h 5 min

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Greg Nicotero

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Cooper Andrews, Eleanor Matsuura, Nadia Hilker, Andrew Lincoln (viac)

Agresívne zombie si razia krvavú cestu Spoločenstvom. Nemilosrdne sa vrhajú na ľudí a zanechávajú za sebou krvavú stopu. Mercer uviazne vo väzení, kým ho Max a Princezná neoslobodia. Spolu s Ezechielom, Maggie a ostatnými teraz musí bojovať nielen proti Pamele a jej stúpencom, ale aj proti armáde krvilačných zombie. (TV JOJ)

BROKEN_

Skončilo to tak, jak mělo. Jsem s tím velmi spokojený. Ono vlastně ve stejném duchu skončila i komiksová série. Hudba úžasná v této epizodě, několik momentů zapamatovatelných. Skončila jedna velká éra, ale začala zároveň nová. Poslední minuty finále stály za to! Těším se na spinoffy, ale stejně. Je škoda, že se značka TWD bude dojit. Ale když to bude stát za to, tak jsem s tím. "Jsme ti, co žijí". ()

Pilda17

Epický závěr této dvanáctileté ságy se nekoná. Tak jak se střídal kvalitní díl s braky, tak i ten závěr má do dokonalosti velmi daleko. Kvalitní série střídá průměrné i podprůměrné a to je velká škoda. Nakonec je dobře, že je Walking Dead u konce a když někdo tuto sérii bude chtít otevřít, klidně může... ()

warrenur

Uspokojivy zaver so svetlejsimi vyhliadkami do dalsich zaciatkov, trocha melancholie a zive farby v zavere. Fanusikom serie urcite zahreje srdiecko. Potesia zrejme i dalsie pripravovane serie, ktore vzniknu vdaka obrovskej fanusikovskej zakladni a zarobku celej franchise. Mierny nadpriemer je posledna epizoda, posledne serie som vsak jasne vnimal zmykanie a zmykanie. 60% ()

Marpe

Nemůžu uvěřit, že tahle epizoda je vážně poslední. Pro mě je to konec jedné mé životní jistoty. Psal se rok 2014, kdy mi kamarádi ze základní školy poradili tento seriál a od té doby už jsem to nepřestal sledovat bezmála 8 let a to je dlouhá doba. Tento seriál mě provázel hodně dlouhou dobu a utkvěl moc v srdci. Moc jsem žil tím to seriálem a těšil se každé pondělí na to, kdy vyjde další díl a pak ty dlouhé čekaní na to, kdy vyjde další série. Těch vzpomínek z veškerých debat s kamarády spolužáky lidmi, kteří to žrali podobně jako já je vážně nespočet. Jsem moc rád, že tento seriál vznikl. Když na konci děkovali herci producenti a celý štáb nám fanouškům za to, že jsme mohli tvořit tento seriál s nimi, tak mi ukápla slza:). Velké DÍKY patří i jim.  We're the ones who live, (2014 - 2022) ()

mclenin

V rámci možností, ktoré seriál mal, ide o dôstojné ukončenie televíznej série, ktorá tu s nami bola niekoľko rokov, pričom na jej základoch vyrástlo niekoľko ďalších sérií a zopár ďalších sa pripravuje v rámci TWD Universe, čiže sa ani nedá hovoriť o konci v pravom zmysle slova. Ak by som sa vrátil v čase späť na začiatok určite by som si koniec predstavoval úplne inak, vlastne vždy som si ho predstavoval akosi inak, no nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Naopak, v rámci niektorých väčších sérií, ktorých ukončenie som mal možnosť vidieť (LOST, Prison Break, GOT, Dexter) by som povedal, že TWD nám poskytol pomerne uspokojivé uzavretie rozbehnutých príbehových liniek bez nejakej horkej pachuti a ak by som aj v budúcnosti nepozeral ďalšie spinoffy, budem žiť s vedomím, že všetko je tak ako má byť. No Daryla, Negana s Maggie a Ricka si asi predsa len nenechám ujsť. ()

• Je to podruhé, kdy byl v celém seriálu použit výraz „walking dead“ (původní název seriálu). (HanzoBureshi)
  • Jedná se o nejdelší epizodu seriálu. Na televizní stanici AMC, kde se vysílala i s reklamami, trvala 90 minut. (HanzoBureshi)
  • V epizodě zazní písně „Cult Of Personality“ od Living Colour a „Landslide“ od Fleetwood Mac. (Duoscop)