Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (30)

Vídáme se jen na svatbách a funusech (2019) (S01E01)

Aktuální boom kolem tohoto seriálu, který za týden dostane pokračování, přesvědčil i naši domácnost jej zkusit a i když mě pilot zatím dost mátl a netušil jsem, kam Paraplovou Akademii zařadit, určitě zkusíme dál. Přeci jen úvodním dílům pálím plnou palbu v korespondenci s maximální spokojeností veeelmi zřídka. ()

Zdrhej chlapče! (2019) (S01E02)

Semtam se prokouše na povrch nějaký vtípek nebo se objeví působivá akční scéna, jinak mám ale pořád velký zmatek v postavách i v tom, čím jsou vlastně tolik odlišní. Moje spolusledující ovšem projevuje velké nadšení, takže jedeme dál a čas ukáže. ()

Velmi neobvyklé (2019) (S01E03)

Normálně už by mi to štvalo a házel bych s celým seriálem Frintu do žita, vidím stále ale silný potenciál na to, aby mi ve finále celá Umbrella Academy dávala smysl a jednou se nedočkala jen průměrných hodnocení, ale třeba i té pětky. Stále jsme na začátku. ()

Muž na Měsíci (2019) (S01E04)

Už se ven prokousává mně trochu smysluplnější příběh a většina postav už má své racionální linky. Některé z nich si začínám oblibovat (Luther), některým prozatím nejde moc věřit (Allison). Byť její představitelka je dost pěkná. ()

Číslo Pět (2019) (S01E05)

Před seriálem jsem znal jen Ellen Page a žil před první částí v domnění, že právě ona celou Umbrella Academy ponese na svých bedrech. Jenže i přestože je jedním z nejstarších protagonistů, má tu nejméně zajímavou linku ze všech sourozenců a tudíž jsem dost rád, že během té hodinky vždycky jen párkrát štěkne. ()

Den, který nebyl (2019) (S01E06)

Normálně bych to svedl na tu dvoutýdenní odmlku, během níž se dá leccos z děje zapomenout, já jsem ale i tak zpátky na vlně mírného zmatení a kromě pouta mezi Alyson a Lutherem jsem toho ani tentokrát příliš nepobral. ()

Den, který byl (2019) (S01E07)

Tématiku cestování časem naprosto žeru, k Umbrelle mi ale ještě stále moc nesedí a je důležitou otázkou, zda jí spíš neškodí. Pro schylující se pointu celé řady je ale pravděpodobně dost důležité. ()

Něco se proslýchá (2019) (S01E08)

Asi jsem pořád natvrdlý, ale stále se nechytám kouzla tohoto jinak vřele přijatého seroše pro celou rodinu. ()

Změny (2019) (S01E09)

Změny nejsou jen názvem epizody, změny se dostavily i u mě a mého chladného názoru na celou Umbrella Academy, protože předposlední díl se zasloužil o konečné vztažení do děje a pořádné soucítění s postavami. ()

Bílé housle (2019) (S01E10)

Po těch osobních problémech s celým seriálovým projektem jsem už ani nedoufal, že se vytrhnu z udělování průměru a hle - finále s sebou přineslo tak neutichající akci, že jsem s klidem sáhnul po hodnocení nejvyšším. A po extrémně otevřeném konci se musím co nevidět pustit do letošního pokračování. ()

Zpátky na začátku (2020) (S02E01)

Po naprosto perfektním konci první řady chudáci, co Umbrellu sledovali už loni, museli čekat tak extrémně dlouho na navazující pokračování, v němž je zpátky ten mix komedie, fantazijna i rodinného dramatu a pětky tu budou v hodnocení rozhodně častější než v sezóně jedna. ()

Frankelovy záběry (2020) (S02E02)

Je to všechno mnohem ucelenější než 90 % celé první sezóny a já ten seriál začínám mít radši a radši. A s ním samozřejmě jeho ústřední šestici! ()

Švédi (2020) (S02E03)

Epizoda s prozatím nejnapínavějšími spády a zvraty, které hodně míchají s kartami do následujících kol. ()

Majestic 12 (2020) (S02E04)

Více než moje frustrace stupidním myšlením Američanů v 60. letech (rasová nesnášenlivost) mi vrtá hlavou fakt, zda je po letošním jaře na stejném území vhodné používat v takto známém seriálu slova jako negr a další. Je to sice dobové, to ale seroš před případnými nemístnými útoky neochrání. ()

Valhalla (2020) (S02E05)

Začátek, kde jel téměř každý své solo ve snaze adaptovat se na život před 50 lety, se mi zamlouval o poznání víc a zdá se mi, že se teď trochu polevilo. Hvězdu stahuju ale především za další přebytečně nucenou potřebu světu ukázat, že si pusu nemusejí dávat jen opačná pohlaví. ()

Lehčí večeře (2020) (S02E06)

Večeře s tátou byla očekávaná a důležitá, vesměs zase tolik neznamenala a pokrytectví pana Hargreevese v oněch šedesátkách mi lezlo krkem už pár vteřin po tom, co na své děti otevřel hubu. ()

Oga Foroga (2020) (S02E07)

Už úvod z osmdesátého druhého háže Pětku mezi ty vůbec nejatraktivnější postavy celé UA. I průběh zbytku epizody nedělá celkovému hodnocení žádnou ostudu. ()

Sedm stádií (2020) (S02E08)

Miluju hrátky s časem a hlavně všechny paradoxy s nimi spojené. Už teď, když vím, že za pár hodin seriál dokončím, mi celá sedmička začíná pomalu chybět! ()

743 (2020) (S02E09)

Nejlépe hodnocená část celého seriálu si svůj post hrdě zasluhuje! ()

Něco končí (2020) (S02E10)

Na opravdu cliffhangerové zvraty jsou zdejší tvůrci vyložení specialisté. Třetí série přijít po onom konci rozhodně musí, ale to čekání bude bolestivě dlouhé. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)