Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Recenzie používateľa NiaWolf k tomuto seriálu (13)

Umbrella Academy (2019)

Poznámka: Tento seriál patří mezi ty, u který je dobré vidět první řadu a pak dělat, že to byla řada poslední, protože to co následovalo už je vážně smutný. (Podobně jako Vikingové, Hra o trůny, Death Note..apod.) • • • Takoví nekonvekční příběh trochu podobný X-menům, ale mnohem šílenější. Nebudu zastírat, že pro mě největším tahoun Number 4 v podání Roberta Sheehana, který představuje polovinu zábavných momentů v seriálu (a tu druhou zajístí Number 5). Ve chvíli, kdy se jeden z nich ocitne na obrazovce získává seriál živost, dynamiku a zabávnost. Bohužel, v případě Number 1 a Number 3 to platí přesně opačně. Dějová linka, která se točí kolem této dvojce je důvod, proč by někdo nedal šanci dalším dílům. Příběh je takový průměr, superhrdinové, kteří mají více slabin než schopností je celkem zajímavé oživení v záplavě všech možných superlidí. Nadprůměrný je soundtrack, ve kterém si určitě každý najde nějakou písničku, která ho zaujme, nicméně musím říci, že někdy zvolená písnička je sice pěkná, ale do dané situace se nehodí. Jestli v něčem seriál pokulhává, tak to je někdy až moc urychlený vývoj postav, mnoho nezodpovědných otázek a někdy děsný střih. Finále bylo z mého pohledu zcela promrháno a zaplácáno nedůležitými momenty. Těším se na další sérii, která by klidně mohla mít více dílů. • Sorry, I'm just gonna go murder Mom. Be right back." • ,,STOP IT!" ,,HIT HIM!" • ,,I bet you're loving this. Team at its best" • ,,Does it matter? Its Klaus!" • ,,I cant smoke eggs!" • ,,"Yeah, but you also told me licking a nine-volt battery would give me pubes." ()

Zdrhej chlapče! (2019) (S01E02)

,,Mám šílený nápad - co takhle začít den pomerančovým džusem a vajíčky?" ,,Vajíčka nevyhulíš." ()

Velmi neobvyklé (2019) (S01E03)

,,Už jsem vám říkal, jak jsem si depiloval zadek čokoládovým pudingem?" • ,,Jsem s Diegem, ty mi polib prdel!" ()

Série 2 (2020) (S02)

Tak si to shrňme: V první sezoně byla špičková hudba, zdařilé herecké výkony, zajímavý scénář a komediální prvky. Co je ve druhé sezoně? Nic ze jmenovaného. Vlastně se divím, že místo Umbrella Academy, se to nejmenuje Podivuhodná sexuální dobrodružství Vanyi Hargreeves aneb nejtrapnější důvod, proč zničit svět. Jako vážně, Vanya byla nejslabší článek už předtím a ani se nedivím, že řada diváků její scény přeskakovala. Ellen Page se snažili narvat kamkoliv to šlo, takže jejich kyselý výraz a nemožné herectví doprovází celou sezonu. Vůbec bych se nedivila, kdyby tenhle scénář byl zamýšlen pro věkovou kategorii 11-13 let. Nevím, komu jinému ještě dnes mohou připadat vtipné větry z cestování časem, nebo kopance do rozkroku. Spousta děr v příběhu, opakující se příběh z 1. série, mizerné herecké výkony. Marně hledám, co vlastně bylo pozitivního. Nejlepší scény byly jen dvě – v prvním díle, kdy se sešli všichni sourozenci, a pak závěrečných 5 minut. Zbytek byla nechutná blamáž, vyplněná kýčem a trapností. Nejvíc mi ale chyběla pořádná hudba, zatímco v 1. sezoně měly písničky grády a byly hlavním prvkem, tady žádné prakticky nejsou a většinou se jedná jen o generické zvuky v pozadí, které se zapomenou hned po vypnutí seriálu. Přitom první série byla taková pecka. Smutné, jak Netflix dokáže pohřbít, tak slibný seriál. ()

Série 3 (2022) (S03)

O fous lepší než druhá série, ale tu by překonal i hodinový dokument o reznoucí kýblu s barvou. V téhle sérii se bude řešit kopa hovadin a klišé, které se objeví vždy, když dojdou nápady (smrt, svatba, dítě). Jde zoufale vidět, jak se režisér snažil navázat na úspěch jedničky a ani se přitom nestyděl opakovat stejné scény (tancování, posmrtný život..), jenže ono to jaksi není ono, když se to vidí podruhé. Nejsilnější momenty jsou těch pár okamžiků z dětství některých postav a zbytek je jen vatáž, zpomalené záběry, nudné dlouhé taneční scény, aby to celé zakončil sračkopád posledního dílu, který se ani netají tím, že divákům naplive do obličeje a čeká, že těch pár dementů s hlavou v mrazáku mu za to ještě poděkuje. A doprčcic chci tak moc, když po 30 dílech chci vidět, jak Klaus konečně použije svoje schopnosti na vyvolání duchů na plno? Ne jen, aby si přivolal kámoše na pokec. URGH! ()

Tohle je naše rodina (2022) (S03E01)

PRvních pár minut dobrý, pak se to zvrhne v nevtipnou šaškárnu natahovanou stupidními tanečky a zpomalenými záběry. Střih je chaotický jako vždycky a scénář hodně plave. Diego i Luther jsou stejně jako ve dvojce za úplná paka a do popředí je jako vždy narvaná Vaňátor. Ve výsledku se za 50 minut trochu představí Vrabčáci a UA si najde útočiště. Dost chabé. ()

Největší klubko světa (2022) (S03E02)

Tak konečně se všichni diváci UA dočkali toho nejzásadnějšího momentu v celém seriálu - Vaňa si došla ke kadeřníkovi. Tak "snad" se zas celý seriál bude točit kolem toho, na koho Vaňoviktor skočí tentokrát, aby kvůli tomu zase zlikvidovala svět... jinak je to trochu lepší. Trochu je nastíněna minulost #4, #2 se ostříhal, #1 je pořád za debila a #3 se jako vždy hroutí svět. ()

Nabitý Pocket (2022) (S03E03)

Vypadá to, že se toho tolik bude dít a ono....nic. Ještě, že Vanya změnila pohlaví, jinak by půlka scénáře zůstala prázdná. #3 se opět ujala své role všechno hrozně dramatizovat a pohnojit. ()

Nejmilejší oběť (2022) (S03E05)

U tohohle dílu doporučuji pijáckou hru - pokaždé, když Vaňoviktor nebo Allison udělá blbé rozhodnutí, tak se napijte. Nedoporučuji hrát s tvrdým alkoholem, hrozí otrava. Divím se, že oběma zmíněným postavám se zbytek rodiny už dávno neprošel po obličeji.. ()

Svatba na konci světa (2022) (S03E08)

Díl naprosto o ničem, sloužící jen jako výplň. Ani se tím scénáristé moc netají a většinu dílu tvoří nudné taneční scény, dlouhé i několik minut, které děj absolutně nikam neposílají a nejsou už ani zábavné. Postavy jen tupě čumí, křečovitě se usmívají, nebo vrhají jakože zlé pohledy. Kdyby to bylo někdy na začátku série, tak dejme tomu. Ale 3 díly do konce, hromada vyřčených otázek a pak se tu plýtvá časem na takové hovadiny. Pokud to někomu vyhovuje tak fajn, ale od toho tu jsou seriálu typu Tady jde čas... ()

Sedmero zvonů (2022) (S03E09)

Po shlédnutí tohohle dílu si zkuste vzpomenou, co se odehrálo mezi 5 minutami na začátku a na konci... možná zjistíte, že také trpíte Zapomněním. Hromada prázdných dialogů, natahovaček, nudy....roste počet nesmyslu: Proč Reginald ztrácel s Klausem 2 dny čas, proč bylo nutné (spoiler), aby se všichni sešli? Však stačilo, aby je všechny k sobě zavolal a vzhledem k tomu, že hlavní motivací byl stejně Kugelblitz, tak celá ta "šokující" scéna byla dost o ničem. Co by Reginald dělal, kdyby (spoiler) nešel pro led? Proč Five najednou tak změnil názor? Nejhorší je, že se s nějakým logickým vysvětlením nikdo namáhat nebude... ()

Zapomnění (2022) (S03E10)

Spoiler Takže celá existence vesmíru záleží na tom, zda si pár lidí stoupne na hvězdičky a zabránit ji v tom mají švábí samurajové? A to všechno jen proto, aby se zachránil kejhák Noře Fries, pardon, Hargreevsově staré? AHA! Allison zabije taťku jen proto, aby udělala totéž co on? Jaký to mělo smysl? Proč vůbec Allison prostě nepoužila "rumor" aby ostatním nařídila, že mají jít do Oblivionu? Prosté a účinné. K čemu bylo Pětce tetování? Jak se Klaus mohl vrátit do jiného světa, když umřel v jiném? Celý závěr je dost odfláknutý, stejně jako u seriálu Loki - celé to působí, jako když si scenárista, dramaturg i režisér dělají z diváků srandu. Šnupnou si kokeše z vystřelováku, a pak během pěti minut sepíšou nějaký blábol, aby si mohli odškrtnout další zmršený seriál. Smutné! ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)