Sourozenci odvrátí v Dallasu soudný den a pak se vrátí na akademii. Tu ale mezitím ovládli jejich mocní nepřátelé Sparrowovi. (Netflix)

NiaWolf

PRvních pár minut dobrý, pak se to zvrhne v nevtipnou šaškárnu natahovanou stupidními tanečky a zpomalenými záběry. Střih je chaotický jako vždycky a scénář hodně plave. Diego i Luther jsou stejně jako ve dvojce za úplná paka a do popředí je jako vždy narvaná Vaňátor. Ve výsledku se za 50 minut trochu představí Vrabčáci a UA si najde útočiště. Dost chabé. ()

LachtanShows

Bál jsem se toho jako čert kříže a byl připraven i na scénář, kdy bude Umbrella dalším ze seriálů, co ponechám navždy rozkoukaný. S aférou, co roztočila změna Ellen Page na Elliota Page, se u mě začala dost stahovat mračna nad celým serošem, oni ale dokázali přijít s tak poutavým pilotem, že doufám v celou sérii takhle skvělou. ()

kenkaku

Ne nefunguje to a doslova mě nasrala cca 20tá minuta, kde během vteřiny se všechny postavy Vrabčáků “teleportovali” z různých části domu na jedno místo okolo Vanyie (7). Prostě totálně zprasený střih a kontinuita záběrů. A když jsem u “sedmičky”… hodně mě zajímalo, Jakub si scénář poradí s faktem, že představitelka postavy - Ellen Page, si nechala od konce minulé řady přišít pindíka a začala si říkat Eliot. Je mi totiž jasné, hrát holku musí Page přinášet neskutečná traumata. No… sedmička je stále holka. To jsou věci. Pozn.: děj “něco” naznačuje, ale sakra málo. Takže za mě fakt ne. Nefunguje to a nebaví mě to. ()

jirikzaboj

Umbrella se opět vrací a první epizoda 3.série vtahuje do děje vcelku rychle. Je to opět správně ujetý, divný a nepředvídatelný. Doufám, že to nespadne do starých kolejí a dokáže nám to v této sérii okořenit fresh nové dobrodružství a taky doufám, že přes široké spektrum postav se s tím dokáže režie poprat. Luther má v této epizodě mimochodem skvělou chemii a highlight footlose dance jsem si užíval. ()