Umbrella Academy - Série 3

(séria)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

Lachtaan

Seriál, který jsme kdysi zkusili dost na blind spíš jen proto, že byl jedním z těch, co dokážou nabídnout i český dabing. Seriál, co mě ve své první sérii nesmírně iritoval a dokoukával jsem ho jen z jakési povinnosti, aby mě ve druhé totálně odrovnal a vzápětí s blížící se třetí zase trochu odpuzoval. A tohle musím čerstvě po zhlédnutí hrdě popřít, protože ačkoli má nejnovější řada obecně nejpříkřejší hodnocení, já se bavil opravdu dostatečně, i když bych se klidně spokojil s tím, kdyby se seroš už nevracel. Ale kdo ví, to ovlivní sledovanost, nikoli scénáristická invence. [viděno na Netflixu] ()

Fr

„CO JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ RODINA? KONEC SVĚTA…“   Tak Viktor mi trochu zkazil náladu…. ale s tím už nic neudělám. (na tohle jsem fakt starej Elliote!). Divácky přitažlivě se to začne komplikovat zhruba ve třetím díle (doteď se chovali jako kokoti) a začne přibejvat zajímavějších věcí – na úkor těch nudnějších. Líbí se mi, že nachaj umřít hlavní postavy, i když tady…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, co je „Dědečkův paradox“.  2.) Jsem transka. A nestydím se za to!  /// Thx za titule „Zuzana Matějková“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

dO_od

// Not so guilty pleasure. Na jednu stranu zůstává Umbrella nadprůměrnou zábavou plnou vynikajících audiovizuálních nápadů a momentů, na tu druhou je to docela repetitivní a někdy až příliš výplňová záležitost, u které bych formát weekly epizod fakt nedal. Jako binge mi to ale překvapivě dost vyhovovalo, i díky tomu, jak mě třetí série nakonec vtáhla a kolikrát mi udělala radost, tak dávám celku slabších 7/10. Škoda, že se nepovedlo přimíchat do toho víc bizárů jako ze druhé série (missing Švédy), snížit počet epizod na 7-8 a přijít s novou zápletkou - pak by to totiž klidně mohlo být na současné špičce komiksové tvorby. ()

3DD!3

Škoda věčného natahování a vyloženě devastujících dialogů týkajících se Vanyiny transmutace v nesympatického klučinu. Jakékoliv vztahové rozhovory nudí až ke spánku a první polovina by se bez Pětky a jeho linky nedala vydržet. Bizarní to oproti komiksu není ani náhodou. To je jiný level šílenství který Way a Bá umí jako nikdo jiný. Scénáře by zasloužili větší péči, ale jestli je tohle poslední řada tak budiž bylo to docela neotřelé a fajn. ()

DJ_bart

Kecy kecy, bizon v kleci – ale skutek utek. Z hlediska character developmentu je Deštníková akademie sice opět skvělá, ale příběhově prakticky prázdná a konceptuálně monotónní. Ta neustále se opakující apokalyptická premisa o konci světa, mezitímco naše banda pošuků po celou dobu dřepí v hotelu, je až žalostně nezajímavá. Třetí sérii výrazně chybí grády, rytmus nebo nějaký přirozený flow. Úvodní Footloose dance battle je za mě absolutní top strop celý série, a to je asi tak vše – nic víc či míň, co by se dalo považovat za zapamatovatelný highlight. Zkrátka, jakoby se ta komiksová hravost – jež byla pro první a druhou sérii prostě typickým a neodmyslitelným DNA – záhadně vytratila do ztracena. Každopádně Elliot Page v roli transgender postavy Viktora i Javon Walton překvapili. Nesmrtelný Robert Sheehan a opičák Luther to opět táhnou.... po fantastický druhý sérii celkem slabej žánrovej odvar. ()

mzss1

[66%] Ani perfektní, ani vyloženě špatné. První řada taky nebyla nic extra, druhá slabší, stejně jako tahle třetí nová. Tento seriál má velký potenciál, ale není naplno využit a má dost hluchých míst a zbytečných scén. Třeba první 3 epizody téhle řady byly fakt dobré, pak to začalo být chvílemi nudné, epizoda ohledně svatby vyloženě mimo, ale poslední díl mě téměř nadchl. Dějově je to takové rozporuplné. No nic, na 1 vidění to nebylo zlé, ale víckrát bych se na to nedíval. ()

nash.

Když už zkáza světa nestačí, nastupuje zkáza celého vesmíru. A hrdinové si přitom najdou čas řešit i své osobní problémy a traumata. U linie Vanya/Victor je po celou dobu vidět jak moc na sílu je tam vecpaná a jak moc to v přepisovaném scénáři nelícuje. Přesto jsem i tentokrát spokojen a s touhle partou podivínů si to užil. Je až s podivem jak moc mi postavy, které se mi na počátku první řady zdály nesympatické, přirostly k diváckému srdci. ()

Yoshitsune

Tak jo, je to šílenější než předchozí dvě série, ale furt to má šťávu a herci se svými postavami, to táhnou. Místy je to dost depresivní, hlavně to trio Harlan, Vanya/Victor a Allison a Allison, tady začne tak trochu bourat ty pevné vztahy a začne bořit hranici, mezi tím co je správné a co chce ona. A v tomhle směru, mně docela překvapilo, kam až byla schopna zajít. Co trochu tuhle sérii, táhne dolů je ta rivalita mezi členy Sparrow, tam se to dalo shrnout do dvou dílů a zbytek se mohl věnovat oné variaci na hotel Overlook. Protože hotel v tomhle směru, je správně tajemný a děsivý, takže je škoda že neni více o něm a o tom, co se v něm skrývá. A jo.....jo, přestože je to zamotaný, jako klubko nití, asi už vím kam to směřuje a o co vlastně jde Reginaldovi a proč ty apokalypsy měli splnit svůj účel, je to tedy dost šílená teorie, ale pokuď se vyplní, tak to bude žrádlo. ()

hansel97

Ve třetí sérii už evidentně tvůrcům dochází šťáva. Děj je zamotaný a nejasný, postav je už zbytečně moc, celou dobu není jasné co řeší a prostě nuda. ()

agentmiky

Tak stoupající trend mírně zamrzl, třetí přírůstek této ságy totiž není lepší než jeho předešlý kolega, ale i tak se jedná o obstojnou zábavu. Kasting jsem si během těch let zamiloval, ty postavy vám dokážou přirůst k srdci, to bezpochyby. V třetí řadě opět válí zejména Klaus a Pětka, ale i ostatní členové rodiny Umbrella nezůstají o tolik pozadu. Celá zápletka s alternativní Sparrow Academy mě dost bavila, škoda, že všichni z tohoto rodinného klanu nedostali dostatek prostoru. Jinak o hlášky opět není nouze, tohle seriál umí prodat na jedničku! Malinko zamrzí, že se v trojce tvůrci rozhodil vsadit na apokalypsu (zde celého vesmíru), trochu mi v tomto směru chyběla špetka inovace (námět konce světa jsme již viděli dvakrát). Závěrečný díl ale nadhodil tolik otazníků, díky čemuž má následující řada kupu práce před sebou. Zodpovědět všechno, nějak racionálně, dozajisté snadné nebude. Ale se mnou jako s divákem mohou stoprocentně počítat. Za mě dávám 7/10 ()

Chen

Přestože se stále recykluje zápletka s koncem světa, tvůrcům se daří to dělat neotřelým způsobem, nicméně by asi nebylo od věci se v případné další řadě od tohoto tématu odklonit a zkusit to jinak. Stále je to roztomile bizarní (i když asi ne tolik jako dvě předchozí řady), některé postavy jsou skvělé a vizuálně je to hravé (bez ohledu na omezený počet lokací), ale chtělo by to trošku osvěžit. ()

M.i.k.e

první i druhá řada jsou pro mě špičkou komiksových seriálů a trojka slibovala, že se na tom nic moc měnit nebude. Leč změnilo se. Ne sice moc, ale změnilo a trojka je suverénně nejslabší řada. Samozřejmě tu nechybí super nápady, vizuálně je UA pořád vynikající a postavy včetně těch nových zajímavé a většina z nich je sympatická, ale třetí řada se až moc motá v kruhu, vykrádá předchozí série a přináší až moc zbytečné vaty. Jak mi přišlo deset dílů u předchozích sérií skoro až málo, tady je to naopak strašně moc a kdyby jich bylo jen sedm, maximálně osm, vůbec nic by se nestalo. U čtyřky pokud bude samozřejmě chybět nebudu, ale budu doufat, že dopadne lépe a naváže spíš na první dvě...75% ()

FrankSusta

Ta třetí série... rozhodně není dětinská jako ta první, ale rozhodně není skvělá jako série druhá. Tady to věčný desetidílný čekání v hotelu na něco, co by se asi mělo stát, ale vzhledem i k vyprávění předešlých dvou sérií jde předpokládat že se to nestane, je už jaksi nudné, nezajímavé, neoriginální, a takové makové ve špatném slova smyslu. Do toho všeho se (dle titulků hlavní představitelka) Elliot Page rozhodla projít operací, a bylo tudíž jasné, že to sériál též silně zasáhne. Ale to ne. Scénáristé to očividně nevěděli dostatečně dopředu, a tak zajímavé příběhové linky, které by mohli být zajímavé, vtipné a šmrnc, působí neuvěřitelně otravně (i vy smyslu nucené politické korektnosti - čímž nechci odsuzovat samotnou herečku/samotného herce, ale takhle to prostě působí). Ta postava je najednou zase mnohem otravnější a vlezlejší, protože samozřejmě zase musí být ta správná. A to je něco tak neefektivního v seriálu jako je tento. A když se k tomu přidá postava, která se jí postupem času této série začne podobat svojí otravností (mám na mysli Allison), tak to je prostě vrchol. Ale jako by to nestačilo, i postava Stanleyho působí jako další negativní prvek v rámci postav. A jeho představitele Javona Wannu Waltona začínám postupně zařazovat mezi mnou nejvíce nenáviděné herce. Ale na druhou stranu postava Harlena je díky takovémuto stvárnění mnohem uchopitelnější a stravitelnější, dokonce se k němu navázali nějaké city, což mohu pochválit. Jinak to je ale bohužel průměr, což je škoda. 6/10 P.S. překlad Layliných monologů s dávkou toho cool hláškování je v českém dabingu opravdu nepochopuitelný, jelikož u některých slov zjistit význam i v rámci kontextu chvílku trvá ()

UhLee

Třetí série - (7/10). Seriál The Umbrella Academy pro mě nepředstavuje srdcovou záležitost. Jedná se spíš o odpočinkový seriál. Člověk u toho může docela relaxovat, ale žádnou hitparádu neočekává. O to víc ho pak překvapí nečekané zvraty. První epizoda mě příjemně překvapila a přinesla asi nejlepší scénu z celé série. Legendární taneček celé skvadry mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Celkově se mi hrozně líbí, jaké tvůrci vybírají nostalgické hity. Něco jako třeba u Stranger Things, tak to i tady funguje náramně. Ostatní epizody se pak nesly po podobném tempu, kdy mě to bavilo sledovat, ale že by to byla nějaká nezapomenutelná série, to se říct určitě nedá. Myslím si, že The Umrella Academy nejvíce trpí kvůli neoriginalitě zápletky. Konec světa je tady už potřetí zvoleno jako hlavní pilíř celé zápletky a působí už to docela setrvačně. Tento seriál má výborně zmáknuté vývoje charakterů. Ani třetí série není výjimkou a dostáváme hromadu kvalitních dialogů a posunů osobnosti. Co se týče Sparrow Academy, tak se mi samozřejmě nejlépe koukalo na Sloane a Luthera. Ostatní mě už tak nebrali. Ve výsledku se jedná o jedná stejně kvalitní a zábavnou sérii jako dvě předešlé. Konec slibuje pokračování a potencionální změnu tónu seriálu. Já pevně doufám, že dostaneme konečně něco jiného než odvrácení apokalypsy. Nejlepší epizoda: Kugelblitz (S03E04)  ()

Chmur

Za mě jednoznačně nejhorší série. Ano, pořád se najdou okamžiky, kdy je to zábavné a soundtrack stále skvělý, ale úplně se vytratila lehkost předchozích sérií. Jedná se o upocenou dřinu odehrávající se po většinu času v jedné budově. Třetí série je chudá na dobrou akci, zato se zde najde nadbytek zbytečných dialogů o rodině, osudu vesmíru atd. atd. Vlivem příšerného scénáře i špatného režijního vedení herci, kteří v minulých sériích excelovali, působí toporně a nejistě (Gallagher, Sheehan). Navíc museli do třetí série narvat trans přeměnu, ačkoliv to neodpovídá předloze ani charakteru předchozích sérií. Vanya tedy Victor je jednoznačně nejotravnější a nejhorší postava třetí série. ()