Umbrella Academy - Série 3

(séria)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

UhLee

Třetí série - (7/10). Seriál The Umbrella Academy pro mě nepředstavuje srdcovou záležitost. Jedná se spíš o odpočinkový seriál. Člověk u toho může docela relaxovat, ale žádnou hitparádu neočekává. O to víc ho pak překvapí nečekané zvraty. První epizoda mě příjemně překvapila a přinesla asi nejlepší scénu z celé série. Legendární taneček celé skvadry mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Celkově se mi hrozně líbí, jaké tvůrci vybírají nostalgické hity. Něco jako třeba u Stranger Things, tak to i tady funguje náramně. Ostatní epizody se pak nesly po podobném tempu, kdy mě to bavilo sledovat, ale že by to byla nějaká nezapomenutelná série, to se říct určitě nedá. Myslím si, že The Umrella Academy nejvíce trpí kvůli neoriginalitě zápletky. Konec světa je tady už potřetí zvoleno jako hlavní pilíř celé zápletky a působí už to docela setrvačně. Tento seriál má výborně zmáknuté vývoje charakterů. Ani třetí série není výjimkou a dostáváme hromadu kvalitních dialogů a posunů osobnosti. Co se týče Sparrow Academy, tak se mi samozřejmě nejlépe koukalo na Sloane a Luthera. Ostatní mě už tak nebrali. Ve výsledku se jedná o jedná stejně kvalitní a zábavnou sérii jako dvě předešlé. Konec slibuje pokračování a potencionální změnu tónu seriálu. Já pevně doufám, že dostaneme konečně něco jiného než odvrácení apokalypsy. Nejlepší epizoda: Kugelblitz (S03E04)  ()

Fr

„CO JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ RODINA? KONEC SVĚTA…“   Tak Viktor mi trochu zkazil náladu…. ale s tím už nic neudělám. (na tohle jsem fakt starej Elliote!). Divácky přitažlivě se to začne komplikovat zhruba ve třetím díle (doteď se chovali jako kokoti) a začne přibejvat zajímavějších věcí – na úkor těch nudnějších. Líbí se mi, že nachaj umřít hlavní postavy, i když tady…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, co je „Dědečkův paradox“.  2.) Jsem transka. A nestydím se za to!  /// Thx za titule „Zuzana Matějková“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

Lachtaan

Seriál, který jsme kdysi zkusili dost na blind spíš jen proto, že byl jedním z těch, co dokážou nabídnout i český dabing. Seriál, co mě ve své první sérii nesmírně iritoval a dokoukával jsem ho jen z jakési povinnosti, aby mě ve druhé totálně odrovnal a vzápětí s blížící se třetí zase trochu odpuzoval. A tohle musím čerstvě po zhlédnutí hrdě popřít, protože ačkoli má nejnovější řada obecně nejpříkřejší hodnocení, já se bavil opravdu dostatečně, i když bych se klidně spokojil s tím, kdyby se seroš už nevracel. Ale kdo ví, to ovlivní sledovanost, nikoli scénáristická invence. [viděno na Netflixu] ()

Chen

Přestože se stále recykluje zápletka s koncem světa, tvůrcům se daří to dělat neotřelým způsobem, nicméně by asi nebylo od věci se v případné další řadě od tohoto tématu odklonit a zkusit to jinak. Stále je to roztomile bizarní (i když asi ne tolik jako dvě předchozí řady), některé postavy jsou skvělé a vizuálně je to hravé (bez ohledu na omezený počet lokací), ale chtělo by to trošku osvěžit. ()

M.i.k.e

první i druhá řada jsou pro mě špičkou komiksových seriálů a trojka slibovala, že se na tom nic moc měnit nebude. Leč změnilo se. Ne sice moc, ale změnilo a trojka je suverénně nejslabší řada. Samozřejmě tu nechybí super nápady, vizuálně je UA pořád vynikající a postavy včetně těch nových zajímavé a většina z nich je sympatická, ale třetí řada se až moc motá v kruhu, vykrádá předchozí série a přináší až moc zbytečné vaty. Jak mi přišlo deset dílů u předchozích sérií skoro až málo, tady je to naopak strašně moc a kdyby jich bylo jen sedm, maximálně osm, vůbec nic by se nestalo. U čtyřky pokud bude samozřejmě chybět nebudu, ale budu doufat, že dopadne lépe a naváže spíš na první dvě...75% ()