Umbrella Academy - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

3DD!3

Od předlohy se to sice často odklání, ale rozhodně ne k horšímu. Hlavní motivy zůstaly, ale jsou rozvedeny stravitelněji pro dnešního diváka. Komiksová divnost tak vyskakuje v několika lahůdkových scénách jako je Hazel a Cha-cha v protetickém centru, nebo při Seancově konverzaci s Bohem. Konec je taktéž luxusní, na druhou řadu jsem zvědav i na to jak se poperou s komiksem v řadě třetí. Nápadité rozvedení konceptu z pera zpěváka My Chemical Romance. Originalitě se meze nekladou. ()

Pilda17

Start byl spíše zábavný a divák se směje, zhruba v polovině jde humor stranou a začne vážné téma apokalypsa. Čím se série blíží k závěru, tím je zajímavější a nakonec celkové rozuzlení nebylo špatné. Robert Sheehan táhl start série, který by bez něj byl poloviční, po snížení humoru už nebyl potřeba a série se posunula dál. Druhá série je jistota a rozhodně jako divák půjdu dál. ()

Spiker01

Jeden z těch seriálů, jež jsem začal krátce po premiéře, nicméně mě extra nechytl a po čtyřech dílech jej na celý rok odložil a dal mu druhou šanci až s blížící se premiérou řady druhé. Navždy pro mě bude mít Umbrella Academy auru toho komiksového seriálu, co nahradil špičkového Daredevila...a k mé nespokojenosti mnohem více uspěl. Je to pro mě vlastně takový opak guilty pleasure kdy vím, že ten seriál je kvalitní, má zajímavou premisu a výpravu; ovšem mě zkrátka nebavil a občas jsem se musel vyloženě nutit jej dokoukat, jelikož jsem kompletista a chtěl jsem to mít z krku. Dám ještě šanci druhé řadě, která je dle mnohých lepší (a jelikož poslední dva díly se slušně rozjely) a zabalím to případně pak...6/10 ()

Colby Sawyer

První série je super, zaujala mě mnohem víc než jsem čekal. Postavy jsou krásně bizarní a celé to příjemně utíká. Musím přesto vytknout předvídatelnost děje. Člověk sice nezná detaily, ale celek lze odhadovat celkem jednoduše, je to škoda, protože často pak chybí moment překvapení, ale přesto jsem na druhou sérii dost zvědavý. ()

Necrotongue

Vzhledem k většinovému hodnocení jsem ochoten uznat, že je chyba ve mně. Evidentně jsem sáhl po seriálu, pro který nejsem správná cílovka. Od seriálu na motivy komiksu jsem totiž čekal něco úplně jiného, než postavy, ke kterým si nedokážu vybudovat kladný vztah (kromě Hazela), naprosto předvídatelný příběh, neustálé bědování postav nad svými narušenými životy a až příliš časté pokusy o zbytečnou romantiku. ()

• Když se v čase 34:30 díva Grace (Jordan Claire Robbins) na stěnu s obrazy, třetí obraz, který se objeví s ulicí a domy po obou stranách, je Plzeňská ulice (Pils Iela) ve Starém městě v Rize v Lotyšsku. (LUKICKK)
  • Nápis na Benově (Justin H. Min) soše zní: „Ať temnota v tobě najde klid ve světle.“ (LUKICKK)