Žalobce Jedediah Tucker je proslavený právník a ochránce lidských práv. Tento charismatický muž zasvětil svůj život obhajobě lidí - vyhnanců společnosti. Margaret Wardová je mladá žena, partnerka prestižní právnické firmy v San Franciscu. Otec a dcera, jejichž jediným poutem bylo vzájemné pohrdání se teď střetnou v boji na soudním procesu, který je buď spojí, nebo jejich rodiny úplně rozdělí. (oficiálny text distribútora)

Padme_Anakin

Snímek, u kterého nemusím přemýšlet nad hodnocením, neb si mě tvůrci v závěru namazali na chleba a já bulela jak želva.. Jedná se o výborné soudní drama, morální dilema, což já ráda, a zároveň o komorní záležitost otec vs. dcera, oba právníci.. Gene Hackman a Mary Elizabeth Mastrantonio jsou tu úžasní, uvěřitelní, živí, chybující, odpouštějící.. Nádhera, filmové pohlazení.. If you don't know me by now.. „slíbila jsem to mámě..“ ()

Snorlax

Haničincův hlas mi bohužel k Hackmanovi vůbec nesedí, i když jinak se dabing FSB povedl, hlavně Zlata Adamovská je výborná. Minimálně dlouhá scéna návštěvy Margaret u otce začínající večeří a (z)povídání těch dvou na samém konci filmu stojí za to slyšet v originále. Hlavně díky skvělé scéně Magie u otce u mě zvítězilo toto vztahové drama nad jinak výbornou soudní pří. ()

nervoznideda

Tento film jsem viděl asi 20x perfektní pohled do am soudnictví, perfektní gradace pomalý rozjezd bouřlivý závěr skoro jako u dobře povedené soulože. Pokud komentujete film po 1 shlédnutí , tak si ty vaše kecy strčte do rekta zdraví deda :-)PS ten film nemá chybu, vztah otce a dcery, velká firma vrz malá firma to je fantastický záběr rejža odvedl skvělou práci a herci také moc se jim to povedlo BRAVO deda :-) Stále je bez chyby Gene Hackman a Mary Elizabeth Mastrantonio perfektní to nemá chybu deda:-) tento film mě vždycky dostane i dnes 4 .12 . 2018 dnes taky 10.5.2019 i dnes ačkoli je 30 let starý tak se velice rád na něj podívám deda :-) Jedediah Tucker Ward je skvělý a Mary Elizabeth Mastrantonio taky deda:-) 22.1.2020 ()

castor

Pokud se dva členové jedné rodiny věnují popelařině u dvou různých svozových společností, můžou se tak maximálně dohadovat, jak správně koulet kovové popelnice. Jenže když se dva advokáti, otec a dcera, ocitají na opačných stranách soudní pře, je to problém. Jenže nikdy hvězdný (ale zase poctivý řemeslník) Michael Apted z toho nedokáže vytáhnout víc. Zatímco táta dává přednost zastupování malých a slabých, jeho dcera se chce kariérně vydrápat rychle nahoru. Teď je na stole případ defektu v elektronice v automobilovém průmyslu, který způsobil několik karambolů a následných újmách na zdraví nejen šoférů. Ani mimo soudní budovu není jejich vztah idylický, tatík doma moc nebýval, respektive se pelešil v jiných postelích, což laskavá matka roky tak nějak přehlížela. Tahle úzká hranice mezi pravdou a lží se nemůže kvalitou rovnat jiným soudním dramatům (vybavuje se mi třeba ...a spravedlnost pro všechny), naštěstí má ale temperamentní hereckou dvojici Mastrantonio-Hackman. ()

Gilmour93

Úspěch, podíly ve firmě, házení parády v Alfa Romeo Spider, to všechno může být pryč, když se na miskách vah proti sobě postaví loajalita a čest.. Class act soudních dramat, co se trošku odlišuje tím důrazem na vztahovou rovinu dvou ústředních postav a která všechny ty devadesátkové odstíny vztyčila na několika více, či méně významných osobách a jevech. Za všechny Hallovy krystalicky čisté obrazy s přirozeným světlem, Hornerův dramatický motiv, Hackmanův sarkasmus obalený přirozeností či odzbrojující úsměv madam Mastrantonio. Ten „bean-counting“ při analýze rizik je pěkně vrtkavá věc, neboť někdy může nastat i varianta, že přijdete o hromadu fazolí i reputaci jejich pěstitele. Na světě však není nic, co by nespravily další fazole.. ()