Film vypráví originální formou neobyčejně působivý příběh nevlastních sourozenců. Sourozenci celý život marně bojují proti vzájemné přitažlivosti, ale jejich láska je silnější, než veškeré zákazy. Pro lásku většinou obětujeme více, než jsme původně chtěli. (oficiálny text distribútora)

Vercinix

Karel Roden podal výkon, který musí nutněusadit každého Holli Woodského herce kamsi tiše do kouta a nechat ho jen závidět takový talent!!!Ivana chýlková rovněž exsceluje a společně s výborným scénářem a hudbou je to dokonalý film! Kulisy, masky a režije stačí již jen nadprůměrné aby dotvořili a podtrhli jeden z nejlepších českých snímků vůbec! ()

Sarkastic

Dominantní jsou především herecké výkony, v případě Miroslava výtečný Karel Roden (Václav Škultéty mi přišel dost nevýrazný), zatímco u Jany byly výborné jak Ivana Chýlková, tak Monika Hilmerová (mladší verze byla možná ještě lepší, v každém případě velmi blízká podoba obou hereček byla velikým plusem). Příběh nebyl vyloženě špatný, možná trochu absurdní, ale přesto docela dobře uvěřitelný (tedy ta dospělost, mládí trochu skřípalo). Překvapil mě občasný výskyt humoru, který bych v takovém filmu nečekal ("Jé, vy máte ránu."). A nevyhnutelný konec byl asi tím nejlepším možným. Přesto všechno, od dramatu, navíc s takovým nosným tématem, bych čekal mnohem více emocí, silných scén, tento snímek mi přišel poněkud odtažitý, proto hodnotím pouze lepším průměrem. ()

Subjektiv

Komorní drama o dvou sourozencích, kteří nemohou žít sami spolu a nedokážou žít s nikým jiným. Na rozdíl od mnoha děl s podobným námětem je zde méně tragické romantiky, méně lásky, která se všemu vzepře, kterou nic nezlomí. Naopak, vztah postav Rodena a Chýlkové svým nenaplněním řádně zhořkl, ba zjedovatěl. Nikdy však nezmizel. Této odlišnosti, zvláště je-li podpořena skvělým herectvím Rodenovým, si cením. Zbylým hercům bych nevyčítal nevýraznost, od zahořklých stárnoucích lidí lze těžko očekávat výbuchy vášně. Silné *** ()

triatlet

Drama o vztazích vychází z nápaditého scénáře Andrey Sedláčkové. Prolínání časových rovin (Škultéty-Hilmerová/Roden-Chýlková) mě jako diváka udržuje v pozornosti. Filozofování o životě je navíc proloženo působivými obrazy (žlutavé pole, pohled z věže) i nosným motivem hudby. Herecky výborný výběr hlavních představitelů - pohled Moniky Hilmerové je dost podobný pohledu Ivany Chýlkové. Navíc skvělý výkon podává Veroniky Jeníkové. ()

bubun

"Sourozenci celý život marně bojují proti vzájemné přitažlivosti." - já teda s distributorem nesouhlasím. Nevidim tam žádnou vzájemnou přitažlivost, vidím ji tam jen jedním směrem, od Rodena/Škultétyho k Chýlkové/Hilmerové, z druhý strany je to spíš hnusná manipulace a potřeba mít bráchu na háku a různě si s nim pohrávat, jak se mi to hodí. Zvlášť, když vidím, že je do mě zabouchlej. Postava té holky byla vážně na pěst (Chýlková byla nesnesitelná, a jak už jsem ji v pár podobných rolích viděla, začínám mít pocit, že je to její normální chování, že vlastně ani nic nehraje). On teda Škultéty byl na pěst taky, ale míň. Vlastně celej film je hodina čytřicet koukání se na několik narušenejch osob a na jejich šílený počínání. Pointa dementní. To se každej, kdo spadne ze žebříku, musí hned zabít? Ani jedna postava není sympatická. Jedinej, kdo mě trochu bavil, byl Klepl. Jo, a ještě mě docela pobavil ten "oltář" ve skříni. ()

• Inspirací k natočení filmu byla skutečná událost. (M.B)
  • Natáčení probíhalo v Poličce, Jaroměři či na nádraží v Kladně. (M.B)
  • Andrea Sedláčková napsala scénář přímo pro Karla Rodena a Ivanu Chýlkovou. (rakovnik)