Suzumija Haruhi no júucu

• Japonsko 涼宮ハルヒの憂鬱 (viac)
Animovaný / Komédia / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, 2009, 11 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Nagaru Tanigawa (kniha)

Aja Hirano, Minori Čihara, Akio Ócuka, Ken'iči Ogata, Takeši Aono, Juki Macuoka, Tomokazu Sugita, Júko Gotó, Mai Kadowaki, Kazuhiko Inoue, Eidži Janagisawa (viac)

Pôvodný seriál je doplnený 14 novými časťami, ktoré vypĺňajú udalosti medzi staršími epizódami. Kyon cestuje do minulosti, dozvieme sa ako SOS Brigade trávila posledné 2 týždne prázdnin a ukáže sa, ako bol nakrúcaný film The Adventures of Mikuru Asahina Episode 00. (Anacha)

adamulefa

Ja to vidím takto: 1. séria *****, 2.séria *** takže celkovo dávam ****. Čo sa stalo, že druhá sada 14tich epizód je sklamaním oproti prvej? Myslím si, že každému kto seriál videl je to viac-menej jasné. Začnime ale vylepšeniami. Animácia je o niečo lepšia, je viac uhladená, do soundtracku pribudlo tiež pár skvelých skladieb a taktiež opening je chytľavejší a celkovo bombastickejší. Čo ešte? Prvá epizóda. Prvá epizóda je skvelá a nemôžem na ňu povedať ani jedno krivé slovo. A potom prichádza 8 epizód Endless Eight a 5 epizód o natáčaní Haruhineho filmu. Všetko toto sa odohráva počas 1. série a iba ju dopĺňa o nejaké detaily a prípadne o motívy postáv *ehem* Nagato *ehem* , čo je všetko či už chceme alebo nie dosť dôležité pre plné ocenenie filmu The Disappearance of Haruhi Suzumiya. A ten teda sakra stojí za to! A preto musím odporučiť aj druhú sériu Haruhi. Vlaste doporučujem celú franchise - kopec srandy, kopec sci-fi/fantasy, kopec pekne naanimovaných dievčat a to všetko v zaujímavom a napínavom príbehu. ()

yenn

Druhá série Haruhi zaútočila nečekaně, zato plnou silou. Jednodílná Bamboo Leaf Rhapsody se plně vyrovná první řadě a ani ta jedna potenciální logická chyba mi nebrání být z ní nadšen. Očekávání tak byla nemalá. A pak to přišlo – osm dílů Endless Eight. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Užijte si je. Oceňuji odvahu autorů a oceňuji, že námět nevyužili k opakovanému používání scén. Na druhé straně, pozdější epizody už byly trochu úmorné a rozuzlení není zrovna oslňující. Předvším však EE tvoří více než polovinu druhé série a to je vzhledem k obsahu prostě moc. Nakonec je v pěti epizodách zpracován druhý díl předlohy, The Sigh of Suzumiya Haruhi, který podrobněji sleduje natáčení Dobrodružství Asahiny Mikuru. Tuto část považuji za nejslabší, jelikož je zde Haruhina nátura místy vyhnána do takových rozměrů, až se stává nesnesitelnou. (Na vině je předloha, které se KyoAni věrně drží.) Na závěr se objeví pár slibných spekulací, rozvedení se však pochopitelně nedočkají. Snad příště. Celkové hodnocení druhé série: 7/10 ()

SonGokussj

Smekám... Smekám autorům, že měli ty koule a vypustili do světa nekonečnou osmičku... První 3 týdny jsem si myslel, že se koukám na špatný díl, než mi docvaklo, že ne... A musím říct, pozorovat ty lehké nuance - každý díl byl natočen úplně jinak, scény se prakticky neopakovaly, byla úžasná zkušenost.... Úžasná! Ten okamžik, kdy Nagato řekla, kolikrát se ten den opakoval, dokáže až zamrazit... A byl to naprosto úchvaný prolog k filmu..... K onomu dokonalému filmu..... Krásných 85% ()

ScarPoul

Ono je to strašne zvláštne. Lebo druhá séria neponúka nič nové, len ako keby obohacovala prvú sériu o iné pohľady ale to je v zásade celkom zbytočné. Osem častí je až s malými obmenami vlastne zobrazením jednej a tej istej epizódy. Čo je v zásade veľmi zvláštny umelecký zámer. Bez rozdielu je to ale niečím strašne zvláštne a to ma baví. Nie je to v zásade ani veľmi dejové. Príbehy majú v sebe len náznak niečoho tajomného, väčšinou je to len o kontraste typov, ktoré ale krásne dopĺňajú atmosféru niečoho dávno strateného a zidealizovaného. Teda najlepší pohľad do čias dospievania vôbec. Takže kupodivu spokojnosť. ()

D.Snake

Předem podotýkám, že to hodnotím jako celek, protože todle není nová série, ale pořád ta první, rozšířená o 14 dílů. A řeknu to rovnou- Haruhi (2009) se mi líbila víc než Haruhi (2006). Ty nové díly by samy o sobě asi neobstály, ale jako doplněk mi to přišlo fajn a divil jsem se, jak krásně to tvůrcům zapadá do sebe. Od Sighs arcu jsem moc nečekal, ale k mému překvapení to nebylo jen o hloupém natáčení filmu. A není nic lepšího než si po těchdle natáčecích epizodách pustit ten "nultý" díl- Mikuru Asahina's Adventures. Prostě se mi líbilo, jak to je všechno pěkně vymyšlené do posledního detailu. Co mě ale překvapilo ještě víc byly díly Endless Eight. Myslete si, že jsem magor, ale mě se to celé docela líbilo. Pravda, šlo to nacpat tak do čtyř dílů, ale já jsem v tom neviděl nic hrozného i když chápu, že to prostě někdo neuměl ustát. Trpělivost je vlastnost, kterou tady využijete. Mě osobně to přišlo jako hodně dobré nastínění dané situace a aspoň částečně nám bylo předvedeno, jakým utrpením prochází chudák Yuki. Tvůrci maj koule, když našli odvahu pustit se do Endless Eight tímdle způsobem a já jim za to salutuju. Jinak tu platí všechno co jsem řekl v komentáři na první Haruhi s jednou změnou- Chronologické řazení mi osvětlilo mnoho věcí a dostal jsem se do toho příběhu tak nějak hlouběji. Skvělé postavy, bez kterých by to bylo o ničem, zůstávají, přičemž Kyon a jeho cynické hlášky celé anime vytáhl opět o třídu výš. 8/10 ()

Galéria (1 128)