Kjó kara maó!

• Japonsko 今日からマ王! (viac)
Japonsko, (2004–2009), 48 h 45 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Tomo Takabayashi (komiks)

Takahiro Sakurai, Tošijuki Morikawa, Micuki Saiga, Kazuhiko Inoue, Akio Ócuka, Ajako Kawasumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Nozomu Sasaki (viac)

Ve snaze zachránit přítele před skupinkou kluků se hlava Šibuji Júriho ocitne na velmi nepraktickém místě – v záchodové míse. Ale aby toho nebylo málo, záchodová mísa ho vtáhne a vyplivne v cizím světě, kde létají kostry a magie není ničím neobvyklým. Zde se také dozvídá o takzvaných Mazoku (cizinci s černými vlasy a očima - což je i on), a že on sám se má stát Maó – vládcem země, do které se dostal skrze záchodovou mísu. Absurdní? Ale kdepak! Naprosto normální a běžné. Asi jako to, že úder do tváře znamená žádost o ruku, kdyby to Júri věděl dřív, nikdy by Wolframa neuhodil… (Zíza)

Mania

Skvělé anime. Jsem v tomhle trochu zaměřená na určité druhy a proto pro mě setkání s Kyo kara maoh bylo neočekávatelné. Určitě je to vtipné. Sice jsou tam momenty, které mě osobně trochu nedávají smysl. Aleto může být jen tím, že je to opravdu dlouhé a přiznám se, ještě stále jsem v polovině a kdo ví, kdy se k tomu opět dostanu. Pak jeden určitě souvislosti pozapomene. To však nic nemění na tom, že je to velmi dobré a stojí za vynaložení času na shlédnutí. ()

skretik

Začala som čítať mangu... tam sa mi páčil najviac prvý chpt. (bacha na fackovanie :DDDD)... a keď som začala sledovať anime, tak som si vravela, čo z tých pár volumov chcú vytĺcť a že to bude slabšie... a ono priam naopak :D (málokedy, ale výnimky potvrdzujú pravidlo)... áno, áno... nehoraaaaaaaaaaaaaaaazne sa zabávam a som na tomto seriáli teraz závislá :D... V priebehu seriálu sa to miestami spomalilo, dokonca občas som mala toho plné zuby (ale veľmi málokedy) - takže je to také 4++ alebo 5- :)... Preto zostávam pri 5* :) Seriál má vtip, šarm, o zábavu je tiež postarané :) ()

Petus

Kdyby nic jiného, tak linie s Wolframem je boží. Nezapomenutelně boží. Nicméně není jediná a pár much se samozřejmě najde. To ale nic nemění na faktu, že to byla hlavně sranda a pořádné dobrodružství. ()

Zíza

Legrace. Napětí. Dlouhé scény. Vítr. Snoubenci. Žárlivost. Touha. Věrnost. Oddanost. Přátelství. Láska. Absurdno. Naděje. Vítězství. Naivita. Rodina. Střelenost. Ujetost. Záchodová mísa. Bišíci. Dobrý druhý ending, děsnej opening, na který si po těch 78. epizodách zvyknete. Tak. ()

prome

Hodnotím pouze prvních 17 dílů. Moc mě to nechytlo a nebavil jsem se u toho tak, jak jsem očekával. Další sledování nehrozí. ()