Zvláštní jednotka

všetky plagáty
TV spot
Francúzsko, (2009–2016), 27 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Tvorcovia:

Olivier Marchal

Jean-Hugues Anglade, Nicolas Duvauchelle, Karole Rocher, Joseph Malerba, Isabelle Renauld, Geoffroy Thiébaut, Alain Figlarz, Joël Lefrançois (viac)

SDPJ 92 Haute-de-Seine je jedna ze tří zvláštních jednotek, které mají pomoci kriminální policii v pařížské oblasti. Jsou dobře vycvičeni a jejich úkolem je boj proti organizované a specializované kriminalitě a zločinnosti. Pracují s nejlepšími technickými a vědeckými prostředky a informatikou. Hrdiny seriálu Oliviera Marchala, který napsal scénáře a první čtyři epizody režíroval, jsou čtyři policisté: Caplan, Morlighem, Vachewski a Roxane, kteří mají na starosti okrsek des Hauts-de-Seine mezi Neuilly a Nanterre. Jsou to čtvrti, kde jsou luxusní domy a zároveň místa, kde zákon neplatí. Jejich život profesionální a často i osobní se pohybuje na hranici zákona. Bojují se zločinci a v patách mají lidi z "vnitřního", které chtějí jejich kůži. (oficiálny text distribútora)

TV spot

sharky

Perfektni temna az noirova kriminalka, jaky se v americke proste netocej. Ten nejlepsi odkaz na francouzskou drsnou skolu. Spinavy poldove se snazi vybabrat ze sracek, do kterej se nechtene navezli a z kazdym dalsim cinem jsou v tom jeste hloub.. Oliver marchal patri k tomu nejlepsimu, co muze francouzska porevolucni tvorba na poli TV/filmu nabidnout. ()

Mamlas

Podrobnější komentář jsem nechal u jednotlivých sérií, které jsou docela vyrovnané - za mě 15%, 14%, 11%, 20%. Celkový dojem je takový, že sledujeme příběh o skupině křivých věčně nasupených poldů, kteří si svým přístupem vytváří neustálé řetězící se problémy. Negativem je nepřehledný děj a přehršel postav a jmen. Taky jsou všichni šmejdi a není komu fandit. Pozitivem je, že to aspoň místy zaujme. ↘️ 15% ()

Crocuta

Další dávka kombinace akce a deprese z dílny Oliviera Marchala. Členové zvláštní jednotky s postupujícími díly zabředávají hloub a hloub do problémů, které se vrší jeden na druhý. Jejich kolegové i protivníci z řad podsvětí i policejní inspekce jsou stejní nebo ještě horší než titulní parta a jejich metody se nijak neliší. Temné, napínavé, drsné, bezvýchodné - včetně toho konce. ()

vorenus

Musím hodnotit, už po třech dílech.Kvůli sedmi uživatelům, kteří seriál ohodnotily velice záporně.Sice nevím, kde ho mohli shlédnout, ale budiž.Musím ho doporučit všem komu se líbila VÁLKA POLICAJTŮ s G.Depardieu a D.Auteuilem v hlavní roli.Scénář a dialogy má na triku stejný tvůrce a dva kousky dokonce režíroval.Jediná slušná věc co běží v tv a stojí za to! ()

PAGE

Opravdu nechápu co za troubu dokáže dát tomuhle seriálu jednu hvězdičku. Perfektní francouzský seriál za, který české televizi moc děkuji. Na imdb má 8,2 z deseti což hovoří za vše a hlavně o vkusu díváků z celého světa. Nechápu co by chtěli sledovat tito čeští zaprděnci v televizi, zřejmě Honzu Zemana a jeho bolševické parťáky. Dávám maximum, za realitu, skvělé herce, skvělou kameru a J.H. Angladeho. ()