Pohádka o zrádné moci paní Zimy a síle lásky... Mládenec Ondra (F. Staněk), který žije na samotě, jednou na toulkách potká paní Zimu (E. Balzerová), před jejíž mocí ho zachrání kvítek. V něm je skryta heřmánková víla (B. Srncová), která se promění v dívku. Varuje ho před vládou paní Zimy, ale Ondru neuchrání. Zima mládence začaruje do kusu ledu. V téhle chvíli víle pomůže sousedka, hodná kovářka (L. Geprtová)… (Česká televize)

ostravak30

Barbora Srncová je sice jako víla sympatická, Eliška Balzerová jako Paní Zima správně krutá, ale to je bohužel vše, co se dá ocenit. Pohádka jako taková není špatná, když pomineme fakt, že víla přichází jen proto, aby mládenci uklidila. Ovšem sympatické mi nejsou zřetelně viditelné peří místo sněhu a bílé plachty pohupující se jako pozadí zimy. Takže buď filmaři pohádku odflákli anebo si kamera měla dát větší pozor. ()

SOLOM.

To byl příběh jak „cip“. Nenáročná pohádka chudá nejen na zápletku, ale i triky a atmosféru. Moc jsem se u jejího sledování nebavil. Heřmánková víla v podobě Srncové byla sice pěkná, ale po herecké stránce mě zaujala opravdu jen zlá Eliška Balzerová se svým bičíkem a poskakující Šindelářová. Dialogy vesměs chabé a přišlo mi, že nejvíc za čepicí měl otrávený, podřimující kovář. ()

blackrain

Hrála Eliška Balzerová někdy královnu? Myslím, že nikdy. Přitom by jí taková role určitě seděla. Tady je to velmi dobře vidět. Její Paní Zima budila docela respekt. Lenka Šindelářová mi připomínla Yvettu Blanarovičovou z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Masky měly hodně podobné. Akorát Lenka Šindelářová byla taková živější. Rozhodně bych to s touto pohádkou neviděla vůbec tragicky. ()

Jezinka.Jezinka

Heřmánková víla dokázala přes noc dokonale uklidit chalupu a uvařit, zato když se dostala do kovárny, kam si ji laskavá kovářka vzala k sobě, aby jí pomohla a sama měla nějaké zastání, na práci už nesáhla. Jen stála u okna, čučela ven a vrhala nyvé pohledy. Nejzajímavější pro zvídavé chovatele je, že Heřmánkovou vílu je možné krmit makovými buchtami. ()

Pitryx

Musel jsem se děsně chechtat, a tak jen opíši co zde již píše Jezinka. Kovářka se těšila, že bude mít pomocnici a utřela. Pilná heřmánka opravdu jen čučí z okna. A je jedno co z něj vrhala, prostě byla líná. Ona celá pohádka je nějaká nedovařená, nelíbila se mi. Snad dětem, možná, asi. Nevím. Mimochodem moje oblíbenkyně Barborka Srncová zde hrála, jako by nedostala výplatu, nebo ji někdo násilím nutil. Ne, že by ti ostatní byli lepší. Holt, to asi bylo špatně placeno. Ta dvacítka je Lence Šindelářové. Ta jediná tam za něco stála. ()