Jennie (Anna Paquin) a Josh (Stephen Moyer) jsou bohatý pár. Jejich soužití ale není šťastné. Rozhádaní manželé se rozhodnou prodat své luxusní sídlo a pořádají proto pro potenciální zájemce o nemovitost den otevřených dveří. Večer však zjišťují, že v domě nejsou sami. Jeden z návštěvníků totiž dům nikdy neopustil. (oje)

verbal odpad!

Hodinu a půl dlouhý balast, který se obvykle točí do porna, aby nebylo úplně bez děje! Jako když potetovaný portorikánec přijde paničce opravit vířivku, ta ho přivítá ve sporém modelu "Ready to fuck", jenže on opravuje, opravuje a opravuje! Tedy - "dokonalé dialogy, absolutní napětí a fantastický scénář" a to vše za pět dolarů a s pěti herci, kteří určitě neprošli castingem na fistingový speciál, protože je nadpoloviční většina čtenářů časopisu "Die anale Unterhaltung" označila jako "mimořádně odpudivé" a "zcela bez výrazových prostředků". ()

J*A*S*M

Námět o nezvaném návštěvníkovi, který se bez vědomí regulérních obyvatel zabydlí v jejich domě, zní skvěle. Jednoduše, minimalisticky, ale skvěle. Dalo by se z něj vytřískat neuvěřitelný množství napětí a atmosféry, hra na schovávanou by šla protáhnout klidně na půlku stopáže (mrk mrk). Tak trochu mě tedy zklamalo, že po necelých pěti minutách (!!!) Open House tento motiv tragicky opouští a dál jede po kolejích hybridu, který si bere něco z exploitation subžánru (věznění původní obyvatelky) a něco ze slasheru (vraždění "náhodných" kolemjdoucích). Nutno však říct, že film je značně umírněný - vězněná původní obyvatelka se má celou dobu celkem fajn (teda na ty poměry, však víme...), vraždy jsou pak velmi rychlé a mnoho z nich není vidět (takže kde Ant vzala potoky krve opravdu netuším). I tak je to ale slušně natočený i zahraný hororový thriller, který by fanoušky neměl výrazně urazit. ()

zdenny

Nemocný kluk je závislý na své vlastně taky nemocné sestře a proto obsadí krásný barák, vyvraždí všechny, co mají s tímto domem něco společného, ale nemohou v něm spokojeně žít, protože musí jít dál, aby tam začali nový život. A tak se to točí pořád dokola. My jsme mohli být svědky událostí jednoho domu v tomto řetězu, kdy ještě navíc děj byl "zkomplikován" nenadálým zamilováním se nemocného kluka do paní domácí, kterou před svou sestrou svázanou ukrýval v jakési tajné místnosti dole v koupelně. Chudáček se ale od vlivu své sestry nemohl oprostit, takže se vlastně nic nezměnilo. Zbytečný film s celkem sympatickým obsazením. Škoda jen, že postavy, na které jsem se těšil nejvíc (ze seriálu "True Blood") měli zákeřně krátkou životnost. ()

oje

Tvůrcům se podařil vcelku husarský kousek – natočit hned několik vražd, a vždy bez sebemenšího náznaku napětí. A to je u thrilleru trochu problém. Z námětu se přitom určitě leccos vykřesat dalo. Všechny zajímavější scény, ve kterých viseli ve vzduchu otazníky jako najde ho? nebo přežije? jsou vždy ukončeny během několika vteřin, a tak převládají předlouhé sekvence nudné šedi a rádoby psychologických rozhovorů únosců, které mohu popsat jen jako divné, nikoliv zajímavé. U tohoto thrilleru zasazeného do čtyř stěn domu a nijaké rodinné situace si tak ani se 2* nejsem jistý. Horrorovějším snímkem o terroru ve vlastním domě je Ils. Alternativa: Ils, Habitante incierto. ()

peetriss

Již ohraná věta, přesto na Open House přesně pasující - nadějný námět, špatné zpracování. Režijní debut Andrewa Paquina zkolaboval především po scénáristické stránce, na druhou stranu určitý stupeň mrazivé atmosféričnosti si thriller udržuje, a to i přesto, že herci podávají spíše jen průměrné výkony. Andrew Paquin obsadil svou sestru Annu do filmu jen z čistě marketingových důvodů, protože i když ji lze vidět na plakátu k filmu v popředí, je obsazena jen do minutové miniroličky hned v úvodu, což lze považovat za určitý podvod na poměrně širokou Anninu fanouškovskou základnu. ()

Duo z Pravé krve v ohrožení

Duo z Pravé krve v ohrožení

17.10.2009

Milují se na televizních obrazovkách i v reálném životě. Představitelé Sookie a Billa ze seriálu Pravá krev jsou zasnoubeni a protože jim nevadí společně trávit čas i v práci, natočí teď v přestávce… (viac)