JSYSMHJF

Na námět slavné divadelní hry Friedricha Dürrenmatta - o pomstě, morálce, lásce a síle peněz. Na první pohled jednoduché morální rozcestí, které však přináší další a další otázky a výpovědi o člověku v zajetí různých pohnutek, v tom mi Dürrenmatt připomíná trošku Karla Čapka. I přes pouze kusou znalost němčiny mi toto provedení připadá lepší než náš TV film Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, ačkoli ani ten není vúbec špatný, jen Christiane Hörbiger mi typově pro tu roli připadá lepší. Bohužel jsem na divadelních prknech neměla možnost vidět v této roli třeba Jiřinu Jiráskovou nebo Soňu Červenou, což muselo být jistě neméně zajímavé. ()

Tess92

Asi jsem udělala velkou chybu, že jsem předlohu četla před dvěmi dny. Potom není skoro možné najít společné činitele. Dokoukala jsem to, ale byla to bída. Na to jak svěže a humorně působí drama, si film hraje na velká morální témata a kovbojku zároveň. Nesmyslné měnění zápletky a ochuzení děje o několik zábavných postav a jevů (Claire v nosítkách) a přidání zatracené dcery, která nakonec přispěje k "procitnutí" Claire dělá z vábprného dramatu o společnosti blábol, který se dá shrnout slovy "blbá kráva, která neví, co chce". Ovšem skeptická jsem byla už od začátku. Přesun do moderní doby dílu rozhodně nesvědčí a Claire bruneta? ()

Paganfairy

Narozdíl od knihy, která má hlavu a patu, postrádá film jakoukoliv logiku a pointu. Nesmyslá zápletka, v níž Klára nabízí městu 2 miliardy za zabití bývalého milence, působí kýčovitě a nevěrohodně. Výkony herců jsou celkem průměrné až do té doby, než obyvatelé města Alfreda (milence Kláry) 'zavraždí'. Poté se film mění v ještě hlubší a trapnější břečku. ()

Dejvi21 odpad!

Naprosto nesmyslná koncepce, kterou můj kamarád přiřadil k německé ponoprodukci, o které já nic nevím, ale po tomhle filmu to ani nechci zjišťovat. Je naprosto nepochopitelné, že SPOILER žena nabídne otevřeně 2 miliardy za vraždu občana vesnice a nikoho z řad policie to vůbec nezajímá. Ani když se televizi podaří natočit pokus o vraždu obyvateli města, tak to s nikým nehne, nechápu, proč tento film vůbec vznikl. V tomhle Němce nedokážu pochopit. ()