Parta přátel má před sebou poslední ročník na umělecké vysoké škole. Takemoto Yuka se snaží dokončit svůj závěrečný projekt v architektuře, ale moc si není jistý, zda architekturu chce v životě vůbec dělat. Impulsem pro změnu je mu setkání s talentovanou malířkou Hanamoto Hagumi. Ta má ovšem spíše slabost pro jednoho sochaře. Morita Shinobu studuje jako sochař na škole rekordních osm let, ale nikoliv proto, že by nebyl schopen dokončit studia. Na škole se mu prostě líbí. Tato televizní série vychází ze stejnojmenné úspěšné mangy. (Vavča)

Zíza

Problém u žánru „ze života“ je ten, že nesedne každému a že i když se vám jednou líbí, neznamená to, že se vám bude líbit znovu. A bohužel to schytal Med a čtyřlístek. I přes skvostné obsazení, má vysoká očekávání vůbec nebyla naplněna. Bohužel nesedla jsem si s postavami, nejhůře jsem snášela Hagumi, tyhle typy nesnáším, navíc i to jméno! Asi nejhnusnější japonské jméno, co jsem kdy slyšela. Všechno mi to přišlo tak šablonovité, zvraty, které přišly, rozhodnutí, která byla udělána, prostě jsem si říkala: „Ach no, to je přesně žánr džosei, přesně tak, jen tam hoďte další špatné klišé, ať můžu ještě víc brblat a být nespokojená.“ A oni fakt jo! Teď to bude lehce spoilerodiní. Ikuta odešel, aby se našel, Narumino umění bylo ohroženo, Mukai se nakonec do těch kalhotek, tedy Španělska, dostal… Konec spoileru Jejich senpai tam byl jak deus ex machine a nakonec mi byly nejsympatičtější postavy Murakami Džuna a Kašiwabary Takašiho. Tak moc jsem se těšila a tak moc mě to zklamalo. Ani s jednou postavou jsem nedokázala soucítit, takže to byla nuda. Ach jo, takových skvělých herců a takové zklamání. Smutné 2*. Přeloženo. ()

Vavča

Vynikající série kombinující drama, romantiku a trhlý typický anime humor, neboť tato série má předlohu v manze a anime. Je tu vynikající Ikuta Toma, ta role zamilovaného hlupáčka mu jde vážně skvěle, ale jeho charakter samozřejmě časem zvážní. Je zde prostě parta 4 přátel, tří kluků a jedné holky a díváte se na jejich vztahy, různé komické situace do kterých se dostávají. Celé obsazení bylo vážně skvělé, jak hlavní čtveřice, tak vedlejší charaktery, potěší i role Asaky Seto. ()

Tsuki

Další příjemně strávené chvíle u japonského doramatu. Jak tady ale čtu komentář od Vavči, ráda bych opravila jednu věc. Jedná se o příběh 5-ti přátel (tří kluků a dvou holek), ne pouze čtyř (je možné, že to Vavča napsal záměrně, v tom případě ale vážně nechápu proč :)). Jako vysokoškolákovi mi to bylo blízké právě tím, že se to odehrává na vysoké škole a i když se zde najde množství vtipných a šílených scén, působí to dospělým dojmem. Postavy už řeší množství životních problémů týkající se práce i vztahů a všechno je to moc pěkně zabalené do příjemné atmosféry, která dokáže udělat radost. Obzvlášť jsem se sžila s Takemotem (Ikuta Toma) a jeho životním hledáním. Jak už napsal Vavča, je to sice taková hloupoučká postava, ale v posledních dílech mě jeho konání zajímalo asi ze všech nejvíc. Z hlavních postav si nejspíš budete schopni víceméně zamilovat všechny (u mě snad až na Mayamu, ale to bylo spíš samotným hercem - Mukai Osamu, který se mi nezdál jako zvlášť dobrý herec). Pak se mi ještě jako postava nezamlouvala Harada Rika (Seto Asaka), a to svým chováním. Jelikož to však byla vedlejší postava, nijak zvlášť mi to nevadilo. Hlavně protože většina ostatních postav byla vážně svými charaktery skvělá. Včetně Romaya-senpai :) Ty jeho hlášky mě vždycky dostaly. Ve výsledku to je další japonské dorama, které se mi hodně líbilo. A jsem ráda, že jsem si dojem z Hachimitsu to kuroba nenechala zkazit původnějším anime. Původně jsem si totiž nejdřív chtěla přečíst mangu, ale tu jsem neměla po ruce, tak jsem sáhla po anime. Z toho jsem viděla asi 7 dílů, ale tak moc mě to nebavilo, že jsem to musela vzdát. Příběh je sice stejný, ale anime na mě působilo až zbytečně natahaným a hlavně dětinským dojmem, který nějak neseděl k vysoké škole. Postavy se mi pak z toho důvodu také nelíbily. Ale stačilo se pak podívat na tuhle hranou seriálovou verzi a byla jsem víc než spokojená. Takhle by podle mého názoru mělo to správné ztvárnění vypadat, takže palce jednoznačně nahoru. ~(4,2)~ ()

ainny

Srdeční záležitost dřív než jsem to viděla. Důvod je prostý, tahle dorama u nás odstartovala japonsko-korejskou mánii a nebýt jí, tak asi doteď nevím, o co přicházím. Série u které se člověk pobaví, ale zároveň si i zapřemýšlí. "Vypravěč" Takemoto se může zdát hloupý, ale jeho úvahy o tom, co prožívá a jak to vnímá svědčí o opaku. Jako protipól jsem vnímala Moritu. Klasický bohém, který má všechno na háku, ale když dojde na lámání chleba, tak ukáže svoji pravou tvář. Dneska jsem Med dokoukala poprvé a určitě ne naposledy. Moc ráda se k němu časem zase vrátím. ()

Mikah

Tento seriál jistě dokáže oslovit mnohé mladé lidi, kteří se podobně jako hlavní postavy trápí, že musí opustit svůj dosavadní studentský život a že stále nepřišli na to, jakou cestu si zvolit. Taktéž přátelství rozmanitých lidí, kteří vytvoří jakousi rodinu, je atraktivní téma. Trochu mi vadilo přehánění a občasná absurdnost, protože mám raději realistické jednání postav, ale k japonským seriálům tento styl už většinou patří a zde se tvůrci mírnili, takže mi to zážitek nijak výrazněji nekazilo. Jelikož je Hačimicu no kuróbá velmi známé dílo, samozřejmě především jako komiks, chtěla jsem vědět, o co vlastně jde a jsem moc ráda, že jsem přišla na to, že je to vlastně hezký příběh, který nejen pobaví, ale také má co říct. ()

Sykon

Zajímavý, milý, zábavný a hřejivý seriál o vysokoškolácích, kterým se postupně krátí dny bezstarostného studia a musí, chtě nechtě, začít řešit svou mlhavou budoucnost... Zpracováno je to velmi věrně, až jsem podobně jako hlavní hrdina začal přemýšlet, kde že vlastně mám kolo... ()