Bláža se v Cukrárně doslova našla. Nemohla pochopit, proč Dana tolik váhala. Naštěstí na Danu zapůsobila rozkošná Adélka a tak to chvíli vypadalo, že Alan se bude muset ve svých nárocích uskrovnit. Nešťastná Radka s Františkem pořád doufali, že si Iva všechno rozmyslí a že se konečně vrátí zpátky domů. František za ní tajně několikrát zašel ke škole a snažil se ji přemluvit. Ta byla ale tvrdohlavá stejně, jako její máma. Po dědečkovi. Ani Radka se nemínila dceři omlouvat. Situace byla čím dál vypjatější a při jednom z konfliktů Radka vyhnala z domu dokonce i svého muže. František se zachoval jako chlap. Zašel do hospody a opil se. V podroušeném stavu zašel do muzea, což skončilo velkou ostudu. Neměl ale příliš mnoho odvahy vrátit se domů za Radkou. V cukrárně samozřejmě Bláža pomohla zařídit manželské usmíření. V muzeu to už tak snadné nebylo. Místo odpuštění čekalo Františka propuštění. Prý pro nadbytečnost. A tak se na úřadu práce nečekaně sešli otec s dcerou. Iva si totiž také hledala práci a našla ji jako uklizečka v hotelu. Její úspory už byly vyčerpány a Hynek si ještě pořád nenašel práci. V Doupěti ale potkal kamaráda Aleše, který mu něco nabídl. Pro Ivu. Opilý Hynek se v noci vrátil domů a celý šťastný tlumočil rozespalé Ivušce Alešovu nabídku. Strašně se pak divil, že Iva neměla radost z toho, že by měla stát na výtvarné škole jako model. Mělo to háček. Iva by tam měla být nahá. Vrátí se Iva raději domů? Blíží se vánoce a to by si lidi měli odpouštět. I tuláci se mohou vracet domů. Jak se Iva rozhodne? A co Radka? Ustoupí? Jak v cukrárně zvládnou předvánoční šrumec? Jak dopadnou tyhle vánoce? Dozví se Dana pravdu o svém nápadníkovi? V tomto díle na vás čeká malé, ale milé překvapení. Jako zvláštního hosta si k herecké spolupráci přizval režisér Dušan Klein svého kolegu Jiřího Krejčíka. (Česká televize)