Draculovy nevěsty

• Veľká Británia The Brides of Dracula (viac)

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze Draculu hral Christopher Lee, tuna hra Peter Cushing. Sud dobre hovori, ze z dnesneho uhla pohaldu uz ani nejde o horory. Terence Fisher ako reziser sa vyznal do hororv, jeho filmy su elegantne, maju stale i po tolkych rokoch namakanu hororovu atmosferu. Dracula ako ma byt  67 % ()

Caelos

Horor jak má být. Pokud se na to dívám očima diváka v době, kdy byl film natočen, měl bych z toho docela hrůzu. V dnešní době už ne, to ale nic nemění na tom, že tomuhle filmu nic nechybí. Skvělé obsazení, atmosféra, napětí a dobrá, hodící se, hudba. Paráda. Koukám, že jsem to svým hodnocením posunul do červených čísel, což je jen dobře. EDIT: Tak už to je zase v modrých, někdo to pokazil:-( ()

Astaroth12

Fisher vie z jednoduchého príbehu spraviť príbeh parádne prepracovaný.Príbeh je dosť iný ako som zvyknutý o filmoch z Draculom. Plusy tohoto filmu sú silná atmosféra a to hlavne kvôli temno mrazivému prostrediu a krásnemu interiéru,vynikajúci Cushing a Fisher už u Frankensteinov ma ty to dvaja presvedčili,že svoju robotu odvedú vynikajúco. Atmosféra v niektorých scénkach bola priam ohromujúca.A mínusy hrad nevzbudzoval vôbec hrôzu ani strašidelnosť,mladý upír bol viac na smiech ako na pôsobivé vystrašenie,herci tiež toho herectva moc neukázali okrem už spomenutého Cushinga. Dracula ladený do gotiky ma veľmi baví,ďalšia z podarených Hammeroviek. ()

darkrobyk

Klasický hammerovský horor má vše, pro co ho fanoušci gotických příběhů milují. Tajemnou atmosféru, záhadné sídlo z dávných časů, báječné studiové interiéry dýchající středověkem, krásné ženy a ....tak Ch.Lee to sice není, ale upír ano! Záhadný vězeň se ukáže býti zkázonosnou bestií...naštěstí je zde hororová ikona P.Cushing a ten si už bude vědět rady. Skvělé barvy, lehce mrazivá hudba. Noci jsou temné (i když točené ve dne přes filtry) a na krev samozřejmě dojde! Snad jen nápaditější závěr...svěcená voda a lopatky mlýna...Pro tyhle filmy mám ale slabost a těší mě, že se mi líbí opakovaně. Viděno třikrát a doufám, že ne naposledy. ()

dopitak

Rozhodně jedna z nejlepších hammerovek. Atmosféra je skvělá, ve filmu vše funguje sehraně ku prospěchu diváka, žánrově velmi povedená vampírovka. Po filmu rozhodně neusínáte s klidným pocitem a to v těchto horrorech šlo. Jedna scéna (když Gina vstává z rakve) mi silně připomněla pasáž z nějakého klipu Michaela Jacksona. ()

• Rekvizitáři vložili hodně snahy do vytvoření realistického modelu netopýra, ale ten se ztratil, a tak musel být narychlo zhotoven nový. To vysvětluje, proč netopýr ve filmu vypadá tak nepřesvědčivě. (liquido26)
  • V původně plánovaném závěru měli být upíři zničeni hejnem netopýrů, ale ukázalo se, že natočit tuto scénu by bylo příliš nákladné. Tento nápad byl později využit ve vyvrcholení filmu studia Hammer The Kiss of the Vampire. (liquido26)
  • Anachronismus: Přestože se film odehrává na konci 19. století, ve scéně, kdy je Marianne v pokoji Barona Meinstera, můžeme spatřit elektrickou lampu. (liquido26)