ZZ Top - koncert z Texasu

(koncert)
  • USA ZZ Top: Live from Texas
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2008, 122 min (Special Edition: 60 min)

Bezmála padesát let rozdávají lásku a mír. Rozuměj: pohodu a blues. Hillovy a Gibbonsovy vousy toť tradiční marka ZZ Top. Stejně jako jednoduché kytarové riffy. Možná trochu překvapivě ZZ Top – synonymum „chlapácké" hudby – objevilo nejprve nejmladší publikum sledující první krůčky MTV v polovině osmdesátých let. Videoklipy Gimmy All Your Lovin', Sharp Dressed Man nebo Rough Boy s krásnými ženami si oblíbili především uhrovití mladíčci. Dodnes se z této generace rekrutuje největší fanouškovská základna trojlístku z jihu USA.

Je s podivem, že koncertně tak zábavná skupina dosud nevydala koncertní album nebo dvd. Dluh splatila až v roce 2008. V jejím případě je těžké vybrat nejlepší koncertní seznam skladeb. Od konce šedesátých let, kdy vousáči z Texasu existují, mají našetřeno písní na několik koncertů, byť laikům se zdá, že hrají stále tentýž „kolovrátek". Ovšem zasvěcení vědí...

Pro představení před kamerami vybrali koncertní sál Grand Prairie na předměstí Dallasu. Ano, vystoupení takřka na rodné hroudě. A jak vypadá koncert pro domácí? Bez konfet a rozmáchlých gest. Zůstalo jen blues, které od roku 1969 hrají ZZ Top osobitým a neopakovatelným stylem. (Česká televize)

GASTON73

V září 2008 vydané koncertní blue ray DVD, zachycující kariéru skupiny během koncertu v Texasu od prvních úspěšných písniček, jakými jsou Waitin For The Bus, Just Got Paid a klasika La Grange, až po rokové evergreeny z 80.let Gimme All Your Lovin a Legs. Nechybějí ani novější nahrávky, třeba Pin Cushion. Jde o vůbec první koncertní, živé DVD slavné rockové skupiny. DVD obsahuje všechny klasické hity ZZ Top, mimo jiné La Grange, Gimme All Your Lovin, Legs, Sharp Dressed Man, Rough Boy, Got Me Under Pressure, Pin Cushion a mnohé další. Bonusový materiál Poker Game - Billy Gibbons, Dusty Hill & Frank Beard hovoří o historii ZZ Top nad partičkou pokeru. Dallas Show Day - Za oponou ZZ Top live show. Photo Shoot - ZZ Top idealizace na fotografiích. Bonus track - ZZ Top představují Jimi Hendrixovu "Foxey Lady" živě na jevišti. (/blu-ray-filmy.cz) ()

PamelaJJK

Legendy tvrdého jižanského blues rocku. Je třeba něco dodávat? ZZ Top umí oslovit "otevřené" fanoušky od country až po metal a nenechají Vás v klidu. Zjišťujete, že se Vám tělo samovolně vlní do rytmu, noha si podupává a ve stejném tempu se Vám třese hlava. A o tom to je :-) Dokonalá zábava. Jen mi v set listu chybí mé oblíbené kousky. Namátkou snad největší pecka She´s Just Killing Me, nebo presleyovka Viva Las Vegas, TV Dinners, atd. To je ale můj problém. Doporučuji všem fanouškúm kvalitní muziky :-) ()

MM_Ramone

DVD "ZZ Top: Live in Texas" je oficiálny záznam koncertu americkej rockovej hudobnej skupiny ZZ Top z roku 2008. Disk obsahuje skladby: 1. Got Me Under Pressure, 2. Waitin’ For The Bus, 3. Jesus Just Left Chicago, 4. I’m Bad, I’m Nationwide, 5. Pin Cushion, 6. Cheap Sunglasses, 7. Pearl Necklace, 8. Heard It On The X, 9. Just Got Paid, 10. Rough Boy, 11. Blue Jean Blues, 12. Gimme All Your Lovin’, 13. Sharp Dressed Man, 14. Legs, 15. Tube Snake Boogie, 16. La Grange, 17. Tush. William Frederick Gibbons (gitara, spev), Joseph Michael Dusty Hill (basová gitara, spev) a Frank Lee Beard (bicie nástroje) to roztočili na plné obrátky na svojej domácej pôde. ZZ Top naživo v Texase! **** ()