Pro děti z dětského domova je teta Roo (Shelley Winters) laskavou vdovou, která jim každý rok dává dárky a připravuje dorty a občerstvení. Jednoho dne je pozve na jídlo do svého sídla. Realita je ale taková, že za tou vlídnou tváří skrývá zlou a nevyrovnanou tvář, na půdě schovává ostatky své zesnulé dcery a je posedlá jednou z dívek z dětského domova, která vypadá jako její zesnulá dcera. Po jejím únosu zná pravdu pouze její bratr, který ji bude muset zachránit. (TommyZR)

kaylin

Film „Whoever Slew Auntie Roo?“ není vyloženě hororem atmosférickým, kde byste byli napjatí celou dobu jeho sledování. Jste napjati z toho, jestli skutečně dojde na naplnění původního příběhu z pohádky „O perníkové chaloupce“, respektive jak to vlastně tvůrci adaptovali. A není to špatné. Ta konfrontace mezi dětmi a jejich opatrovnicí má něco nepříjemného do sebe. ()

J*A*S*M

Moderní variace na Perníkovou chaloupku. Žádný horor, spíš takový trochu drsnější vánoční dětský film. James Wann by z toho se svou úchylkou na loutky, panenky a všelijaké jiné figuríny udělal peklo. ()

Oskar

Konejšivý mateřský hlas zpívá ukolébavku. Kamera zabírá panenky a mnohé další hračky, rozmístěné po pokoji, a slavnostně ustrojenou starší paní u dětské postýlky. Dozpívá, popřeje holčičce dobrou noc, tiše se vytratí z místnosti a teprve když nahlédneme přes ohrádku, spatříme, že v postýlce neleží spící dítě, ale jeho mumifikované ostatky. Slibná úvodní scéna, což? :-) Páteř filmu tvoří pohádka o Jeníčkovi a Mařence. Každý rok vedení sirotčince vybere několik dětí, které jsou za odměnu pozvány na Vánoce ke známé filantropce paní Forestové. Děti sice jejímu zámku neřeknou jinak než Gingerbread House, Perníková chaloupka, ale s vděkem od staré dobračky přijímají dárky a cukrovinky. Dva sourozenci, Katie a Christopher (Mark Lester z Olivera) nebyli vybráni, ale jako černí pasažéři se do Perníkové chaloupky dostanou také. Nikdo samozřejmě netuší, že paní Forestová uchovává v tajné místnosti za skříní dcerku, jejíž smrt si klade za vinu, ani že malou Katii považuje za reinkarnaci své Katherine a nehodlá ji jen tak pustit z domu... Je to zvláštní film. Předně mi v žánrovém vymezení v hlavičce chybí "Komedie", protože tou je Auntie Roo především. Strašidelná, černá a vykloubená komedie, přirozeně. Návaznost na žánr psycho-biddy je jasná a film se někdy promítal jako dvojprogram s What´s the matter with Helen?, který k volné sérii také patří. Kromě režiséra mají oba filmy společnou famózní Shelley Winters. Její paní Forestová není ježibaba, jak si ji obvykle představujeme. Je to milá a empatická paní, které jen po smrti dcerky trošku haraší v hlavě. Děti má upřímně ráda a dobrodiním se snaží zaplnit prázdné místo ve svém srdci. Teprve když si umane, že si zmíněnou holčičku nechá a její bratr se odmítne smířit s tvrzením, že se prostě ztratila, začne paní Forestová jaksepatří vyšilovat. Film není přehnaně brutální a nevěřím, že by na někoho mohl působit jako horror. Bude to znít divně, ale má dokonce takovou hřejivou vánoční atmosféru praskajícího krbu, který zahřeje, když všude venku mrzne. Pro někoho možná příliš ujetá, ale veskrze příjemná věc. Moje titulky najdete zde 80% ()

Bloody13

Tentokrát žádný horor, nýbrž poctivé "psycho-biddy". V něm bohatá, ale osamělá starší žena unese dvojici sourozenců a schovává je ve svém rozlehlém domě. Nedá se ale přímo mluvit o psychickém či fyzickém teroru jako tomu bylo v příbuzném What Ever Happened to Baby Jane? Zdejší anti-hrdinka je dobrosrdečná a milující děti, jen se nedokáže smířit s minulostí a hrozící samotou. Snímek není nijak napínavý, ale taková scéna na půdě s hračkami nebyla marná. I díky sváteční atmosféře si ho umim představit o Vánocích ve večerním vysílacím čase na programu ČT2. ()

TheRaven

Taková pěkná, až na pár okamžiků víceméně průměrná viktoriánská verze Jeníčka a Mařenky. Na konci to mělo tu pravou, hřejivou vánoční atmosféru. ()

darkrobyk

Katy a Christopher jsou dva parchanti z děcáku, no, zkrátka sirotčince, kteří jsou takříkajíc potížisti. Kromě jiného rádi utíkají a jsou neposlušní. Zejména Christopher je pěkný spratek, co lže a krade a druhé vodí za nos. Pohádky mu pomotaly hlavu, a tak vidí nebezpečí na každém kroku. Za své chování by zasloužili oba vyvrhnout a upéci. To tetička Roo je milá, laskavá a naivní, tudíž se jí snaží každý oškubat. Žije v kouzelném domě připomínajícím perníkovou chaloupku. No, chaloupku, spíše palác. A protože ztratila dceru, s jejíž ztrátou se nedokáže vyrovnat, pomáhá dětem ze sirotčince. Část z nich vždy pozve na Vánoce k sobě a udělá jim přepychové svátky. Toho se rozhodnou využít a zneužít oba vykutálení sourozenci. Naprosto kouzelná je S. Wintersová, která především v kuchyni si roli naplno užívala. Vzpomněl jsem si hned na Deboru Harryovou v Příbězích z temnot. Konec jsem si přál jiný, ale celkově jsem si film užil, tudíž slabší 4* dám. ()

Karamanlis

Whoever Slew Auntie Roo je na nervy brnkajúci thriller, v ktorom atmosféra pozvoľna hustne a dianie systematicky naberá na obrátkach. Všetky ústredné postavy, svojim spôsobom vrátane aj tých detských tu majú viac či menej pokrivené charaktery a je tu obtiažne nájsť niekoho s vyslovene kladnými pohnútkami či bezchybnou mentálnou kondíciou. ()

ARI50

Taková nudnější psychárna, která nemá skoro dobrý příběh ani zajímavou atmosféru. Vánoce a trocha větší snaha teroru a trochu napínavé scény by se našla přesto vidím to jako hodně jednoduše provedeno. ()

vypravěč

Při sledování této nesourodé černé komedie mne bavilo především klouzat po dokonale vystylizovaném prostředí, v němž se naivní půvab bezelstných hraček mísil s umně navozovanou atmosférou latentní hrůzy kouzelnických rekvizit. Příběh sám mi ovšem spíše překážel. Nedokonale vytvořené, psychologicky ploché postavy se pokoušely současně (s jistým alibismem?) aktualizovat i zvrátit pohádku o perníkové chaloupce a jejich počínaní zanechalo po příznivých úvodních dojmech jen spoušť. ()

Krt.Ek

Pro milovníky černého humoru povinnost. Upřímně si nevzpomínám, že bych kdy viděl zdařilejší adaptaci Perníkové chaloupky. Musím přiznat, že "Whoever Slew Auntie Roo?" má potenciál stát se filmem, k němuž se budu vracet každé Vánoce. Mohl bych vyseknout větší poklonu? 75% ()

(mOnkey)

Ten film mate tělem. To, co se zprvu tváří celkem vážně, překlene někdy po první polovině v celkem zběsilou a hlavně poměrně dost vtipnou černou komedii, která nepolevuje ani v závěru (medvídek!). Za to vděčí převážně hlavní protagonistce, Shelley Winters, které sice, jak už zmiňuje Oskar, straší ve věži, ale jinak má děti opravdu ráda. Za celou dobu tak prakticky neuvidíte, že by svým nedobrovolným zajatcům chtěla jakkoliv ublížit, snaží se jen získat jejich náklonnost tím, že je obskakuje, stará se o ně a zároveň tím doufá, že se jí podaří oprostit od své minulosti. Podobně ujeté a bizarní jako korejská variace na Jeníčka a Mařenku. ()

Martin741

Film na temu osamela bohata zenska unesie dve deti a zacne sa o ne starat. O horor tu nejde ani omylom, uz len pre ten happyend a vianocnu atmosferu : 65 % ()

majo25

Neviem, kto kategorizuje filmy, ale opäť sa nejedná o horor. Ide o klasický hammerovský triler. Atmosféru hammerovských filmov mu uprieť nemožno, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že vyznieva ako novodobá rozprávka, aj keď temnejšia. Hlavným aktérom je (nie príliš sympatické) súrodenecké duo, ktoré si realitu neustále prirovnáva k rozprávkovému príbehu o Janíčkovi, Marienke a zlej ježibabe, ktorá ich chce zjesť. Napriek tomu, že v závere dôjde aj na ľahšie trilerové scény, úvodná polka ma bavila o niečo viac. Celkovo som však mal väčšie očakávania. ()

baronGrga

Nebýt prvních dvou a posledních dvou minut, Whoever Slew Auntie Roo by se skvostně vyjímalo ve štědrovečerním televizním programu mezi My Fair Lady, Tetičkou a Sněhovou královnou. 50% ()