Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

MovieMan7

Začátek byl skvělý, až na titulky, ty vypadaly jako z béčkového hororu. Motiv jasný, temný, k tomu to prostředí, herecké výkony a Morgan Freeman. Vše mělo logické vysvětlení, jenže pak přišel konec a Brad toho vraha prostě zastřelí? Kvůli tomu jsme čtvrt hodiny poslouchali jejich povídání si v autě. To mě zklamalo, proto o hvězdu dolů. 83% ()

charlee.dog

Dva detektivové, z nichž jeden má před důchodem a druhý je naprostý nováček, se společně snaží dopadnout vraha používající pro své činy biblický motiv, v tomto případě, sedm smrtelných hříchů. Průlomový snímek s náboženskými motivy, který pro následující léta udal nový směr. Dokonalá režie, která nedá vydechnout, hýří kreativními nápady a skrze všude přítomný hustý déšť nám dává jedinečnou možnost nahlédnout do té nejmrazivější obrazové i příběhové černoty, jaká se kdy ve filmu vyskytla. Opravdu mrazivá atmosféra, studené nasvětlení scén, dokonale depresivní. Jednotlivé vraždy jsou děsivé a způsob, jakým jsou prováděny, je nečekaný a morbidní. Navíc Pitt/Freeman jsou skvělá dvojka poldů, která se nezapomíná. Nečekejte happy end a poslední věta filmu kterou pronáší Morgan Freeman:„Ernest Hemingway kdysi řekl, že svět je krásné místo a stojí za něj bojovat. Souhlasím s tou druhou částí.“ Plně vystihuje co se na plátně odehrálo. ()

Skuli7

Kinematografický skvost, který by měl vidět doopravdy každý filmový fanoušek. Nejde nic vytknout, jenom sledovat a užívat každou sekundu filmu. ()

Syndrom

"Nepříjemné" ve velkých uvozovkách (to slovo to jaksi nezvládá plně vystihnout), jako všechny Fincherovy filmy. Když to vydržíte, na konci se něco dozvíte. Nemám tuhle tvrdou filmařskou školu rád. Nekoukám se na filmy, abych musel projít peklem. Všichni říkají, že Fincher je fachman. Souhlasím, velmi funkční, ale na jeho filmy se koukat nebudu. ()

Novko

Žádný film nenavodil takovou atmosféru jako SEDM. nad žádným filmem jsem nepřemýšlel tak jak nad SEDM. O žádným filmu se mi tak intenzivně nezdálo jako u SEDM. David Fincher si u mě napravil reputaci po třetím Vetřelci a dokázal mi jak moc je schopný ve svém řemesle. Ty pohyby kamerou, střih, scénář a hlavně hudba; vše tohle si David pohlídal na jedničku. Hudba Howarda Shorea ve mě vyvolala takové pocity, které se mi zaryjí hluboko do paměti. Dvojici Brad Pitt a Morgan Freeman jsem si hned zamiloval a přiřadil bych ji do seznamu legendárních dvojic, mezi Julese a Vincenta. 10/10. ()

Fender

Tento film je mistr ve svém žánru, má naprosto vše, co by takové krimi mělo mít. Nepostrádá absolutně žádnou logiku a veškerý spád v ději funguje bravurně, je to skvěle promyšlené a právě to každé krimi potřebuje. Konec vás okamžitě dostane a je možné, že nebudete pár dní spát. ()

Felix22

Doposud nepřekonaná kriminálka, která ve svém žánru jednoznačně vede. Fincherovo skvělé režijní vedení, skvělé herecké výkony Pitta a Freemana, a záporáka - z něho jde skutečně strach -, výborný scénář. A taky neuvěřitelně budovaná temná a depresivní a bezútěšná atmosféra. ()

serdehelan

Rewatch 2021 - Aj vyše 25 rokov od premiéry a prvého zhliadnutia v kine, film nestratil nič zo svojej intenzity. Jeden z Fincherových masterpiecov, kde funguje všetko, scenár, réžia, hudba Howarda Shorea, kamera a herci. Kulervoucí záver je stále neskutočná pecka a Piťák pri rozhodovaní či ano alebo nie by si zaslúžil Oscara. ()

PanPyzamo

Sedm je luxusní kriminálka, která vás celou dobu nutí přemýšlet. Luxusní příběh s bezva atmosférou, který vás přímo vtáhne do děje. Děj ačkoliv sem tam lehce záhadný, tak rozhodně ne nijak matoucí. Celkově dává smysl a konečné rozuzlení je fajn. Za mě skvělý film, který můžu doporučit. 8/10 ()

Alecjay

Ah ano, David Fincher v celé své kráse. Ať už se jedná o herecké obsazení, geniální práci kamery, vkusné i nevkusné vtípky, či zápletku, nevytknul bych Se7en absolutně nic. Pokud se řekne "dokonalý film", právem se spoustě lidí vybaví právě tento a odpovídá tomu také hodnocení zde na stránce. ()

Simon.Dobes

Čo k tomu napísať? Film je dokonalý - má skvelú atmosféru, réžiu, hercov, zápletku, záporaka a dialógy. Celý čas si udržal moju pozornosť a zvedavosť. A i keď som nebol na konci nejak extra prekvapený, nesmierne ma to bavilo. ()

stanlyOu

Návod na dokonalé krimi. Vizuálne odzbrojujúce a pôsobiace špinavo. Pitt a Freeman bezchybná dvojka a koniec ktorý odrovná snáď každého. Moja prvá skusenosť s Fincherom a hneď jedna z najlepších.   10/10 ()

Velislav

„Hemingway raz povedal: ,Svet je nádherné miesto a oplatí sa zaňho bojovať‘. Súhlasím s druhou časťou.“ Zdrvujúci a mrazivý záver, na ktorý sa nezabúda asi iba ako na koniec Titanicu. Thriller s veľkým T, ktorý prebral štafetu po podobne ladenom a temnom, a predsa inom Mlčaní jahniat. A rozdával a rozdával ďalej (8 MM, Diplomová práca, Zberateľ bozkov a kostí, Purpurové rieky, Červený drak, Zodiac... až po Temný prípad). Aj vy pre lepší spánok neužívate melatonín, ale radšej si zapnete metronóm? Rozmýšľate o existencializme a bytí samotnom popri tom, ako na vás prší vytrvalý dážď? Sprvoti nesúrodá dvojica detektívov Pitt-Freeman nájde k sebe cestu, ktorá ale nemusí byť dlhá. Postup do prvej ligy pre Davida Finchera... vďaka za to. 10/10 ()

Kecana

Spojení Pitt a Freeman funguje náramně, chemie mezi jejich postavami mě na filmu okouzlila. Dostala jsem vše, co jsem čekala - napětí, psycho vrahoun, výborný konec. Opravdu skvělé. 10/10 ()

F2003F

Masaker, totálny, na ktorý sa nechytá napätím ani Lambs a ani Hopkins na Spaceyho. Ani len nominácia Akadémie len nejaká smiešna nálepka za strih. Mimochodom tenkrát Oscara dostalo Braveheart. Súhlasí niekto? Podľa mňa nechutný výsmech, sú tí členovia vôbec príčetní?? ()

Sunwheel

Prakticky dokonalý kriminálny thriller s hereckými hviezdami, kde každý sa snaží maximum. Asi najviac herecká úloha Brada Pitta, kde prejavuje emócie a nezaostáva. Morgan Freeman tu hrá druhé husle. Po Mlčaní jahniat najlepší film, kde je ústredný antagonista masový vrah. Koniec brilantný a prinútil ma dať plný počet. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

24.02.2021

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (viac)