George McWhirter Fotheringay je obdařen prakticky všemocnými schopnostmi, které testuje všemožnými způsoby. Po nějakém čase narazí na faráře a ten mu poradí, že by mohl využít své schopnosti ke zlepšení světa. Zrušil by na Zemi bídu, hladomor a války. To se ale nelíbí místnímu zbohatlíkovi, který bude chtít za to Fotheringaye zlikvidovat. (Hans.)

liquido26

Nebylo by to krásný mít tu samou sílu, co ten chlapík v tom filmu a udělat cokoliv na co si vzpomenu? ... BYLO :-D Knižní předlohu jsem bohužel nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale tenhle film se, myslím si, povedl. Zábavné, svižné, lehce filozofické, se skvělým Rolandem Youngem v hlavní roli. ()

corpsy

Snímok rýchlo stráca divákovu pozornosť. Prvotné ´´úchylky´´ titulnej postavy sú v komediálnej rovine, ale samozrejme sa to všetko začne obracať v globálne pokušenie. A vtedy síce snímok naberá na vážnosti, ale prichádza o kúzlo. Stáva sa z neho politická satira a nudný snímok. ()

Pitryx

Mimo těch scén, kde se jen filosofuje, tedy žvaní, je to docela miloučký příběh. Svým způsobem je to zábavné. Zpočátku i pár efektů, které však ustanou aby se mohlo kecat. Dal bych dvacet, ale vzhledem k datu vzniku, dávám čtyřicet. ()