Bývalý Jankumin žák Odagiri Rju se nyní opět setkává se svou bývalou učitelkou, ale jako nastávající učitel. Jankumi je tu právě od toho, aby ho zaučila. Jenomže její současná třída 3-D není nic výjimečného, je plná výtržníků a budižkničemů. Jeden z nich, Reita, se popere s gangem, přičemž křičí „Držte se dál od mých kamarádů!“. Další den zase na oplátku oni zbijí jeho a to ve škole způsobí pozdvižení. Jankumi dostane od Gora ultimátum, že pokud se něco takového bude ještě opakovat, tak bude vyhozena. Není však všem dnům konec a Kazama Ren, další bývalý Jankumin žák, se dostává do ještě větších potíží. (Zíza)

Mikah

Mladá učitelka Kumiko Jamaguči, která se se svou na první pohled nervózní povahou a řečmi, které jsou jakoby „trochu odjinud“, snaží zkrotit tu nejhorší třídu na škole. I přes počáteční nelibost a neochotu studentů spolupracovat a vzít učitelku vůbec na vědomí, později zjistí, že vyniká nejen v bojovém umění, ale také je to osoba, která jim toho může mnoho nabídnout, chce je chránit jako své studenty a je pro mnohé vzorem. Nakonec se zapletou do obchodu s drogami, kdy se učitelka se svými žáky snaží vyřešit případ a očistit tak jméno jednoho bývalého studenta. Děj zavání akčností a také ohraným námětem, ale to první musím vyvrátit, až na několik krátkých bojových scén se zde nic vyloženě akčního neděje a samotné vyšetřování probíhá v porovnání se západními filmy poměrně poklidně. Námět sám o sobě je možná ohraný, ale vůbec to nevadí, protože je podaný naprosto originálně a poutavě. Rádoby dojemné proslovy učitelky o lidském štěstí a kolektivu jako prostředku jeho dosažení na mě sice nezabraly a spíše mě obtěžovaly, ale jsem ochotna to snímku prominout, protože jsem se jinak bavila. Samozřejmě se zde vyskytuje i milý humor, který mi v kombinaci s přehlídkou hezkých herců zajistil úsměv na tváři. ()

Zíza

A je tu konec Gokusenu. Hurá, prokousala jsem se k němu i přes nezdar dvou sérií. Opět tu máme to, co jsme již viděli, ale tentokrát film začíná jinak než ve škole a to mě v tu chvíli velmi potěšilo, takže s úsměvem jsem pokračovala dál. Máme tu zase Jankuminy proslovy, které jsem s úsměvem a očima vsloup posouvala, ale jinak to bylo fajn. Moc se mi líbilo, že se tu ukázali studentíci z druhé i ze třetí série a dokonce i nějací ty z první se tu našli. Já mám hrozně ráda takováhle shledání. Bavil vás první Gokusen, další série jste už jen tak zběžně prolétli? Tohle zabaví. Bavili vás všechny předchozí Gokuseny? Tohle nadchne. V jednu chvíli, kdy za Jankumi nastoupili její žáci (bývalí, současní), tak jsem si pomyslela: "Jů, ta má ale přátel na facebooku..." A také mi to trochu přišlo, jakoby Japonsko říkalo: "Učitelství je skvělá věc, staň se i ty učitelem ještě dnes." To tam maj snad nedostatek? ^^ abych se přiznala, celou dobu jsem čekala na Oguriho a Narimiyu, naštěstí Kamenashi to čekání zpříjemňoval... Delikventi (ti ze školy) se mi tady líbili více než ve školních uniformách, prostě dospělí. Hezká tečka. ()

loveless

Yankumi to nemá jednoduché, delikventi se na ni lepí na každém kroku a tak když letí na dovolenou a dává si šlofíčka, samozřejmě, že někdo unese její letadlo. Tak začíná závěrečný film Gokusenu, který završuje tři série se značně stereotypmním dějem, vtípky a teplákovinou. Yamaguchi Kumiko zůstala na Akadou a opět učí nejhorší delikventy, alias třídu 3-D. Pokud jste koukali na seriál, (což předpokládám), víte, že 3-D je bývalá problémová 2-D z třetí série, takže prostě hrůza (ještě nikdo netropil neplechu o rok dříve než nastoupil do třeťáku). Ale hoši ve filmu nemají moc prostoru, protože tu máme přehlídku spousty bývalých žáků ze všech tří sérií v čele s Odagiri Ryu, který se na Akadou vydal na stáž a možná se i stane učitelem. Máme tu kompletní třídu z trojky, která teprve nedávno opustila školní lavice - a už mají problémy hoši - tedy Kazama má problémy a tak je musí Yankumi vyřešit, společně se všemi jeho bývalými spolužáky. A že tu tentokrát řešíme velké problémy, zlý motorkářský gang a dokonce i drogoví dealeři. A tak Odagiri podá Yankumi v boji pomocnou ruku, protože přestože prošla tři série bez poskvrnky, co kdyby se jí nakonec něco stalo! Přemýšleli jste při sledování, zda by ji vlastně mohli i zabít?! Však holka postoupila na vyšší level a bourá teď i zdi, to by byl zvrat! Tož poběžme spolu s Yankumi a jejími žáky do západu slunce (přestože se žádný nekoná) a užijme si přátelství až za hrob, hru s plechovkou, rozvazování culíčků a hlášku "já jsem jejich třídní učitelka". Přestože může komentář působit poněkud ironicky, Gokusen The Movie se mi vlastně dost líbil a Kame tu má zase pěknou roli... ()

Tsuki

Skvělé završení celého Gokusenu. Obzvlášť se mi líbilo ono spojení několika generací studentů Yankumi ze všech tří předchozích sérií, potažmo tedy i generace herců, kteří v dřívějších sériích hráli studenty třídy 3.D. Přecejen, herci z první série jako Shun Oguri nebo Hiroki Narimiya už dávno nejsou žádná děcka, ale dospělí chlapi. Stejně tak Kamenashi (2. série), který si zde zahrál dost velkou roli, taky už dělal docela dospělý dojem. Jen je zajímavé, že samotná Yankumi (Yukie Nakama) vypadá už od první série, tedy od roku 2002, pořád víceméně stejně. A pak jsou tady samozřejmě hlavně všichni studenti z 3. série a nejmladší generace Japonců, kteří představují nynější třídu 3.D, v čele s mladým hercem a zpěvákem Yutou Tamamorim. Právě tohle setkání několika věkových vrstev japonských herců se mi líbilo nejvíce. Bohužel je ale pravda, že tohle nemůžou ocenit všichni, pokud to nevydrželi u všech předchozích sérií. A to je docela škoda. Na druhou stranu ale chápu, že mnoha lidem přijde stále se opakující téma celého Gokusenu protivné, a proto nemají chuť to zkouknout celé a třeba jim bohatě stačí série první. Já si ale vůbec nestěžuju - i když jsem si během celého Gokusenu začala uvědomovat, že přesně vím, co se stane a co Yankumi řekne, protože se to víceméně pořád opakovalo, i tak mě to bavilo až do úplného konce. Poselství celého Gokusenu mi totiž z nějakého důvodu přijde hrozně krásné. Jednoduché (a pro někoho možná i klišovité), ale prostě moc pěkné. Navíc jsem se skrze celé tři série, speciály a tento poslední film vážně pobavila. Ani zde u filmu tedy nechyběly nějaké ty scény, kterým se zasmějete. Nemám vlastně celému Gokusen: The Movie co vytknout, snad až na malinký šok, který jsem zažila na konci filmu. Celou dobu jsem čekala, kdy se konečně objeví Oguri (1. série) jako postava Uchiyama, a když se konečně objevil, skoro jsem se lekla, co mu to vybrali za příšerný kostým. Nějak to k němu absolutně nesedělo. :) Ale co, to je jen drobnost. Jsem jistá, že na celý Gokusen budu mít vždycky pěkné vzpomínky, a jsem vděčná, že něco takového bylo vytvořeno. ~(4,3)~ ()

jarah

Film som si pozrela bez toho, aby som dala tretiu sériu. Asi som o nič neprišla. Celý čas som ho vydržala sledovať len kvôli tomu, lebo som čakala na Sawadu. Na konci prvej série slúbil, že sa bude uchádzať o učiteľku, ale asi si to rozmyslel. Film bol viac ladený do komédie a to mu asi získalo trocha lepšie hodnotenie. Silné tri. ()