BaronMartin

Závěrečná epizoda třetí série a také celého seriálu je jeden z nejzbytečnějších seriálových dílů, jaké jsem měl tu čest vidět. A i když jsem si ho vlastně poměrně užil, nemůžu mu dát nijak extra vysoké hodnocení, jelikož mě celou dobu extrémně vytáčel. Jak jsem již psal u minulého dílu, tato epizoda se dá vlastně krásně vystihnout slovem dodatek a připadá mi, že jediný důvod, proč vznikla, je, že si tvůrci prostě vydupali díl o cestování v čase, jelikož jim asi připadalo, že je to celkem zásadní věc v Runaways komiksech, tak ji prostě musí zadaptovat. Samotný příběh je vlastně hodně fajn: sledujeme naše postavy v budoucnosti, po událostech minulého dílu, jak se snaží vrátit v čase a napravit smrt Gert. K tomu je zde budoucí zlá verze Alexe, nějaké další háčky a zádrhely, ale ve své podstatě je to vlastně dobré. S celým dílem mám ale jeden velký problém, a tím je extrémní, ale fakt nesnesitelný počet teasingů, nástinů příběhových linek do budoucna a podobných věcí, kterých je tu opravdu ohromné množství. Já tyhle věci nemám moc rád, jelikož se pak může snadno stát, že studio váš seriál zruší a vy nebudete mít šanci tyhle načrtnuté věci dokončit... a víte co? Přesně to se stalo :D Seriál zde teasuje zlého Alexe, který zradí Runaways, nastiňuje zde důvody, proč to vlastně udělal (bomba v kanceláři, zrada od ostatních, atd.) a taky asi milionkrát zmiňuje Victora Manchu. A vy, jakožto divák, jste akorát extrémně frustrovaný, jelikož víte, že seriál byl zrušen a na tyhle otázky, které vás reálně zajímají (nebo aspoň mě zajímaly, jelikož to nejsou vůbec špatné náměty na příběh), nikdy nedostanete odpověď. Pokud bych měl říct nějaká další negativa, trochu mi vadilo, jak málo prostoru zde mají naše skutečné postavy, tedy Runaways v naší přítomnosti. Epizoda se totiž zaměřuje hlavně na dějovou linku budoucích verzích, kteří jsou stejně na konci epizody vymazány z existence, tudíž je to v podstatě úplně jedno. Navíc, naše skutečné, současné postavy vidíme vlastně jen v posledních 2 minutách a i když je finální záběr, kdy postavy odcházejí pryč z Hostelu, fakt super, je to prostě málo na to, že to má uzavírat celý seriál. K takovým menším přešlapům, přišlo mi vlastně vtipný, jak 2028 Chase vypadá naprosto identicky jako 2017 Chase (kromě strniště teda :D) a doslova ani jeho spolužáci nepoznají rozdíl. A taky, stejná věc, na kterou jsem si stěžoval u minulého dílu, Morgan je úplně slepá, když nevidí, jak přímo před ní někdo sype sůl :D Pokud bych měl ale něco vychválit, tak jakýkoliv moment mezi budoucím Chasem a Gert je super; rozlučka budoucích Nico, Molly a Karoliny před tím, než se rozplynou, je extrémně dojemná; jak již bylo řečeno, poslední scéna je fakt skvělá; a taky musím uznat, že ty teasingy by byly fakt dobré, kdyby byly nějak zúročeny (třeba mě osobně opravdu zajímala dějová linka kolem Alexe, který unikl atentátu někoho z Runaways) - jak říkám ale, dávám to spíš za vinu tvůrcům, že si prostě řekli, že naplácají do finále co nejvíc teasingů :D Kdybych měl tento díl shrnout, poslední minuta naprosto nádherně uzavírá celý seriál. Bohužel, před tím ale dostaneme 47 minut teasingu na série, které nikdy nevzniknou. Hodnocení: 50% () (menej) (viac)

• Během epizody je několikrát odkázáno na postavu jménem Victor Mancha. V komiksech se jedná o kyborga a jednoho z pozdějších členů týmu Runaways, zároveň je ale také synem superzáporáka Ultrona, kterého můžeme v MCU znát např. z filmu Avengers: Age of Ultron (2015). (BaronMartin)