Lenka.Vilka

Nerada hodnotím piloty, protože buď to vyjde a jde se na další další, který stejnou mírou nadchne nebo v horší variantě zklame. Nebo to pilotem končí. V tomhle případě slušně rozjetý příběh, kde pilot obsahuje dost, aby bylo lehce naznačeno s tím, že se příběh zatím dost dobře rozjíždí. Plus skvělé obsazení rodičů. Nemohu srovnávat s předlohou, když u nás nevyšla, ale pokud se jí drží, tak děj do budoucna zklamat nemůže (Vaughan). ()

Nevka

Nechci tomu nijak nadržovat jen proto, že je to Marvel, ale jsem mile překvapen. Oproti počinům, které můžeme vidět u Netflixu, je tohle něco jiného. Zprvu je zajímavé, že v seriálu vystupuje také jedna "sektařka", což není úplně typické. Nicméně je vážně sympatická a pravděpodobně s tou sektou nakonec stejně sekne (jestli ne, tak budu překvapen). Zbytek složení tvoří sportovec, feministka, černoch, nevlastní sestra se schopnostmi a Asiatka, která jede na okultismu. Ač se to blíží spíše 4*, má to překvapivě tah i "tajemství", takže jsem zvědav, jak to bude vypadat dále. Jinak jsme měli poprvé možnost vidět záblesk Old Lace, který snad bude zajímavý. ()

Mr.Baboon

Hodně slušný rozjezd. Klasický pilot, kde se nám postupně představí všechny hlavní postavy a jejich následné shledání. Kdo je Amy a proč už nežije mě dost zajímá a vsadím se, že to bude mít něco společného s jejich rodiči. Tady se i potvrzuje ten starý vtip o tom, jak dítě najde pod postelí rodičů bič a pouta a myslí si, že jsou superhrdinové. No, v tomto případě superpadouši. ()

BaronMartin

Tato Hulu young adult část Marvelu je pro mě jedna velká neznámá, tudíž zatímco když jsem rozkoukával ABC televizní seriály jako byly Agenti, Carterová nebo Inhumans, či Defenders ságu od Netflixu, tak jsem věděl naprosto přesně, co od toho čekat, do Runaways jsem vstupoval tak nějak bez jakéhokoliv očekávání a bez nějakých představ. A po tomto vlažném pilotu dávám velmi opatrně 4 hvězdy, jelikož mi to vlastně přišlo hodně fajn. Já osobně moc nemusím seriály, kde jsou teenageři hlavními protagonisty, ale hlavní šestka mi přijde poměrně sympatická (až teda na Nico) a celkově mi přijde hodně dobrý celý koncept toho, že děcka objevují zlá tajemství svých rodičů. Pokud bych měl něco kritizovat, tak to bude asi ta nejvíc klišovitá americká střední škola a zatím naprosto šablonovité postavy (je zde namakaný a vysportovaný šikanátor, nerd hrající videohry, oblíbená holka, divná a odtažitá borka provozující okultismus... :D) a dále to, že celá banda a dynamika mezi nimi vůbec nepůsobí, jako kdyby to byli staří přátelé a člověk si občas říká, jak takový Alex a Chase mohli být sakra vůbec v minulosti kamarádi. Slabší čtyři hvězdy dávám tedy hlavně díky tomu, že vidím jaký extrémní potenciál to má - pokud s tím tvůrci budou dobře pracovat, chemie, dynamika a postupné rozvíjení vztahů mezi hlavní šesticí může být strašně zajímavé a já jsem zvědav, co tvůrci v budoucnu přinesou. Hodnocení: 60% ()

BlackHood

Tento díl se mi hodně líbil. Ale očekávám od toho negativní recenze, je to viditelně natočené pro teenagery. Jenom škoda té sci-fi zápletky, myslím, že by to bylo lepší jako reálný a mrazivý thriller o tom, že děcka zjistí, že jejich rodiče patří do nějaké sekty a že po večerech obětují oběť Satanovi :) ()