Každý rok se rodina Ushiromiya schází na rodinné konferenci na ostrově Rokkenjima. Ushiromiya Kinzo, vůdce a nejstarší z rodiny je na pokrají života a smrti a tak se jeho synové a dcery domlouvají o dědictví. Kinzo má čtyři děti: Krause, Evu, Rudolfa a Rosu, a ti mají své svoje partnery a s nimi děti. Kinzo 4. října 1986 „prodá" svoji rodinu zlé čarodějnici Beatrice, aby alespoň jednou viděl její úsměv. V ten den začnou brutální vraždy rodiny Ushiromiya, které se neustále opakují. Začíná ruleta. Zachrání Kinzův vnuk Battler osud svojí rodiny a porazí v boji logiky Beatrice v meta-světě hráčů? (liborek3)

Drolin

Zredukovat více jak 80 hodin do 10 nelze, a to ani u tak zkušeného studia, jakým Deen je. Klady v podobě hudby, atmosféry a (zde mimo postav) i vizuálních kvalit zůstávají, avšak řada činů bude, bez znalosti VN či mangy, působit přinejmenším zmateně a vzhledem k situacím až nepatřičně. V rámci možností však stále dílo hodné pozornosti, zvláště při malé konkurenci v detektivním/mystery žánru - a to i když předloha nebyla využita ani z jedné desetiny. ()

SonGokussj

Mé očekávání? "Higurashi no Naku Koro ni bylo úžasné, třeba to bude podobné". Má odpověď "Boha... proč..." Mám rád anime, kde nejsou rozpory. Když tam jsou některé menší, tak ještě v klidu. Ale v Umineko se to jimi hemží. Celý princip, pokud jsem to z 12 episod pochopil (dál jsem se -nedovedl- koukat) je o přesvědčení Battlera (hlavní postava) o tom, že v Obsahu zmíněná čarodějnice Beatrice opravdu existuje a má magickou moc. Battler tomu ale nechce věřit a to ani přesto, že ho čarodějnice vezme do jiné dimenze, vzkřísí všechny zabité, opět je zabije, vidí i svou smrt, uplatňuje magické zákony pravdomluvnosti... jeden velký rozpor. Když vidí toto vše a "umírání svých známých a rodiny" bere jako "hru", které jsou za celou sérii 4, tak opravdu nechápu... Nedovedl jsem se přes to přenést. Hlavní výtka. Další výtky bych viděl v neuvěřitelné přehnanosti projevů. To i v Dragon Ball Z křičí při proměně na Super Saiyany postavy méně. To i v Higurashi vypadají proti Umineko postavy jako normální klidní lidé... Nejvíce mě tam však deptala ta malá holka Maria a její Kihihihihi a projevy "uu", při kterých jsem měl chuť pleštit monitor. Dále všichni sluhové tam mají nejspíše magickou moc (což Battler nějak opomíjí?) a pomáhají mu tam i další čarodějnice (což taky nějak opomíjí). Pocity při koukání a vzpomínání na děj mi vyvolávají nevolnost. Sám nevím proč. Ale určitě se najde někdo, komu se to bude líbit. slabých 30% ()

mandelbrot

Hrátky s meta světy a různými možnými průběhy událostí jsou sice celkem fajn, ale přijde mi, že seriál tak úplně neví čím vlastně chce být. Nachrlí na nás velké množství postav, děje z různých časových období a spoustu nadpřirozených jevů, výsledkem čehož je jakýsi neurčitý tvar u kterého nevíte, zda se jedná o detektivku, mysteriózní horor nebo rodinné drama (to mi přijde asi jako nejlepší zařazení). Další problém vidím v postavách, je jich hodně, takže na jejich prokreslení není moc času a když už se o nich dozvíme něco více, často to není nic, kvůli čemu by vzbudili naše sympatie. Když pak někdo zemře (což se děje v průměru asi každých pět minut) nevyvolá to takřka žádnou emocionální reakci (a u tohoto žánrového mixu mám prostě problém dívat se na ně jen jako na figurky na šachovnici). Nepochybuji, že druhá série vše vysvětlí uspokojujícím způsobem, ale v půlce zanechávají mořské kočky spíše rozpačitý dojem. ()

Mya

Umineko alebo When the seagulls cry je anime velmi podobne Higurashi no Naku Koro Ni. Ide o preste ten isty styl len s inou zapletkou a postavami. Co sa tyka konca, ak ste videli Higurashi tak zhruba mozte tusit, co nas caka. Opening ma na svedomi skvela Akiko Shikata a tvori skvely uvod k serii. 80% ()

Terezinka198

Po velmi slibném začátku to velmi rychle kleslo, až mě to zklamalo. První část bych hodnotila 10/10, protože animace, opening, gore, vraždy... LUXUS, dámy a pánové, slintala jsem blahem. Pak přišla druhá část, kterou jsem nejspíš prospala, vůbec mě totiž nezaujala. Takže 2/10. Třetí část byla zase velmi slibná a člověk si tak nějak začal uvědomovat, že se jedná o vícero rovin najednou, takže se ty vraždy budou opakovat nebo provádět jinak. Přesto jsem byla velmi spokojená. 9/10 A ten konec... nevím, jestli to měl být z počátku výsměch nebo nevěděli, jak to zakončit pořádně (cuz the source is "during that time still on-going" Visual Novel or something), ale domotalo se to nějak kolem výsledných cca 5/10. Nenudilo, ale příliš nepobavilo. Opening lahůdka, kterou jsem nepřeskočila ani jednou. Ending nic moc. Z postav mi v hlavě zůstanou Beatrice, Battler a neskutečně otravné děcko, které bych hned uškrtila, jménem Maria. To by v případě, že bych se v témže vesmíru vyskytovala i já, zařvalo jako první, protože horšího spratka jsem dlouhou dobu neviděla. Její matka ji neměla fackovat, ale vzít na ni rovnou svícen nebo něco. Třeba by už přestala být tak otravná a rozmazlená. Hehe. Rozhodně nalákalo zase o něco víc k Higurashi series. Takže když to shrneme dohromady, je to na rozmezí mezi 6-7/10. Pro tentokrát se ale bohužel přikláním k 6/10. ()

JohnyTrava

Nepristupoval som k tomu ako ku Higurashi, takže som ho ani neočakával. Úvod nadupaný, ďalej trochu pomalšie, miestami komplikované, mindfighty až tak neohromili ale ani som sa nenudil a na ďalšie diely som sa tešil. Grafika prijemne potešila, hudba taktiež, najme OP aj EP, uvidíme čo dá druhý séria (ak bude), nepristupujem k tomu tak kriticky ako ostatný takže 8,5 /10. ()

DaweForeman

No tak takhlenc zvednutý mandle už jsem hodně dlouho neměl. Jak už tu bylo napsáno, největší problém je, že člověk neví jak tenhle počin brát - zda mysteriózní, detektivku, fantasy nebo psychologickou abstrakci. Kdyby se to neslo v duchu detektivky s tím, že zbytek byl jen v přeneseném slova smyslu (aneb cesta Battlera), tak bych byl s tímhle anime spokojenej. Jenže i po 26 dílech "fantas magorie" tomu autoři nemůžou dát nějaký konec, je vrchol drzosti. Animace je lepší průměr a hudba sem tam taky zaujme. Všeobecně ale myslím, že sledování tohoto anime je ztráta času. V tomhle smyslu už je lepší si pustit Higurashi, které je mnohem lépe zpracováno. ()