Při řešení svého společného dilematu v Atlantic City najdou Nucky s Margaret společnou řeč. Během setkání s Al Caponem v Chicagu narazí Luciano na starého protivníka. Sally Wheetová provede platbu na Kubě uprostřed narůstajících obav z lidového povstání. V roce 1884 ukáže mladý Nucky Eliovi, jak žije ta druhá polovina a postoupí o další příčku v komodorově pomyslném žebříčku. (HBO Europe)

Arkanoid

Chamtivý Lucky Luciano, vynaliezavý Nelson Van Alden/George Mueller, pyšný a krvilačne brutálny Al Capone, Margaret so svojím čarom a rozjímavý Nucky napravia pachuť predošlej epizódy. Hlboký je aj príbeh detstva Nuckyho a Eliho, kde sa Nucky konečne dočká povýšenia. Kuba stále exotická, príbeh slabší, ale čo už, postavy sa musia aj upratovať. ()

Frajer42

Spoilery! Zhruba první polovinu tohoto dílu opanovávala nuda. Ovšem od druhé poloviny seriál naznačil, že by až do konce mohl mít koule. Z Ala se stává ještě větší psychopat, což tentokrát odneslo spodní prádlo Van Aldena. Dost se mi zamlouval i závěr, ve kterém to odnesla špekatá hospodská a Nuckyho ex je tak o krok blíže tomu, že by po dlouhém sexuálním půstu brzy mohla opět žmoulat klobásku. Nezbývá než doufat, že další díl naváže kvalitou přesně tam, kde tento skončil. ()

0verseer

Rozhodne lepšie ako predchádzajúca epizóda. Jedinou výčitkou ostávajú flashbacky, ktoré sa tu dúfam objavili posledný raz. Prvú epizódu predstavovali oživenie, druhú boli ešte ok, v tretej a aktuálnej už podľa mňa presluhujú. Potešil aspoň Al Capone a konfrontácia Luciano - Van Alden. Rovnako ako aj menšie kubánske El Paso, ktoré zrejme nenechá Nuckyho chladným, aj keď sa zdá že už je na ceste k staronovej náhrade. 8/10 ()