USA, 2012, 11 h 23 min (Minutáž: 50–60 min)

Tvorcovia:

Terence Winter

Predloha:

Nelson Johnson (kniha)

Kamera:

David Franco

Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon, Shea Whigham, Michael Stuhlbarg, Stephen Graham, Vincent Piazza, Michael Kenneth Williams (viac)

Třetí řada seriálu navazuje 16 měsíců po skončení předchozí řady oslavou Nového Roku 1923. Bouřlivá dvacátá léta začala a ačkoli ekonomika je na vzestupu, alkohol se stal vzácností, soupeření je nelítostné a gangesterské násilí nabývá na intenzitě. Na tomto pozadí čelí Nucky nové konkurnci v osobě Gypa Rosettiho (Bobby Cannavale), který buduje novou strategickou překážku mezi New Yorkem a Atlantic City ve snaze vysát Nuckyho alkoholový byznys. Tento konflikt odhalí to nejlepší i nejhorší z Nuckyho, jenž prokáže brutální odolnost v sérii tvrdých střetů. Nové i ostatní známé tváře projdou v průběhu těchto 12 epizod seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City také výraznou proměnou. (HBO Europe)

M.i.k.e

třetí řada je z mého pohledu zatím nejlepší,ale pořád platí,že Boardwalk Empire pro mě nebude úplná srdcovka.Mustr je i v tomhle případě pořád podobný,tempo je pomalé a pomalu se utahují šrouby,až všechno vyeskaluje v totální masakr.Nucky se postupně z malého mafiánka mění v pořádného mafiána a plusem je i hlavní "záporák" (což je celkem úsměvné vzhledem k tomu,že tu není moc kladných postav) Bobbyho Cannavaleho,kterému tihle slizácí sedí...80% ()

Necrotongue

Třetí řada seriálu přišla s postupným vývojem, při němž zvolna přibývalo akčních scén, aby to nejlepší přinesly obě závěrečné epizody. Kromě toho přinesla tato série i nečekaně zábavný vývoj v rodině Muellerových, za což jsem opravdu vděčný. Pro mě šlo zatím o nejlepší část seriálu, teď už to byla typická prohibiční gangsterka. ()

0verseer

Tretiu sériu vidím z doterajších ako najslabšiu, čo musím demonštratívne preniesť aj do samotného hodnotenia. Ako jej najväčší problém vnímam najsmelejšie rozhodnutie tvorcov, ktoré učinili v závere série minulej, ktoré podľa môjho skromného názoru nemalo ten správny timing. Jimmy totiž predstavoval hlavnú postavu, ktorá však odišla zo scény príliš skoro bez toho, aby zaňho divák dostal nejakú adekvátnu náhradu. A myslím, že tým trpela predovšetkým prvá polovica epizód tejto série. Záver mi to sčasti vynahradil, najviac oceňujem predposlednú časť, v ktorej Nucky spadol na samotné dno a spolu s divákmi prežil survival súboj v boji o vlastnú kožu v plnokrvnej mafiánskej vojne. Touto epizódou (Two Imposters) dosiahol Boardwalk Empire zatiaľ svoj maximálny strop. Nebyť slabšieho rozjazdu bolo by to opäť za päť, každopádne aj tak šlo stále o veľmi slušne zvládnutú “podívanú”... ()

CheeseFigure

Tretia séria prináša asi najlepšieho antagonistu, ktorý sa snaží Nuckymu ukradnúť impérium. Jimmy v druhej sérií bol skvelý vďaka svojej povahe a spojitosti s Nuckym. Ale Gyp Rosetti je úplne iná liga. Výbušný sociopat, ktorý pre dôvod niekoho zabiť nechodí ďaleko. Každá scéna s ním bola napínavá, bolo v ovzduší cítiť, že niekto to schytá. Skvelý zloduch. Skvelo napísaný a zahraný. Samozrejme i keď je Rosetti vrchol série, neznamená to, že by zvyšok nestál za reč. Charlie a jeho drogový kšeft, Margaret a jej pletky so Sleaterom (pomalá linka, ale i také treba) a viacej priestoru dostal aj náš obľúbený veterán Richard Harrow (SPOILER: Chápem, že Harrow má byť super strelec, ale záver, keď vystrieľa ten hotel mi prišiel, ako keby patril do 80-kového akčného filmu a nie gangsterského seriálu. Ale i tak to bola veľmi cool scéna, takže nevadí. KONIEC SPOILERu). Nelson Van Alden mal zaujímavú linku, ktorá mi ale príde, že nebola dostatočne ukončená. A to je celkom škoda. Inak je to ale skvelá séria, zatiaľ asi najlepšia. ()

ScarPoul

Posledné tri časti sú splneným snom. A nesú sa v najlepšom možnom duchu podvodov, podrazov, vrážd a besnení, aké si pod pojmom gangstri vieme predstaviť. Iste v tejto sérií je niekoľko emočných kolapsov, zakopnutí a rozvití. Niektoré sú príjemné ( Nucky a Eli) iné spomaľujúce ( Margaret a Owen). V zásade som ale spokojný. Ten seriál vie presne kam smeruje. A vždy dokáže držať v napätí. Koruna moci sa neustále mení a nikto je nedrží a ani nenosí dostatočne dlho. Práve v tom je určitá triezvosť ale aj dramaturgická vyspelosť. Baví ma to sledovať. Aj napriek niektorým líniám, ktoré ma celkom nudili ( učenie žien o tehotenstve). Plný počet dávam za tie posledné tri časti. Tie boli po všetkých stránkach skvelé. Som zvedavý čo bude ďalej.  3. séria - 90% ()