V den voleb se Nucky a Atlantic City připravují na změnu. Torrio zprostředkuje dohodu mezi nepřáteli s dalekosáhlými důsledky. Jimmy přemýtá o své budoucnosti, stejně jako Margaret, Agent Van Alden a Eli. (HBO Europe)

0verseer

"Yet another Atlantic City politician elected by dead people." "It's Halloween, Ed. Get in the spirit." Vyvrcholenie série bolo pomerne netradičné. Pokým sa totiž väčšina seriálov snaží finálnou epizódou navnadiť diváka na pokračovanie, v Boardwalk Empire sa po prvom kole v podstate všetko hlavné vcelku pekne uzavrelo. Samozrejme je jasné, že tá záverečná idylka nebude mať dlhé trvanie a Nucky zrejme "získa" protivníkov z veľmi blízkych radov, takže spolu s nasledujúcimi časťami sa je rozhodne na čo tešiť. Prestrihovačka medzi odstraňovaním úhlavných nepriateľov a hlavným (anti)hrdinom, ktorý to všetko síce zrežíroval, ale v čase vrážd je mimo obliga na verejnom mieste obklopený kopou svedkov, fungovala už úvodnom Godfather, takže prečo si to neosviežiť aj tu. Trochu ma však sklamalo, že najväčším prekvapením záverečnej epizódy bola "radostná" novina, že sa agent Van Alden konečne stal otcom. Za ten jeho zdesený pohľad to však sčasti stálo. :) 8/10 ()

Frajer42

Spoilery! Na finále série to bylo poněkud málo epické. Celý díl se táhl v rytmu vrcholení voleb. Došlo na nějaké ty podvody. Například získání hlasů od mrtvých voličů. Zrodí se pár nových dohod a odpuštění starých svárů. Minimálně dočasně. Jinak mě dost překvapilo, kterak se Jimmyho táta zázračně uzdravil poté, co byl málem otráven jeho nevděčnou služebnou - gorilkou. Ukázal však, že rozhodně není žádný rasista a opět zaměstnal v lukrativních podmínkách dalšího černouška. Gorilku vystřídal gorilák. Dost rychle Jimmyho tátovi otrnulo. Rád by se chytil vládnoucích otěží ve městě. Respektive by se toho měl ujmout Jimmy, který má díl od dílu větší charisma. Docela mě zaskočilo s jakým klidem vzal puritán Jimmy odpornou manželčinu nevěru. A dost mě zarmoutilo, že se jeho manželka nechala ostříhat. Patřila k tomu malému procentu osouloženíhodných dívek. Takže předpokládám, že se další série potáhne právě v duchu Nucky vs. Jimmy, což by mohlo být zajímavé. Jinak agentovi Van Aldenovi se podařilo obtěžkat Nuckyho předchozí zrůdičku. Chudák potenciální potomek. Prozatím fajn seriál. Určitě se neloučíme. ()