Nucky pořádně otřese statusem quo. Jimmy řeší komplikované rodinné záležitosti. (HBO Europe)

Frajer42

Spoilery! Hodně ukecaný díl. Není se co divit, volby pomalu vrcholí a v Nuckyho okolí se postupně kurví vše, co se kurvit dovede. Začíná přicházet o svůj stoický klid a pustí se do větší rozepře s jeho současnou přítelkyní osouloženíhodného zevnějšku, jejíž bystrá hlava přijde na to, že Nuckyho chlouba tu a tam prošťouchne i cizí komín. Trošku se Nuckyho dotkne i bratrova upřímnost, takže se rozbratří. Velký prostor je v tomto díle věnován i Jimmymu a jeho kompletní rodince. Od zalesbené manželky až po tatínka, kterého požírá arsen. Dost se mi začíná líbit dějová linka kolem pana detektiva. Začíná mu správně mrdat a kvůli honbě za spravedlností je ochoten leckterý zákon překročit. Dost kouzelná byla scénka, ve které se rozhodl utopit svého židovského ex parťáka, který jej pro pár dukátů zradil (jaké překvapení), protože se nechtěl nechat pokřtít a odmítal přijmout Ježíše. Tomu říkám neotřesitelná víra. ()

Necrotongue

Jedenáctá epizoda byla proti desáté o hvězdičku slabší. Nevím, jestli to bylo tím, že obsahovala méně politikaření a více řešila mezilidské vztahy, ale bavil jsem se o něco málo méně. ()

0verseer

”I'm a magician, Miss, not a thief.” “There's an excuse that might come in handy someday.” Veľké zúčtovanie medzi Nuckym a bratmi - makarónami sa zatiaľ nekoná, tak uvidíme či ho započne už nasledujúca epizóda alebo si ho tvorcovia nechajú až na ďalšiu sériu. Od 12. časti každopádne čakám niečo viac ako len pár slovných šarvátok, ktoré nám ponúkla táto. Apropó, Van Alden sa v závere behom okamihu premenil z krstiteľa na exorcistu, čo si odniesol jeho nič netušiaci podriadený, ktorý nám už asi žiadne ďalšie prekvapenie neprichystá, škoda... 7/10 ()