Objevte tajemství světů pod vodou. Spolu s týmem vědců a dobrodruhů se vydejte na fascinující cestu přes světové oceány. Tento seriál vám představí jedinečný svět pod mořskými vlnami, od ledem pokrytého Severního ledového oceánu až k hluboko ponořeným jeskyním u Mallorcy. Jedna z nejrozsáhlejších a současně nejméně prozkoumaných oblastí planety - to jsou oceány! Hlubiny, v nichž se zastavil čas.

1. díl: Cortézovo moře: Toto moře představuje unikátní vodní ráj, plný velryb a delfínů, jenž je však v poslední době ohrožen rozšířením obrovského masožravého kalmara. Při náhodném setkání podnikne tým také průkopnické zkoumání jednoho z největších dravců světa - vorvaně.

2. díl: Jižní oceán: Skupina vědců se pouští do vod Jižního oceánu, aby zjistili, proč se jeho části oteplují dvakrát rychleji než zbytek světových oceánů. Tento je má velmi negativní dopad na podmořské lesy chaluh. Jižní oceán nabízí také unikátní prostředí vraků lodí, v nichž se zdržují tajemní mořští živočichové, kteří normálně žijí stovky metrů pod hladinou.

3. díl: Rudé moře: Ve vodách Rudého moře se skrývají nádherné korálové útesy, které však v poslední době ohrožuje globální oteplování. Tým vědců zde najde také vrak italské lodi s přísně tajným, smrtonosným nákladem. A právě v Rudém moři je i jedno ze dvou míst na světě, kde lze pozorovat zrození nového oceánu...

4. díl: Atlantický oceán: Atlantický oceán je nejmladším z velkých oceánů a má zásadní vliv na pevninské klima. Tentokrát se podíváme do "černé díry" hluboko pod hladinou, kde se uchovává prostředí podobné mořím před biliony let. Atlantický oceán má svá nebezpečí i v podobě jedovatých perutýnů, kteří se rychle šíří decimují ostatní ryby.

5. díl: Indický oceán: Indický oceán nabízí vzdálené světy pod vodou, plné zvláštních stvoření, a úžasné korálové útesy. Rejnoci a tajuplná "mořská kráva", moroň, jsou jedinečnými obyvateli teplých vod. V Indickém oceánu se také nachází unikátní místo, kde jsou prováděny pokusy o nápravu poničených korálových útesů.

6. díl: Indický oceán - Pobřežní vody: Na pobřeží se střetává mocná síla Indického oceánu s kontinentem a jeho vliv může vést až k přírodním katastrofám. Nacházejí se tu zbytky středověkých vesnic, pohlcené mořem při cyklonech. V pobřežních vodách se zdržují také další výjimeční živočichové - mořští koníci a největší ryba v moři, žralok velrybí.

7. Středozemní moře: Na březích Středozemního moře vznikaly základy západní civilizace, ale dnes jsou jeho vody lidskými aktivitami ničeny. V moři se stále nacházejí pozůstatky antických velmocí. Vedle nich však Středozemní moře skýtá útočiště i stále ohroženějšímu žraloku šedému a spletitá síť zatopených jeskyní ukazuje známky velkých změn, jež v moři probíhají.

8. Severní ledový oceán: Klimatické podmínky Severního ledového oceánu jsou velmi drsné. Převládajícím prvkem jsou zde ledové útesy. Jejich tání může ovlivnit zbytek celého světa. Nehostinné prostředí je domovem ledních medvědů, rozpouštění ledu pak nahrává populaci mrožů. Ve vodách oceánu lze také najít jedinou bílou velrybu na světě - běluhu. (oficiálny text distribútora)

Martrix

Po prvním dílu: Exibiční vystoupení lidí, kteří se živí svým koníčkem a vezou se na vlně zájmu o dokumentární filmy s podmořskou tématikou. Na jednu stranu je sympatické, že to nevypadá strojeně, na druhou stranu to zavání amaterismem. S vykulenýma očima nám zjevují vcelku známé skutečnosti a jejich nelíčený údiv, dodává celému dokumentu punc dobrodružné výpravy amerických teenagerů. Mám raději dokumenty, kde se dozvím něco zajímavého, aniž bych poslouchal neustálé hulákání, jak je to úžasné a neuvěřitelné. A když už 50% záběrů kamery vyplňuje pohled na tým filmařů, rádobyvědců, nebo námořníků, tak by to mohli být aspoň sympatičtí lidé. Ve srovnání s předcházejícími dokumenty od BBC, jsou Oceány příliš neprofesionální na to, abych netrpělivě vyhlížel další pátek. Zkusím ještě jeden díl, ale pokud se nezmění koncept a osazenstvo... . ()

Fox85

Slabé 4 hvězdičky. Chybělo mi tam více záběrů pod hladinou a více zajímavostí a informací o životě pod vodou. Je škoda, že tam právě takové záběry chybí na úkor filmování členů posádky. Chápu snahu vtáhnout diváka do jejich práce a tak, ale na přírodopisné dokumenty se dívám kvůli přírodě, ne kvůli lidem ()

zrx

Tohle není zrovna povedenej dokument. Ocenil bych více zajímavých informací a záběrů než jen samé - to je úžasný, fantastický, neuvěřitelný.. Asi jako kdyby to natáčela parta děcek, kteří nikdy nic neviděli. A vyprávění o tom jak jejich každý ponor je snad ten nejtěžší... No dalo by se to prostříhat a zbyl by z toho zajímavý dokument tak s polovinou stopáže:-) ()

Radiq

Málo fakt, hodně okecávání. Víc je to o těch vědcích/potápěčích, o jejich vědecké práci, o expedicích (kdy se buď plácají po rameni, jak jsou skvělí, nebo naopak nic nového nezjistí) a co je nejhorší - o jejich pocitech. Často mi to připomínalo spíš nějakou reality show, než dokument. Navíc nových poznatků jsem v tom moc nenalezl, ale někomu to možná přijde poučné. A to nemluvím o tom, že když se jednou zmíní nějaká informace, můžete si být jistí, že během následujících 5 minut ji ještě tak 3-4x uslyšíte. Když už se tam konečně objeví nějaké záběry přírody, často nejsou moc kvalitní. Každý díl jede po předem jasné koleji - prvních 5 minut je vždy to stejné představení a info, o čem ten díl bude. V podstatě to je tak vše, co by mi stačilo vidět, protože zbytek epizody už nic nového nepřinese. Ekolog Philippe si postěžuje, jak lidstvo zabíjí mořské biotopy, Lucy je nějaká podvodní archeoložka, která nám odhalí něco z historie lidstva, a oceánoložka Tooni většinu přijde ukázat svou sbírku beďarů na čele a kromě toho různě zkoumá podvodní svět (geologicky, biologicky). Pak je tu jejich šéf, silně nesympatickej Paul (kterýho ještě nadaboval Libor Terš, což té nesympatičnosti ještě pomůže), kterej mi připomíná nějakého zazobaného dobrodruha, kterej neví co s prachama. Oni všichni jsou asi nějaká elita, která se podle mě před kamerou tváří strašně důležitě, ale ve skutečnosti nic nového nepřinesou - maximálně tak něco známého potvrdí. Při sledování této dokumentární série jsem si prostě připadal hloupě a ještě navíc znuděně. ()

Alf

další ze seriálů, který předvádí spíš své tvůrce, než předmět svého zkoumání, nevím jak kdo, ale já bych opravdu raději viděl delší záběry na úžasný svět pod hladinou, než se dlouhé minuty dívat na "vzrušené" tváře vědců, slyšet neustále "to je úžasné", nebo se účastnit spravování zubů jedné z členek posádky... ()