Televízny film o malých výmyselníkoch, dvoch bratoch, ktorí sú nútení hospodáriť sami.
V dvojdielnom televíznom filme sa zoznámite s bratským duom - Martinom a malým Karolom, ktorých životné príhody vás pobavia, zato ich okolie si kvôli nim občas zúfa. Ale ako to majú bez vylomenín zládnuť, keď majú toľko starostí?! - pomôcť ockovi našetriť na dom, postarať sa o domácnosť, ochrániť sa pred hrozným husľovým fidlikaním susedky, doriešiť problém s nájdeným pokladom a hlavne: nájsť novú mamu. (oficiálny text distribútora)

Puerdraco

Tento dvojfilm výstižne ilustruje život z konca éry socializmu, zvlášť čo sa týka kultúry bývania, odievania, technickej vybavenosti a pod. Hľadať v ňom hlbšie posolstvá, inotaje alebo satiru je zbytočné, jedná sa o priemerný rodinný snímok s dvoma chlapcami v hlavných úlohách, ktorých sa ale chopili bravúrne. Komediálna stránka snímku je v úzadí, viac sa zdôrazňujú vzájomné medziľudské vzťahy v blízkom okolí hlavných predstaviteľov. Oplatí sa raz pozrieť (už len kvôli (pre mňa) hviezdnemu obsadeniu). ()

Kri-kri

Po pravdě nevím, do jakého žánru mám tento dvojdílný film zařadit. Rodinná komedie? Sociální drama? Zřejmě od každého něco a nejzmatenější je, že se to mění každou minutu. Trochu mi to připomíná Kachyňův styl rodinných filmů obsahující vážnější témata. Některé pasáže mi přišly nedotažené, jako by tvůrci museli oba díly nutně napasovat přesně na 64 minut, ani o minutu víc a tudíž některé zápletky zcela nedokončili. Film trochu degraduje dortová bitva v cukrárně ke konci druhého dílu, tohle klišé typické pro nejtrapnější béčkové americké komedie se do střední Evropy absolutně nehodí. To mi mnohem víc humorné přišly scény s hamižným taxikářem Rabasem prahnoucím po zlatých mincích, s malou sousedkou věčně vrzající na housle nebo cedulky s pokyny po celém bytě. Titulní melodie a písnička je neskutečně návyková, Hrebeň a Michna sympaťáci a potěší i Krížiková v roli tety. Jelikož i přes pár nedostatků mě tento takřka zapomenutý film docela pobavil a to i po opětovném shlédnutí, po letech zvyšuji ze 3 * na 4 a 75%. ()

hygienik

Radim Cvrček bol socialistický režisér, ktorý mal na 1 strane talent, ale nechcel protirečiť režimu a ísť až na/za hranu ako Karel Kachyňa. Vždy presne vie, aké sú mantinely a svoje podanie vždy mieri bezpečne do stredu kurtu. Preto sú Čertiská polozabudnutým filmom, časovou schránkou doby, ktorú odvial čas. Napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu, je to skôr rodinná freska než komédia. ()