Mladičká Ellen Neal (Loretta Young) získá místo služebné v bohaté rodině Winfieldů, kde má chod domu a služebnictvo na povel komorník Thomas Wroxton (Basil Rathbone). Wroxton je zákeřný a zlý člověk bez špetky svědomí, vytvářející kolem sebe iluzi vlastní důležitosti, jehož slabinou se stane právě pohledná Ellen. Ellen si ale padne do oka s mladým panem Richardem Winfieldem (Robert Taylor), se kterým se potají vezmou, a Ellen s ním dokonce čeká dítě. Poté co mladý Winfield musí na čas odjet a Ellen nadále zůstává v domě nic netušícího tchána a tchýně jako služebná, začínají se kolem ní stahovat mraky, protože zhrzený Wrixton, kterému odmítně jeho nabídku sňatku, zjistí pravdu a rozhodne se ji zdiskreditovat a zničit. (KarKulA)

elizabeth_ba

Služka s charismatem a vzezřením dámy z lepších kruhů a příběh reálný asi tak jako moje výhra ve Sportce. Ano, i tak by se dal charakterizovat tento film. Úroveň tak zhruba jako Světlo jeho očí, které má s tímhle filmem společné i to, že při pohledu na dítě hlavní hrdinky se člověk nedokáže ubránit otázce, kdy a kde, že se to mohlo stát. :-)) Inu příšerně prudérní doba, kdy ve filmu nemohli dát ani náznak něčeho, co by byť jen vzdáleně připomínalo sex. Děj obou filmů samozřejmě není identický a od zmiňovaného melodramatu Světlo jeho očí tento naštěstí odlišuje zápletka, vztahující se ke zdánlivě banální záležitosti z minula, a jeden schopný, tedy všechoschopný, komorník... A taky to, že na Roberta Taylora se mi kouká o poznání lépe než na Dohnala... (2.45 *, protože na 2.5 bych musela dát 3*, protože pětka matematicky zaokrouhluje nahoru...) ()

KarKulA

Film má naivní a ne příliš reálnou romantickou zápletku, ve které si mladý pán z vyšší vrstvy bere služebnou svoji maminky. Z počátku se příběh tváří jako taková milostná tuctovka, nicméně poté co těhotná Ellean uteče z domu Wiekfieldových začíná být děj zajímavější. Charizmatická Loretta Young, která hraje ústřední postavu Ellean, je jako vždy dobrá, zapamatoavletný tu je rozhodně i můj oblíbený Basil Rathbone jako bezcharakterní komorník Wroxton - Basilovi záporňáci jsou prostě výborní a tendle je až děsivě ledový. Cast mladého Roberta Taylora ve snímku Century Foxů je roztomilý a rozhodně je raritkou - touto dobou měl již být pod kontraktem s MGM, které ho pravděpodobně zapůjčilo. ()

vitekpe

Typicka cervena knihovna s puvabnou Lorettou, fesakem Tylorem a zajimavou Marjorie Gateson. "Sherlock" Basil Rathbone jako protivny sef sluzebnictva. :) 3- ()