Mark (Til Schweiger) je vášnivý cyklista, vynikajúci rozprávač historiek a charizmatický dobrodruh, ktorý po ťažkej nehode príde o nohu. Ako sa vyrovná s neľahkým údelom osudu tak ambiciózny chlap, akým Mark je?
Príbeh jeho osudu je nasiaknutý emóciami, silnou väzbou priateľstva, lásky ku kopcom, ženám a dcére. (sochoking)

tormento

Skutočný príbeh človeka ktorý miloval cyklistiku a slobodu ktorou ho napĺňala...V dopravnej nehode príde o ľavú nohu a jeho život sa rapídne zmení... Nebojuje iba s fantomovými bolesťami, ale hlavne sám so sebou. Páči sa mi celková atmosféra- kamera, hudba, herecké výkony. Zaujímavé je tiež rozprávanie Marka o svojom otcovi, ktoré nenásilne dotvára atmosféru deja. A Schweiger ako vlasáč- bonus. ()

rockwoman

Mark mohl být klidně plavec, horolezec, hokejista a nebo prostě jen obyčejný člověk, kterýmu jeden osudný okamžik převrátil celý jeho dosavadní život naruby. I vzpomínky na dětství mohou občas fungovat jako lék nebo hnací motor proti různým démonům a držkopádům. Mark měl obrovskou kliku na lidi kolem sebe a hlavně na rodinu, která mu byla pořád na blízku. Němci opět mile potěšili a já hned z několika důvodů dávám plné hodnocení. ()

mat.ilda

Tile, Tile, občas byla dlouhá chvíle... Nu, nějak se ne a ne ponořit do vzpomínek na otce, s kterými se užíráš, horská cyklistika mě nebere a nemám pochopení ani pro střídání partnerek, tak snad jen ty historky a poznatek, že je někdy dobré, když se stane něco zlého... NEJLEPŠÍ SCÉNA: Maškarní alkoholová psychóza, mám však obavu, že hodně připomíná španělské "Otevři oči" :-( ()

iamek

Uživatel Toto asi nepochopil, že hlavní hrdina miloval cyklistiku a bez nohy mu hrozilo, že si prostě už nezajezdí a nesplní si svůj sen. Tyhle malé dramata mám čím dál tím víc rád a nedivím se, že kvalitní herci tyhle snímky produkují. Til Schweiger to může dotáhnout hodně daleko a Phantom Pain může na různých festivalech posbírat hromadu cen. ()

papaJA21

Zajímavý životní úděl, který je předlohou filmu ještě nezaručuje dobrý film. Tady se však ve scénáři výtečně podařilo skloubit tragický osud cyklisty, jeho lásku ke sportu, rodinné zázemí, pracovní vztahy a milostný život. Je to možná malinko přislazené, ale zase ne natolik, aby snímek sklouzl do patosu či vtíravé romantiky. Celé to perfektně doplňuje hudba. Navíc sen hlavního hrdiny je mi velmi blízký. ()

• Inspirováno příběhem Stephena Sumnera. (ancak)