Oktavianus

Spíš nudný Holmesův případ, ale zachraňuje ho jeho složitost a velmi vzdálená podoba s povídkou A. C. Doylea. Bohužel už jsem se tu ale s atmosférou nepotkal - i když snahu tvůrců jsem viděl, nějak to na mě nepůsobilo, a to ani v podobě té odpudivé komorné. ()

Dadel

Vynikající kus podle Doylovy klasiky "Pět pomerančových jadérek". Členové exkluzivního pánského klubu začnou dostávat tajemné obálky s pomerančovými peckami, a každý kdo ji dostane, zemře brzy podivnou smrtí. Pointa překvapila i mě, a to jsem povídku kdysi četl. A postava komorné (Sally Shepherd) mě bude strašit ve snech, z jejího pohledu jako by na mě hleděla sama smrt:) ()

Flego

8. film Universal-u o Sherlockovi Holmesovi nás prevedie na škótsky hrad, kde postupne prichádza k sérii vrážd. Všetky filmy tejto série majú síce béčkový feeling, ale tešili sa veľkej popularite. Natočené podľa príbehu "The Five Orange Pips" (1891) od Arthura Conana Doyleho. ()

darkrobyk

Solidní příběh s Holmesem, v němž se nejde pro mord daleko. Členové bratrstva dostávají obálky s pomerančovými jadérky a následně umírají strašlivou smrtí dle legendy, že tělo má jít do hrobu znetvořené a rozhodně ne celé. Dějištěm tragických událostí je tajuplný dům na útesu. Než se podaří detektivovi přijít celé věci na kloub, z bratrstva moc členů nezbyde. To už ale venku zuří noční bouře a doktoru Watsonovi jde znovu o život. Ten je zde mimo jiné, jako ve většině příběhů s Holmesem, za dobrosrdečného hlupáka... Příběh sám o sobě není nijak děsivý, ale místy má pěknou atmosféru, potěší gotické interiéry a šerosvitná kamera. ()

liquido26

V tomto díle řeší Sherlock Holmes příběh tak tajemný jako hrad v Karpatech :-) Dochází k záhadné sérii vražd. Až do posledních minut tápete, podezřelí umírají a finální odhalení vás překvapí. Skvělá tajemná atmosféra (u mě ještě podpořená nevalnou kvalitou obrazu a šumicím zvukem), dům, ve kterém se většina vražd odehraje je ten samý jako ve filmu Sherlock Holmes Faces Death. Všimněte si té šachovnicové podlahy. ()