„Skutočný život sa začína poriadnym sexom.” Toto je typ aforizmov, aké musí trpieť mladý Gunther. Vychováva ho otec, traja ujovia a stará mama, v typickej veselej flámskej rodine. Adolescent musí energicky bojovať proti spoločenskému predurčeniu neobvyklých rozmerov. U Strobbeovcov je cťou hojne sa spíjať pivom, jesť poriadne premastené jedlá a užiť si to so všetkým, čo sa hýbe. To je folklór, v ktorom sa Gunther ťažko snaží budovať si vlastné postoje. Táto etnografia pijanstva, podčiarknutá atmosférou tvrdej reality, ktorá zdolá i sociálnu asistentku, je prepájaná s citlivejšími scénami, síce podobne hrubého zrna, ale pod tvrdou mužnosťou je v nich predsa len možné zacítiť krásnu nehu. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

i tohle je život , pokud nejste zrovna pintlich a vydržíte se dívat do konce,zjistíte že to až taková hrůza není a ti lidé zkrátka takhle chtějí žít a nenechají si do ničeho kecat.Místy je film drsné psycho pro silnější nátury. Ale konec je dobrý.Na tu hrůzu (místy) co mu předcházela. I ten Turek z toho bylo dost mimo když si u něj Strobbeovci uspořádali mejdan poté když jim exekutor zabavil televizi a oni se přišli podívat JEN na nějaký pořad. ()

slunicko2

Příběhy debilů mě nijak neberou. 1) Ale 33letý Valentin Dhaenens (Gunther v dospělém věku) se mi líbil._____ 2) Typická veselá vlámská rodina? Distributor zřejmě nikdy nebyl v Belgii. Za tuhle zmínku by si autor této anotace zasloužil sledovat zmíněný film se sirkami v očích až do úplného vyčerpání._____ 3) Nějak jsem nepochytil, co na této depce lze označit jako komedii._____ 4) Výstižný koment: Enšpígl****, pytlik...**. ()

hygienik

Dej filmu, konkrétne opilecké řádení prešpikované "gynekologickou terminológiou" mi bol vyslovene odporný. Napriek tomu mu dávam 4 hviezdy, lebo vtipná komédia, ktorá zároveň bez obalu ukazuje drsnú pravdu, odradí diváka od alkoholu účinnejšie, než patetické americké drámy, ktoré zaobchádzajú s divákom v rukavičkách. Veľmi dobre je tu ukázané, ako opilec poznamenáva svojich blízkych na celý život a aký ťažký, ak nie nemožný je pre všetkých "zúčastnených".návrat do normálneho života. Bolo prínosné, že film bol odľahčený vtipmi. Zamrzí však, že to bol humor vulgárny a prvoplánový, mohol byť inteligentnejší. ()

Bluntman

(CINEMA MUNDI 2010) NEŠŤASTNÍCI, nebýt tak chytře odvyprávěni, mohou být příkladem toho, že se sociální dramata přibližují divákovi prostřednictvím podbízivého a vulgárního humoru, zatímco komedie jsou uměle povyšovány špínou sociálních dramat. Jenže oni naštěstí chytře odvyprávěni jsou, protože se střídají dvě roviny vyprávění (minulost a tady a teď), které jsou propojeny osobou vypravěče, zároveň hlavního "hrdiny" filmu, jehož vstřícnost k divákovi je nesmírná, protože mu dává dopředu víc informací, než by jinak bylo v případě konvenčního snímku přijatelné, a tak si pohrává s náladou a neuspokuje diváka klasickým způsobem, protože ho nutí mít od dění odstup. Belgický snímek o (ne)schopnosti vymanit se z rodových "předpokladů" má tak svou žánrovou neukázněností a náladou blízko severským tragikomediím. ()

lebowski

Buď bych mohl hodnotit to, jak se lidé ve filmu (a tím pádem v podstatě i v běžném životě) k sobě chovají a odsuzovat to, nebo to přijmout jako stav společnosti a lidí v ní (ano, žije v takové podobné "realitě" po světě spoustu lidí a chovají se tak k sobě) a užít si hlavně zpracování, různé vychytávky a to, že je to součást i toho mého světa, i když ho žiji naprosto jinak. Užíváme si ho "plně" všichni, rozdíl je pouze ve vědomém či nevědomém přístupu k němu. Z mého pohledu parádní film, ke kterému jsem se dostal náhodou, jako k filmu, kde hraje jeden z představitelů hlavních rolí v Hasta La Vista! (" hraje" malou roličku v pijáckém závodě a osobně jsem ho nezaznamenal :-)) ()